Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Sokan miért nem tanulnak...

Sokan miért nem tanulnak folyamatosan? Úgy értem, hogy nem lehet egy idő után abbahagyni a tanulást, hanem folyamatosan képezni kell magunkat ha nem akarjuk, hogy ne maradjunk le és ne értékelődjünk le.

Figyelt kérdés
2011. júl. 9. 11:53
1 2 3
 21/27 A kérdező kommentje:

"Lehetsz CAD-CAM informatikus, vagy mérnök, beállítanak melózni az esztergapad mellé stb. "

A mérnököt nem állítják be mert az is hiány. A CAD-CAM inf.-t nem nevezném igazán informatikusnak. Informatikus inkább a programozó, rendszergazda, inf mérnök, hálózati szakember, stb.

2011. júl. 9. 13:33
 22/27 anonim ***** válasza:
Tudom hogy ez kevés hozzá, hogy szeretem a történelmet, meg hogy matek is kell hozzá (matek szakos osztályban vagyok, sikerült velem egy életre megutáltatni az egészet). Gondoltam mérnöki szakokra is, de nem tudom mennyire durva ott a matek, mint írtam gyűlölöm, de ha ezzel el tudnék itthon is helyezkedni viszonylag élhető fizuért akkor jó lenne, nincsenek nagy igényeim, pláne majdani pályakezdőként.
2011. júl. 9. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/27 A kérdező kommentje:
Igazából én arra értettem a kérdést, hogy van már szakmája, de abban nem képzi magát tovább, illetve nem tanulja meg az újításokat és így lemarad.
2011. júl. 9. 13:35
 24/27 A kérdező kommentje:

" ha felfedeznénk végre, hogy normális munkák is vannak. Ahol nem aktákat kell tologatni, hanem a szó hagyományos értelmében dolgozni."

AZ én általam utólag felsorolt szakok normális munkák.

2011. júl. 9. 13:41
 25/27 anonim ***** válasza:

A legnagyobb újítás egyes szakmákban, hogy elviszik az egész gyárat kínába, mert ott olcsóbb a munkaerő, vagy idehozzák fillérekért a kész terméket.

Az eredmény ugyanaz, megszűnik az "értelmes" (termelő) munka.

Ezt nehéz bármilyen "élethosszig tanulással" ellensúlyozni.


Enek a folyamatosan fejlődő ágazatokban, mint az informatika van értelme, de sok más ágazatban nincsen, mert sok szakmában a már jól bevált "fogások"-nak nagyobb a szerepük, és kevesebb az újítás.

Ha pedig technologiai ugrás van, akkor az azt jelenti, hogy gépesítenek valamit, amit azelőtt egy ember végzett el, tehát megint keletkezett egy munkanélküli.

2011. júl. 9. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/27 A kérdező kommentje:

"Gondoltam mérnöki szakokra is, de nem tudom mennyire durva ott a matek"

Attól függ milyen mérnök. vannak ezek a kertépítő. Na ott nincs, de egy inf., gépész, villamos, stb. mérnökin van bőven.

2011. júl. 9. 13:43
 27/27 anonim ***** válasza:

Inf. mérnöknek sem mindenki alkalmas, de ha alkalmas is lenne, az lenne a legrosszabb, mert akkor egymás sarkát taposnák, mint az ügyvédek.


Manapság talán a "zöld" technologiáknak van még egyre jelentősebb szerepük.

Állítólag egy ipari forradalomhoz hasonló léptékű "zöld forradalom"-ra van szükség az élet minden területén, az ökologiai katasztrófa megállítása érdekében.

Ebben van fantázia...

Hatékony, környezetbarát technologiák minden területen, a kitermeléstől az újrahasznosításig.

Talán hosszú távon még ebben van fantázia.

2011. júl. 9. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!