Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Sokan miért nem tanulnak...

Sokan miért nem tanulnak folyamatosan? Úgy értem, hogy nem lehet egy idő után abbahagyni a tanulást, hanem folyamatosan képezni kell magunkat ha nem akarjuk, hogy ne maradjunk le és ne értékelődjünk le.

Figyelt kérdés
2011. júl. 9. 11:53
1 2 3
 11/27 anonim ***** válasza:
100%

Azért mert nem lehet a végtelenségig ingyen tanulni.

Én most leszek ballagó gimiben, szóval akkor most akinek nagy ötlete van jelezze, hogy hova menjek, hogy állásom is legyen. tisztában vagyok vele, hogy a bölcsész szakok semmire se jók, eddig úgy voltam vele, hogy közgázra megyek, mert a töri érdekel, egész jó is vagyok belőle, és az ott felvételnél kiemelt tantárgy. Viszont egyre több helyen olvasom, hogy ez se jó semmire. Tehát akkor most mi legyek? Esetleg amit még szeretek az az infó, ebből viszonylag jó érettségim is van, a matekkal viszont csak akkor foglalkoznék ha muszáj. (Fizika, biosz, kémia kilőve, ezekből tuti nem lesz már érettségim...)

2011. júl. 9. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/27 anonim ***** válasza:

Ha műszai szakembernek tanulnék, vagy most készülnék ilyen pályára, akkor eleve CSAK olyat választanék, amivel külföldön lehet érvényesülni.

Magyarország egy abszurd hely.

Néhány éve például CNC-esztergályos, illetve CAD-CAM informatikus stb vonal volt a menő, azután most éhenhalhatsz mellette, vagy be sem kerülhetsz például a felnőttképzésen keresztül például nem.

Ha nagyon penge vagy, akkor bekerülhetsz, de anyagilag nem becsülnek meg, csak a beledet kidolgoztatják.

A kereslet pedig csak papíron nagy.

Valójában a válság miatt sok cég tönkrement, sokan rövidítették a munkaidőket.

Ha ma gyakorlatra jelentkeznél, nincsen idő a gyakorlatban megtanulni, betanulni semmit, mert hátráltatja a termelést, de állásra együtt jelentezel azokkal a tapasztalt szakemberekkel, akiket a válság miatt elbocsájtottak.

Lehetsz CAD-CAM informatikus, vagy mérnök, beállítanak melózni az esztergapad mellé stb.

Ez például érdekes "adaléka" kicsiny országunknak.

Ez is olyan, amit érdemes tanulni, de csak akkor, ha ki tudsz külföldre menni.

2011. júl. 9. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/27 anonim ***** válasza:

A szervezett, iskolarendszerben történő tanulást azért törekszenek sokan minél előbb abbahagyni, mert az csak munkaerőképzésre van, valódi szellemi és mentális fejlettséget nem ad, emellett még fel is őröl idegileg.

Aki autodidakta módon ismereteket szerez, az általában ezt nem szokta csak úgy abbahagyni. Aki pedig nem tucattudást szeretne, amihez bárki hozzájuthat, az nem egy olyan intézményben szeretne tanulni, ami a kormány befolyása alá tartozik.

2011. júl. 9. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/27 anonim ***** válasza:

12:35

Nézd meg, hogy külföldön mire van kereslet, és eleve arra állj rá, és eleve olyan nyelvet tanulj hozzá.

Nyugaton is megy a "technikai vonal", illetve az elöregedő társadalom miatt az orvosi, vagy a gondozó, ápoló "vonal".

Magyarországot pedig gyorsan felejtsd el, mert a munka alapú "akármi" az itt csak duma, és ha mégsem az, nem fog a nyugati bérrel, perspektívával soha sem versenyezni, ahogyan az elmúlt ezer évben sem versenyzett vele sohasem.

2011. júl. 9. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/27 anonim ***** válasza:

Ez az "autodidakta" dolog, ez érdekes...

Sajnos azonban nálunk nem a képesség, hanem a végzettség számít.

Nem nézik, hogy el tudnál-e végezni egy munkát érettségivel, vagy akár anélkül, mert talpraesett vagy, vagy hasonlók, vagy olvasott, művelt vagy.

Az a lényeg, hogy van-e papírod, és rajta megfeleő pecsét.

Ez a fontos, nem az, hogy amúgy autodidakta művelt vagy-e, vagy esetleg diplomás bunkó (mert ilyen is akad)...

2011. júl. 9. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/27 anonim ***** válasza:
100%
Engem kifejezetten taszít a gondolata is, hogy az éppen aktuális gazdasági kereslet alapján fejlesszem magam. Például soha nem lennék képes elkezdeni egy nyelvet tanulni csak azért, mert nagy a kereslet az azt a bizonyos nyelvet beszélőkre. Engem csak az tud motiválni, (most maradjunk a nyelveknél) hogy ha egy adott nyelv tetszik, és akkor szeretném azt megismerni. Az pedig, hogy valaki szorgalmasan bólogat arra, amire gazdasági igény van, hogy utána eladhassa magét, az kétségkívül előnyösebb, "túlélőbb" , viszont rendkívül lealacsonyító magatartásforma.
2011. júl. 9. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/27 anonim ***** válasza:
49%

12:51

Szerintem inkább érett magatartásforma. Mondjuk az más, hogy én is utálom a nyelveket...

2011. júl. 9. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/27 anonim ***** válasza:
Sokan is fogják érettnek gondolni, mert a társadalmunk gondolkodás nélkül érettnek nyilvánítja a megalkuvó, opportunista, feladatteljesítő embereket. Ez az a helyzet, amikor a kollektív tudat súlyos tévedésben van, és a gazdasági helyzet keltette hatások által kitermelt követendő magatartásformát magasztalja ösztönszerűen. Minden korban ez a jelenség volt a fejlődés elsődleges gátja.
2011. júl. 9. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/27 rémuralom ***** válasza:

A 12.32-esnek:

"eddig úgy voltam vele, hogy közgázra megyek, mert a töri érdekel" - Azért kizárólag történelem érdeklődéssel a közgazdaságot választani indokolatlan. Oda sokkal inkább kell a matek (nem az érettségi, hanem a tudás!). Plusz, ha gimiben nem tanultál valami olyat, ami bevezethetne a közgazdaság alapjaiba (ha nem is a suli által, hanem csak úgy magadtól, önszorgalomból), akkor a közgázon el fogsz veszni.

Mondanám, hogy menj jogásznak, de abból is annyi van mostanában, hogy Dunát lehetne velük rekeszteni. Azért egy próbát megér, jobban, mint a közgazdaságtan. Pláne, hogy azzal sem lehet elhelyezkedni.


A kérdezőnek pedig (a 12.10-es vagyok):

Pontosan erről beszéltem. Hogy bölcsészettel, kommunikációval, közgazdasággal nem lehet elhelyezkedni. A bölcsésszel és a kommunikációval azért nem, mert ezek olyan tipikus kibúvódiplomák (olyan, mint a nyelvvizsgák között az eszperantó meg a lovári) - teljesen mindegy, miből, csak legyen diploma. A közgazdasággal meg azért nem, mert mindenki azt hitte, azzal majd el lehet helyezkedni, ezért sokan arra mentek - ennek eredménye, hogy most nem lehet. Pár év múlva az általad felsoroltak lesznek majd ugyanígy.

Ebből az ördögi körből az egyetlen kiút az lehetne, ha felfedeznénk végre, hogy normális munkák is vannak. Ahol nem aktákat kell tologatni, hanem a szó hagyományos értelmében dolgozni.

2011. júl. 9. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/27 A kérdező kommentje:

"Esetleg amit még szeretek az az infó, ebből viszonylag jó érettségim is van"

Azért az infó érettségi és maga a szak nem hasonló. Az érettségiben nagyon alap dolgok vannak. Viszont a szakmában már a (pl) programozás egy alap dolog. Amit a legtöbben nem értenek. Van aki már ennél elakad: [link]

2011. júl. 9. 13:29
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!