Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Kihagysz egy évet, ha nem...

Kihagysz egy évet, ha nem vesznek fel orvosira?

Figyelt kérdés
Igazából nem tudom megítélni melyik lenne jobb, egy évet tanulni egy olyan helyen, ahol nem szeretnék, és elvenném a helyet attól, akinek ez az álma. Vagy egy évet otthon tanulni, újraérettségizni, "kirázódni" a sulis életből, és újból felvételizni. Persze, hasznosan tölteném, de mégiscsak otthon lébecolni, ingyenélő módjára... Szerintetek?
2011. máj. 26. 13:48
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Egy volt csoporttársamat nem vették fel az ÁOK-ra, csak a gyógyszerész karra, de oda nem igazán akart járni. Elment egy tök laza OKJ-re, és mivel az OKJ-re nem kellett tanulni, simán meg tudta csinálni az angol felsőfokú nyelvvizsgát, és a biosz emelt érettségit 95%-ra. Közben a suli fizette utána a TB-t, kapott diákigazolványt, és családi pótlékot. Meggondolandó ;]
2011. máj. 26. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Én kihagyok mindenképp. De hasznosítom az időt. Nem megyek el más egyetemre tanulni, mert akkor utolsó évemet nekem kéne fizetni orvosin :( Viszont elvégzek egy OKJ-t (ezzel is diák maradok), kapok egy szakmát, illetve leteszem a felsőfokú angolomat is :) És persze készülök a biosz emelt érettségire.
2011. máj. 26. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Hasznos válaszok! Köszi szépen :) És milyen okj tanfolyamot szándékozol elvégezni?
2011. máj. 26. 13:55
 4/10 anonim ***** válasza:
65%

Ha orvos akarsz lenni, akkor semmi esetre sem szabad elmenni egy évre, másik szakra. Az orvosi 12 szemeszter, az állam 14-et támogat, tehát, ha előtte elhasználsz másik szakon egy évet, akkor marad 12. Magyarul nem lehet csúszni. Az orvosin viszont nagyon könnyű megcsúszni, én például több, mint két hetet tanultam most az anat szigorlatomra (úgy, hogy évközben is normálisan tanultam), és semmi garancia sincsen arra, hogy átmegyek a vizsgán. Ráadásul, ha megcsúszol és elfogynak a támogatott félévek, onnantól egy félév 1 millió forint. Szóval szerintem, ha nem vesznek fel, akkor maradj otthon, tanulj nyelvet, tanulj a javító érettségire, csinálj OKJ-t, csinálj bármit, csak ne pazarold az államilag támogatott félévet.


Egy medikus

2011. máj. 26. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem egy egyéves OKJ-ra én jelentkeznék. Addig se izélnának otthon, hogy nem csinálok semmit. Egy évesen meg "piti" kis szakmák vannak, szóval tudsz mellette tanulni mást is. És pluszba lesz egy szakmád. És a nyelvvizsgára is gyúrnék. Nagy előny ha előbb megvan.
2011. máj. 26. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Annyi, hogy inkább menj okjra képesítésed is lesz meg több pontod is ha olyat végzel. Amúgy csak egy dolgot ne csinálj ne menj biosz alapszarka. Én bioszon vagyok 360 embert vettek fel és kb 50 ember csak azért jött ide mert orvosira jelentkezett de nem vették fel és foglalja nekünk itt a helyet.
2011. máj. 26. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
Utolsó: én is biosz szkra jelentkeztem, bár én alapból erre adtam be, tehát semmiképp se orvosira, csak láttam ezt a kérdést és benéztem. Csak lenne egy kérdésem, hogy nem bántad meg, hogy oda mentél, mert már elbizonytalanodtam, mert itt a fórumon csak olyat olvasni, hogy megbánták:/
2011. máj. 26. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
küldtem privit :P inkább ott mint itt
2011. máj. 26. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Kösz a válaszokat. Van még egy kérdésem, szóval 22 év alatt ingyenes az okj tanfolyam, na de a vizsgadíjat ki kell fizetni, jól gondolom? Nem találtam erre vonatkozó infót :/
2011. máj. 26. 15:12
 10/10 anonim ***** válasza:
Nem kell fizetni vizsgadíjat.
2011. máj. 26. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!