Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Irodalomból ennyi elég a 10%-hoz?

Irodalomból ennyi elég a 10%-hoz?

Figyelt kérdés

Petőfi tájköltészete.:


Tájköltészetének legfőbb témája az Alföld.Számára az Alföld a magyarság szülőhazája.Az Alföld bemutatásával példázza hazaszeretetét.Költészetében ez a szabadság és a korlátlanság jelképeként jelenik meg.


Az Alföld c. költeménye vallomással indul és zárul.

Metaforikus képsor.: börtön-sas -(ehhez még valamit próbálok mondani)

Tájleírással mutatja be az Alföld élőlényeit.


A puszta télen.: 12vszből áll. A vers arra ad választ hogyan válik sivárra a téli puszta.

3 szerkezeti egységre osztható.:

Puszta külső képe-természetleírás

Belső élete-életkép

A puszta külső képe-alkonyati puszta bemutatása


1vsz felkiáltással indul ...bla bla..a mű kulcsszava a puszta.

Az ősz megszemélyesítésével folytatódik...

2vsz...stb


Kb ennyi?:DD


2011. jún. 17. 01:03
 1/6 anonim ***** válasza:
Tuti elég.
2011. jún. 17. 01:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

thx!

Csak ennyire lesz időm minden tételből...most kezdem el tanulni és még van 70...napokból pedig már csak 3 péntek-szombat-vasárnap..viszont lehet h nem hétfőn fogok felelni hanem csak kedden,de erre nem lehet alapozni.


Többiek véleményét is várom!

2011. jún. 17. 01:39
 3/6 anonim ***** válasza:
16%
nem ilyenkor kell elkezdeni, remélem megbuksz
2011. jún. 17. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
58%

Ha A puszta télen c. versről beszélsz, azt még mindenképp említsd meg hozzá (nem nehéz megjegyezni), hogy a táj kihaltságát azzal írja le, hogy mi NEM történik, mi az, ami NINCS. Remélem érted, hogy hogy értem :) Ja, meg hogy az első sorban a pusztát mint főnevet, és mint melléknevet használja ugyanabban a mondatban. Ezt szokták szeretni, ha valaki mondja, meg emlékszem, hogy ezt nekünk órán is mondta a tanár (pedig már jó sok éve volt, hogy ezt én órán tanultam, de ez megmaradt).

(Különben nekem ez a kedvenc Petőfi versem, érdekes, hogy sokan nem szeretik.)

2011. jún. 17. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
jojo,de remelem ennyi eleg a 10%hoz xD
2011. jún. 17. 14:11
 6/6 anonim ***** válasza:
Merjünk nagyot álmodni. 11%-ot kapsz.
2011. jún. 17. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!