Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » A Semmelweisen tavaly a...

A Semmelweisen tavaly a fizetősre 28-an jelentkeztek ebből 5-öt vettek fel. Az idén 9-en jelentkeztek fizetősre. Milyen következtetést tudtok ebből levonni?

Figyelt kérdés
Én is beírtam ezt a fizetőset. A kémia nagyon nehéz volt, úgyhogy ebben bízom. Szerintetek mennyi eséllyel indulok?
2011. máj. 19. 11:04
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
Szerintem nagyon jók az esélyeid, majdhogynem biztos, hogy bekerülsz.
2011. máj. 19. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
De ez amúgy melyik szak?
2011. máj. 19. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 A kérdező kommentje:
Gyógyszerész
2011. máj. 19. 22:56
 4/20 anonim ***** válasza:

De jó neked...én FOK-ot írtam be fizetősön is, bár nem Pesten. De ide csak 8-cal jelentkeztek kevesebben, mint tavaly. De azért bizakodom...

Bár senki nem tudja a családon kívül, hogy beírtam fizetősön is. Te elmondtad? Én nem merem, mert egyből jönnének az előítéletek.

2011. máj. 19. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
59%
És teljesen jogosan ítél meg mindenki titeket ez alapján! Saját erőtökből képtelenek vagytok bejutni és úgy gondoljátok majd apuci perkál? elárulom nektek, hogy az első vizsgán két lábbal fognak kirúgni titeket, ha még egy érettségit sem vagytok képesek jól megírni! Mit gondoltok? Hogy majd akkor is apuci fizet helyettetek, amikor emberek életét teszitek tönkre azzal, hogy képzetlenek vagytok? Emberek élete múlik rajtatatok! az egyetlen egyetem, ahol betiltanám a fizetős szakot, az az orvosi! Az emberek élete nem játék és szánalmas, hogy egyesek csak azt látják, mennyire menő ha oda fogok járni közben meg fogalmuk nincs mi zajlik ott. Igaz, elismerem én sem tudom, mert 18 éves vagyok és végzős! De emellett hozzáteszem kitűnő tanuló voltam végig, két nyelvvizsgám van és keményen küzdök évek óta azért, hogy felvegyenek államira! Nekem senki nem fizetne azért hogy méltóztassak ott tanulni, én teszek minden nap érte annyit, hogy órákra leülök tanulni! És nem panaszkodok, mert tudom hogy ha bekerülök ezerszer annyi lesz és sokkal de sokkal nehezebb, mint most! Ez pedig így van rendjén! Valószínű, hogy ha nem tudtál megoldani egy kémia középszintű érettségit akkor majd anatómia vizsgán átmész ugye? Gratulálok..ilyen szánalmas emberekre van szüksége az országnak...Tudod mi lenne a helyes? Elismerni hogy lusta vagy és kihagyni egy évet...Dolgozni és tanulni otthon ezerrel és újra próbálkozni, nem bekontárkodni más helyett, csak mert te megteheted hogy kicsengeted a milliókat! Elnézést a többiektől a hangnemért, nem vagyok én általában ilyen, de ez tényleg felháborított. Gondold el, mit érez majd az, aki 1-2 ponttal csúszott le az államiról, de nem fizetnek neki! Te meg sokkal kevesebb ponttal, tizedannyi tudással jutsz be, mert van pénzed. Hol az igazság? Szerinted megérdemled te, hogy orvos lehess? Tedd föl ezeket a kérdéseket magadnak és gyorsan változtass pályát!
2011. máj. 21. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
Gyógyszerészekre is ugyanez vonatkozik, ott még kevesebb pont is kell... Ha ennyit sem tud valaki összeszedni ne akarjon ilyen szép pályára menni! Nem méltó rá!
2011. máj. 21. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
100%

Na, erről beszéltem... Nincs kedvem vitatkozni veled, gondolj amit akarsz. Én tudom, hogy különb orvos leszek, mint egyesek, akik kitűnővel jutottak be. És légyszíves ne ítélkezz, ha nem ismersz. Nincs 20 házunk, nincs mercink, nem járok márkás ruhákban, sőt, csomó ruhám turkálóból van, nem jártam még külföldön a sulis kirándulásokat leszámítva, szóval nem szórtuk a pénzt, nem kaptam meg mindent, amit csak kigondoltam. És mit gondolsz, nem adtam be államira? Nem hagytam ki egy évet?

23 éves vagyok, nem vagyok már gyerek, tudom, hogy mit akarok. És nem csak egy "dr"-t a nevem elé...ha hiszed, ha nem.

És nem írtam, hogy 220 pontom van. 416 fölött leszek, de ki tudja, hogy elég lesz-e? És én ezt duplázással szedtem össze, szóval valószínűleg nem egy kitűnél jobb érettségit írtam, számold csak ki! Egy középfokú nyelvvizsgám van.

Azt meg honnan veszed, hogy megbukunk majd az első vizsgán? Tudod nem kis döntés fizetősre beadni, sajnálom, hogy én megtehetem, más meg nem. De tudod, ez a különbség köztünk és sok egyetemista között. Ha már milliókat fizetnek a szüleim azért, hogy valóra válthassam az álmom, akkor nekem nem a bulizásról fog szólni az egyetem. Évek óta ez az álmom, sajnálom, hogy nem jöttem rá 14 évesen és nem tanultam úgy a középiskolában, hogy ne kelljen a duplázásra és a költségtérítéses képzésre támaszkodnom. De ha már van egy ilyen lehetőségem, nyilván élek vele. És majd én is mindent megteszek azért, hogy a gyerekeim a lehető legtöbbet kapják.

És ne aggódj, nagyon jó orvos leszek! Jobb, mint a sok sznob barom, aki elmegy a betege mellett, de köszönni képtelen!

2011. máj. 21. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
Tartom a véleményemet! Akárhány éves vagy, ha nem tudsz összeszedni annyi pontot, amennyi kell, nem vagy oda való és punktum! Nincs tudásod 90% körüli érettségikre, nem lesz az egyetemhez sem! Úgy kirúgnak majd vizsgákról, mint a sicc, hidd el családom egy része orvos, tudom mi folyik ott! Esélytelen annak elvégezni aki bekerülni sem képes! Az egyetem milliószor keményebb, mint egy érettségi! Mit fogsz majd csinálni a több ezer oldalas könyvekkel, ha nem tudsz megírni egy egyszerű érettségit? Miért nem csináltál két emeltet vagy egy felsőfokút? Orvosin alapkövetelmény a felsőfokú szintű angol nyelvismeret! Mind kihullanak az ilyenek! Csak arra kellenek hogy meggazdagodjon az egyetem belőletek aztán byebye...
2011. máj. 21. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
100%

Sajnálom, hogy nem sikerült a sorok mögé látnod...

De nem értem, mit idegesíted magad, az első vizsgán úgyis kihullok.


Nekem meg tudod, hogy mi a véleményem? Lehet, hogy soha a büdös életben nem végzem el az orvosit, de ha neked meg nem változik a stílusod, akkor belőled meg egy arrogáns orvos lesz.

Ennyi, részemről lezárva. Sok sikert kívánok neked az életben!


(A könyvekben meg vannak képek, nem? Legalább azokat nézegetem majd. :-) )

2011. máj. 21. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
Én csak leírtam a véleményem és elnézést, ez a stílus nem jellemző rám, csak most nagyon felkaptam a vizet ezen a fizetős dolgon! Ha meg elvgézed, akkor majd hat év múlva grat. a diplomához! Nekem is annyi lesz, mint mindenkinek! De sok sikert hozzá! És próbálok nem arrogáns, sokkal inkább magabiztos, de emberséges lenni!
2011. máj. 21. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!