Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » A Semmelweisen tavaly a...

A Semmelweisen tavaly a fizetősre 28-an jelentkeztek ebből 5-öt vettek fel. Az idén 9-en jelentkeztek fizetősre. Milyen következtetést tudtok ebből levonni?

Figyelt kérdés
Én is beírtam ezt a fizetőset. A kémia nagyon nehéz volt, úgyhogy ebben bízom. Szerintetek mennyi eséllyel indulok?
2011. máj. 19. 11:04
1 2
 11/20 A kérdező kommentje:
Én sem mondom ezt el senkinek, mert sok az ilyen balfék... De tudom, hogy a gyógyszerészetit teljes elhivatottságból tudnám csinálni és érzékem is van hozzá. Csak akinek ekkora nagy a pofája az tuti h még ne látott kémia érettségit például... Tényleg nem lát mögé. És egy olyan embernek aki fizetősön van annak is ugyan annyit kell tanulnia, mint annak aki államin van. Ha meg kipergek az legyen már az én problémám és ne a tied... Amúgy meg a mai világba nem is érdemes ebbe a szar országba államilag támogatottra menni, mert be akarják vezetni, hogy aki államin tanul az köteles legyen itt maradni. Úgyhogy...no comment...Én nem tervezek ebben az országban maradni és sztem jól is csinálom mert így nem tudnak "megkötni".... Akinek meg ilyen véleménye van mint egy pár hozzászólónak... tuti h vmi humán szarra jár...amiből még 1 gyereket se tud majd felnevelni, mert szart se keresni... A másik meg...legközelebb a kérdésre válaszolj te nagyon okos
2011. máj. 22. 11:12
 12/20 A kérdező kommentje:
Ha meg esetleg te is vmi biosz-kémia szakra jelentkeztél, akkor meg sajnálom a pácienseidet előre... Ilyen agresszív embereknek nem sok jövője van ebben a szakmában. Jah és sztem te csak irigy vagy :)
2011. máj. 22. 11:26
 13/20 anonim ***** válasza:
Nem vagyok irigy! :-) Az imént írtam, hogy kitűnő tanuló vagyok és orvos szeretnék lenni! Szerintem jogosan írtam a hozzászólást és így is gondolom, ezen semmi nem fog változtatni! Idén érettségiztem és úgy számolom hogy a bioszom (bár hibáztam, az tény) 90% körül van, a kémiámról meg érdeklődtem a tanáromnál, aki azt mondta 92% lett, bár ez még nem végleges! Nem vagyok nagyképű ezzel az eredménnyel, sokan jobbat írnak nálam! De tény, hogy sokat küzdöttem miatta, régóta álmom, hogy orvos lehessek! És ezért nem pártolom azt, aki nem önerejéből jut be, hanem csak azért mert megteheti ezt is...Minden a pénzről szól látjátok? Egy szegényebb fiatal, aki lehet hogy nálad sokkal többet tud, nem fog bejutni, mert a szüleinek nincs annyi pénze. Én nem panaszkodom, engem mindenben támogatnak a szüleim, no de azt megmondták: aki önerejéből képtelen bejutni az nem való orvosnak! Ők egy forintot sem adnak azért, hogy kifizessék azt, amit nem tudtam elérni önerőmből! Még akkor sem ha milliomosok lennénk, pedig nem vagyunk azok! Így neveltek, ezért tartom ilyen keményen a véleményem! Irigy nem vagyok az biztos, én büszke vagyok arra, hogy ha bejutok azt én értem el és nem a szüleim helyettem! Magabiztosabban indulok neki, tudom, hogy ha én legyűrtem a biosz emeltet akkor valahogy csak lesz erőm és kitartásom a vizsgákra is! Az motivál, ami a gyerekkori álmom és nem az, hogy menő dolog orvosnak lenni és húú mennyit fogom majd keresni vele, ha elhúzok külföldre! Azért leszek orvos, hogy segíthessek a beteg embereken és nem azért, hogy milliomossá váljak külföldön! Megpróbálok kiegyensúlyozott maradni és a véleményemet mindig is el fogom mondani! Nehogy már én ne mondhassam el, csak azok akik veletek egyet értenek!
2011. máj. 22. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
*fogok
2011. máj. 22. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:

Megfogadtam, hogy nem reagálok már a hozzászólásodra, de annyit még muszáj, hogy pl. a két nyelvvizsgádat öneredőből csináltad? Nem jártál magántanárhoz? A nyelvvizsga díját önerődből szedted össze, nem a szüleid fizették ki?

Mert sokaknak sajnos semmi esélyük, hogy kifizessék az 1300-1800 Ft-ot egy óráért. A nyelvvizsga áráról meg nem is beszélve, főleg, ha szegénynek nem sikerül elsőre.


Plusz a 4 év alatt semmilyen magántanárhoz nem jártál? Így sikerült kitűnőnek lenned? Bioszból, kémiából volt fakultáció? Mert ha igen, szerencséd van. Nagyon sok iskolában nincs fakultáció. Ha pedig nem jártál semmiből magántanához, akkor gratulálok. De sokaknak kellene magántanár, csak épp nem tudják megfizetni. Erre persze lehet azt írni, hogy jó gimnáziumba kell menni, csak épp ha valakinek 12 évesen válnak a szülei vagy az anyja/ apja (esetleg mindkettő) alkoholista, akkor nehéz lesz neki a tanulásra koncentrálnia és így esélye sincs még egy rosszabb gimnáziumra se, nemhogy egy olyanra, ahonnan az emberek 90%-a orvosira vagy jogra megy. Vagy lehet, hogy segélyből élnek, és örül, ha napi 1x tud enni... pedig lehet, hogy okosabb nálad, csak az életkörülményei nem olyan rendezettek, mint a tiéd.


Szóval szerintem kár ezt a témát feszegetni...

2011. máj. 22. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:

Mellesleg szerintem mindenkinek szíve joga eldönteni, hogy megy vagy marad. Én személy szerint biztos, hogy maradok, magánrendelőre sem vágyok. Számold ki, hogy mikor jön vissza 10 millió magánrendelés nélkül. Igazából hülye vagyok, hogy ezt akarom, de mit csináljak, ha ez az egy lehetőségem maradt és ez az álmom?


A kérdező meg ha akar, menjen is külföldre. Ezért nincs miért megróni, főleg úgy, hogy az államisok mekkora %-a külföldre megy (ami valahol érthető is). Őket miért oltod?

2011. máj. 22. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:
*miért nem
2011. máj. 22. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 A kérdező kommentje:
Meg ítéljük el az összes néger vagy arab orvost is egyúttal?? Ők is fizetősre jártak. Ha nekem lesz gyerekem meg sztem ha neked is lesz, te is megpróbálsz majd neki mindent biztosítani amit csak tudsz. Az érettségi az egyetlen eredmény...egy napon múlik akkor minden...sztem értitek mire gondolok. De én például egy vidéki gimnáziumba jártam ahol mindenért jobban meg kell küzdeni, mert nem olyan színvonalú tanárok vannak. jah és csak 1 fakultációt vehettem fel... azért egy biosz emeltre nehezebb felkészülni ha magadra vagy utalva, de így is 85% körüli lesz. Meg most attól, hogy 1 évet fizetősön csinálunk meg attól még van esélyünk államira, mert akár 23 évesen is újra lehet érettségizni. Meg tudod nem mindenkinek adatik az meg, hogy suliból hazaérve nyugalom fogadja... például én nagyon sokszor az itthoni perpatvarok miatt nem tudtam tanulni, de így is eltudok érni min 410 pontot. Ha meg megtehetjük akkor hagy tegyük már meg, hogy fizessünk. Sztem azzal senki nem lesz butább, vagy kevésbé oda való, hogy mondjuk 3-4 ponttal kevesebb van neki:) Sok múlik a vizsgáztató tanáron is:) Meg még egyszer hangsúlyozom, hogy aki fizetős szakra jár annak is ugyanazt a tantervi követelményt kell teljesítenie :) Nem pénzért veszi a diplomát meg a vizsgaeredményeket. Jah és én azt hallottam, hogy akik fizetősön vannak sokszor jobb eredményt tudhatnak magukénak, mivel bennünk az ilyenfajta emberek miatt mint te, nagyobb a megfelelési vágy.
2011. máj. 22. 18:59
 19/20 anonim ***** válasza:

Én nekem semmi közöm se a bioszhoz, se a kémiához, de azért hozzászólnék a témához.


Mindenki gondolatába van vmi igazság, ebbe nem isszeretnék beleszólni, csak elmondani 1 dolgot.

Én nem azt tartom genyóságnak, ha vki pár ponttal lecsúszik az államiról, és azért emgy fizetősre. Mert ha megteheti, miért ne?

sztem az a genyóság, akinek vna 200 pontja és fizetősre meg. Jó, nyilván nem az orvosira, csak szerintem ti is láttatok már olyan szakokat, ahol a fizetős ponthatárok 200-250 körül mozognak, ami szerintem nevetséges! Anyuci-apuci kicsifiai bekerülnek, ahelyett, hogy elmennének szakmára ha csak 200 pontot bírtak szerezni. És ha netalántán sikerül is elvégezniük, (amit kétlek), akkor cska gyarapítják a diplomás muinkanélküliek számát...

Nézzük a közgazdászokat. Mindenki azzal jön, hogy Dunát lehetne rekeszteni a közgazdászokkal. Ez sajnos így is van. De hol van ezek között egy igazi, jó közgazdász, aki előrelendíthetné az ország helyzetét? Jó közgazdászképzésre igenis szükség van, csak nem ennyi egyetemen és főiskolán, és jobban meg kéne szűrni az embereket, akiket ode felvesznek.

De ez csak egy példa volt.


Sok sikert a felvételihez, ja és hátha lemegy a ponthatárotok! Remélem jó orvosok lesztek! :D

2011. jún. 1. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:

*van

*megy

2011. jún. 1. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!