Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Meddig mennek még csődbe...

Meddig mennek még csődbe családok a fiatalok között kitört diplomamánia miatt?

Figyelt kérdés

Tisztában vagyok vele hogy az egyetemek/főiskolák hallgatói nem a szegény rétegből valók de azért vannak kivételekés én erről szeretnék most itt írni és szeretném megtudni hogy ez csak szerintem helytelen-e?


Azt azért hozzátenném hogy most nem a mondvacsinált szegényekről beszélek..tudjátok azok akik tele vannak pénzzel de szegénynek kell magukat beállítani mert ők kapják meg a valós szegények helyett a lóvét.

az ilyen"az ösztöndíjamból tartom el magam(átlag 18-25 ezer Ft) 13év munka után megsúgom ez lehetetlen de főleg akkor viccesek ezek a kijelentések mikor kocsival jár albérletben lakik és elég sűrűn bulizik is az illető.


Én a valódi szegényekre gondoltam ill. azokra akik elszegényedtek.Azért azt nem árt tudni hogy ezek az emberek ezt nem híresztelik sőt igyekszenek magukat teljesen másként feltűntetni.


Regényt nem szeretnék írni így megpróbálom szárazon tényszerűen közölni a dolgokat.

Mivel nem vagyok újságíró majd a végén kiderül mennyire sikerült.



Nóra(24)

Egy kis faluból származik a világ végéről jelenleg főiskolára jár..nem nem a második ez első diplomájáért küzd 24évesen.Bár idén sem lesz meg neki de Januárba talán elvégzi munka helyett a második diplomán jár az esze mert mint mondja"ezzel sz.a.r.t. sem érek majd az életben.

Nóra jól érzi magát járkál plázázni mekibe eszik moziba jár és szerdánként nem hiányozhat a klubból sem.Ruháit is drága helyekről veszi a pizzafutár is gyakori vendég náluk.A mai kor teljesen elfogadott embere hiszen főiskolára jár és ezáltal ő majd egy ÉRTÉKES ember lesz hiszen diplomája lesz..munkája saját bevallása szerint sem lesz ezzel amit tanul.(Sajnos nem tudom mit tanul de valami nagyon új dolgot.)De a diploma a lényeg.

Mélyen megveti és lenézi a kétkezű munkásokat.Mint egy leprásra úgy néz rájuk.Ha nagyon tetszik neki egy pasi de az mondjuk villanyszerelő akkor bukós a sztori..d ha egy 29évesen nem dolgozó(életében egy percet sem)marketing menedzserről van szó akkor teljesen oda van kinézet nem számít.Csak a diploma.


Nézzük Nóra miből él ilyen jól és mi alapján vet meg másokat.


Az apja alkoholista volt a szülők 15éve elváltak azóta az apját nem látta anyukája tartja el egyedül.


Az édesanyja szakácsként kapott munkát a szomszéd kisvárosbanegy öregek otthonában havi 72ezer forintért.

De ahogy elhelyezkedett világossá vált számára hogy it nem csak főzni kell hanem wc-t pucolni az öregek alól ágytálat kiszedni stb..magyarán mindent meg kell csinálni.

Az anya minden nap(télen-nyáron egyaránt)biciklivel jár be dolgozni mert drága a bérlet valamint munka után otthon a kertben termel és esténként terítőket hímez.

Nóra anyukája nem nagyfogyasztású főtt krumplit eszik főtt krumplival valamint kirántott májkrémet(vagy löncshúst?)hús helyett.etegsége már rengeteg előjött de ő betegen is megy és hajt hiszen a kislánya főiskolára jár és az drága mulatság.

Nóra anyukája alultáplált miközben nóra pizza meki viszki mozi stb.

Nórának mégis a második diploma jár az eszébe és mélyen megveti lenézi azokat az embereket akik azt dolgozzák mint a saját anyja.


Menjünk tovább


Dani(22)

Daniéknak nem ment rosszul a szekér vállalkozásuk volt de beütött a válság.Annyira nem voltak rossz helyzetben még így sem..de Danika és az egyetem tett róla.

Orvos szeretett volna lenni.(azt most nem említem hogy a kreszvizsgán is 5x bukott nyelvvizsgázni si vagy 5x volt de minene esetben az iskolák voltak a roszak)a gimiben nem úgy sikerült az átlag h az orvosire jó legyen(persze a gimi volt a rossz)így hát mertek nagyok lenni és beíratni őt fizetősre.Csupán annyit kellett tenni érte hogy a 2szintes családi házukra 10millió!!!!!!!jelzáloghitelt vettek fel és Danika máris mehetett orvosira.Ahol aztán kiderült hogy kocsi nélkül nem lehet így Danika kapott egy bmw-t és mellé még egy kawasakit is hogy tudjon motorozni is.Kolival sem foglalkoztak a belvárosban vetek ki neki egy albérletet amiben egyedül lakik.

Jelenleg a család ott tart h a 10millió elfogyott az egyetemnek meg még nincs vége de Danika még a Wc-re is kocsival jár a 390Ft-os benzinárak mellett.

A család így hát uzsorásokhoz fordult még pénzért mert Danikának kell a diploma.

Hozzátenném hogy talán de csak talán egy orvosi egetemért megéri de lehet hogy mégsem.

az apa már sír hogy oda élete munkája aztán mikor egy családdal folytatott skype beszélgetés alkalmával danika közölte hogy othagyja az egyetemet(bukdácsol)az apa mondta neki hogy jó kisfiam pakolj össze megyek érted egy nappal sem fizetek tovább az anya megfenyegette az apát hogy elválik tőle mert hogy mer ilyet mondani a ygereknek aki egyetemre jár.

Otthon nem segít semmit tanulás címszó alat COD-ozik a szobájában.


Nézzük Dénest.


Dénes (26)


Dénes az egyik egyetem hallgatója természetesen az első diplomájáért küzd talán idén meg is lesz neki nem tudom régen beszéltünk.

Dénes egy menő gyerek kocsival jár be minden nap és hetente 2x jár össze pókerezni az egyetem lóvésebb gyerekeivel egy klub pincéjébe(ugye a törvény óta keményen büntetik a sunyi pókert)arany láncai vannak márkás ruhák bulizni jár a csajokat sűrűn viszi kocsikázni és koktéloztatja is őket.

Dénes egy igazi trendi srác hiszen egyetemre jár így teljesen értelmiségi.

Nézzük Dénes szüleit.

Édesapja egy vonatbalesetben elvesztette térdtől lefelé mindkét lábát falábakon jár 2faluval arrébb dolgozik egy kimondottan sérült embereket foglalkoztató cégnél 55ezer Ft-ért édesanyja a helyi Coop bolt alkalmazottja 70ezer Ft-ért.

Az autó amivel déneske furikázza a csajokat egy speciális autó az édesapjának gyűjtött rá a hitközség hogy ne legyenek teljesen meglőve és úgy van megcsinálva hogy a vezetés közben a lábát ne kelljen használni.

De ugye az egyetemre nem lehet kocsi nélkül menni ezért Déneske elvette apuci kocsiját apucit pedig a szomszéd hordja dolgozni.

Dénes szintén nem segít otthon semmit késő este jár haza és a szüleinek azt adja be hogy ilyen olyan szakkörökre jár pedig klubokba jár pókerezni csocsózni billiárdozni csajozni.

Dénez is a második diplomáját tervezi persze dolgozni nem akar bár mivel ő is semmilyen szakra jár lehet nem is lenne munkája.

ő egy értelmiség a társadalom fontos része hiszen diplomája lesz.



Zsanatt(20)

Zsanett egy 7!!!!!gyermekes család második számú gyermeke.

Főiskolára jár hiszen ma ez a trend.Zsanett azon veszekszik otthon a szülőkkel h ő leejti az egészet nem jön be neki az a város ahol a főiskola van(álmos kisváros)ezért hagyja veszni ezt a 2évet és pestre megy tanulni mert pesten nagy a nyüzsi és lehet menni bulizni.

Ezzel a várossal a legnagyobb baja h hétköznap csak szerdánként van buli és az is diszkó ő meg rocker és rock buli nincs a városban.


Zsanett édesapja ács akire egyzser már rádőlt a tetőszerkezet az egyik válla leszakadt...visszavarrták neki de látszik...sokkal kisebb és lejebb van mint a másik.Már egy műtét is ráférne mert a sérve is van de ezt a nyáriszünetig semmiként sem szeretné mert a kislánya ott van a főiskolán és valamiből fizetni kell a kolit meg az utazást.

Anyja nem dolgozik bár ennyi gyerek mellett nem csoda.

Zsanett szintén mélyen megveti és lenézi a 2kezű munkásokat...nem tudom hogy eljut-e a tudatáig hogy ő a kétkezű munkának köszönheti hogy bulizni járhat tanulás helyett.



És ez nem a témához csak...egy 2éve végzett jogász rác.


Krisztián(25)

Saját bevallása szerint"azon szerencsés jogászok egyike vagyok akik kaptak munkát"

Budapesten él 260Km-re az otthontól havi 110ezer Ft-ot keres.

Albérletben lakik egyedül ami 55ezer Ft+közösköltség8ezer+upc(net.tel.tv 6000)Krisztián dohányzik is napi másfél dobozzal szív el.

Ki tartja el Krisztián az egyetem elvégzése után is?

Mert a villany víz fűtés gáz számlákat még nem számoltuk és ugye enni is kell.


KINEK JÓ EZ?MI ÉRTELME VAN ENNEK A DIPLOMAMÁNIÁNAK?MIÉRT VAN AZ HOGY A FIATALOKNAK TELJESEN MINDEGY MILYEN SZAKRA JÁNAK CSAK VAGYÉK FEL ŐKET?MIÉRT ÉR TÖBBET EGY ÉRTÉKTELEN DIPLOMA EGY TISZTESSÉGES SZAKMÁNÁL?

hOGY TUDJÁK ENNYIRE BEHÜLYÍTENI A SZÜLŐKET?

EZEKNEK AZ EMBEREKNEK NINCSENEK ÉRZÉSEIK?LÁTJÁK TÖNKREMENNI CSŐDBEJUTNI A SZÜLEIKET MÉGIS MAGASRÓL....


2011. ápr. 30. 15:18
1 2 3 4 5 6
 11/56 A kérdező kommentje:

Valahogy gondoltam hogy az első pár válaszadó szinténn hasonló cipőben járhat.Élnek a szülők nyakán azt sem tudják mennyibe kerül egy kiló kenyér.

Na akkor leírom miről is szól a kérdés.

Nem nem kisebbségi komlpexu nem diplomahoiány de ez a tipikus egyetemista hozzáállás ha megkritizálják őket már azonnal támadnak hoggy írigykednek rájuk.


itt arról van szó hogy a csóró szülő otthon éhezik azért hogy a gyerek luxuskörülmények között játszhassa az agyát a főiskolán egy semmitmondó diplomáér.


A hét tagú családnál a gyerekeknek sokszor nem jut enni tudod mit jelent az hogy nincs mit enni?

Tudjátok mit jelent az hogy éhesnek lenni?

Dehogy tudjátok titeket is eltartanak a szülők és írogattok hülyeségeket.

Nem azzal van a baj hoghy szegények és felsőoktatásban tanulnak hanem azzal hogy nem ha otthon anyám éhezik ajkkor nem fogok mekibe járni meg nem fogok pizzázni viszkizni.

de látom ez a téma túl komoly ide inkább adjatok választ a 12centi a pö.cs.öm és ez elég-a a nőknek típúsú kérdésekre.

2011. ápr. 30. 15:40
 12/56 anonim ***** válasza:
48%

Nekem 2 választásom volt középsuli előtt: Lakatos vagy valamilyen más szakmát tanulok, esetleg villanyszerelő leszek. Ezt elvetettem mert az iskola ahol tanulhatnám a szakmát tele van retkes köcsögökkel, minden nyomorékot felvesznek oda, a város pöcegödre. Ezért elmentem 1 mezőgazdasági suliba infót tanulni. Az osztályból a legjobban között vagyok info terén mert elég sokat programozok itthon hobbiból, de minden másból szarul állok. Tanulni sosincs kedvem , mármint a fosabb tantárgyakat. Sokszor az infot sem értem, nem hogy matekkal idegesítsem magam. Ugye nyelv nélkül 1 senki vagyok, ezért ráálltam a angolra, de az sem ment. Hogy hogyan tovább? Nemtudom.Ha nem lennék ilyen lusta hülye nem állnék meg az egyetemig, de mivel az vagyok ezért meg sem fogom próbálni a továbbtanulást szerintem. Bár ezt majd még eldöntöm az érettségi jegytől függően.. De úgysem bírnám az ottani tanagyagot.

Hülye emberek pedig mindig voltak, majd pofára esnek ha a szüleik nemet mondanak. Az is szép h 1-2 családban milyen ellentétes a szülők véleménye... de hát ez van, ha nem beszélik meg a dolgokat akkor süllyedjenek tovább, ő bajuk :)

2011. ápr. 30. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/56 anonim ***** válasza:

Akinek nem inge, ne vegye magára.

Látom, ti jól felöltöztetek. :D

2011. ápr. 30. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/56 A kérdező kommentje:

MÉGEGYSZER LEÍROM NAGY BETŰKKEL.AZA ABAJ HOGY A SZÜLŐK ÉS A CSALÁD TÖBBI TAGJA OTTHON ÉHEZI HOHY HITELT VESZ FEL A HÁZÁRA HOGY KITANITASSA AGYEREKÉT ÉS NEM A TANDÍJRA KÖLTIK HANEM A GYEREK KISÍRJA A BMW-T.

EZZEL VAN A BAJ.TANULJON NEM MONDOM HOGY NE DE HA OTTHON RÁNTOTT MÁJKRÉMET ESZIK ANYÁM AKKOR ÉN NEM FOGOK MEKIZNI.

LEHET CSAK NEKEM VANNAK MÉG ÉRZÉSEIM EBBEN A VILÁGBAN DE HA AZ ANYÁM OTTHON ÉHEZNE AKKOR ÉN IS MEGPRÓBÁLNÉK BOLTBÓL JKAJÁT VENNI ÉS NEM HÁZHOZSZÁLLÍTATNI.

2011. ápr. 30. 15:44
 15/56 anonim ***** válasza:
23%
Én csak azt írtam, hogy nem olvasom végig ezt az ostoba gondolatmenetet. Egyébként meg én is dolgozok a jogi egyetem mellett és azért el kell mondjam, a kérdező által leírt jelenség nem olyan egyszerű, hogy ilyen szintű általánosítással meg lehessen érteni. De további jó beszűkült látókörű vitát kivánok:)
2011. ápr. 30. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/56 anonim ***** válasza:
74%

Engem két dolog tud még bosszantani.

Aki a szülei nyakán élősködik még 25 évesen, mert valahogy fura mód mindig kö.csög a vizsgáztató, és meghúzza, az nem dolgozik.

Aki munka mellett szerez diplomát, netán napi 12 órát dolgozik, és levelezőn szerezi, azt meg lenézik, mert az a diploma nem olyan diploma, az ő diplomájuk diplomább.


A másik, ami nagyon bosszant, hogy XY elmegy bölcsésznek, évekig tanul, amit a mi adónkból finanszíroznak. Aztán rájön, hogy ezzel nem tud megélni, és mikor végez a sokadik (5-6-7) év végén, kihúz Angliába krumplit sütni, vagy babysitternek, és soha nem fog adót fizetni ebben a pici országban, amelyik taníttatta.


Én támogatom, hogy fizetni kelljen a továbbtanulásért, vagy fizessék vissza, ha külföldre mennek.

.... és nem érdekel, hogy lehet megélni itthon, kb. ezzel küzd a pék, a szakács, a varrónő is, csak az ő tanulmányai nem kerülnek félévente milliókba.

2011. ápr. 30. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/56 anonim ***** válasza:

"HANEM A GYEREK KISÍRJA A BMW-T. "


Na itt a példa. Ez a hülye aztán jól megmondja. Objektívan nem képes a témához hozzáállni, mert látszik rajta, hogy tiszta ideg. Egyébként meg nem gyakori jelenség, hogy BMW-t( csak a nagybetű kedvéért:)) könyörögnek ki azoktól,akik otthon meg éheznek.

2011. ápr. 30. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/56 A kérdező kommentje:

15:33 TIPIKUS EGYETEMISTA NAGYKÉPŰ VÉLEKEDÉS.

DE ERRE IS VAN EGY SZTORIM.

DIÁNA(29)

JOGÁSZ ÉLETÉBEN EGY PERCET SEM DOLGOZOTT MIÓTA LEDIPLOMÁZOTT A SZÜLEI TARTJÁK EL DIÁNA MAGÁT EGY ÉRTELMISÉGINAK TARTJA ÉS Ő FONTOS RÉSZE A TÁRSADALOMNAK MERT DIPLOMÁJA VAN.DIÁNA 29ÉVESEN MÉG EGY SPORTSZELETREVALÓT SEM KERESETT MEG.



GÉZA(32)GÉZA EGY JÓLMENŐ VÁLLALKOZÓ NEM OLYAN HÚ DE NAGY DE CSALÁDI HÁZ 3 AUTÓ TISZA PARTI HÉTVÉGI HÁZ SŰRŰ KÜLFÖLDI NYARALÁSOK.GÉZA CÉGÉNÉL KB.20EM,BER DOLGOZIK TEHÁT MUNKÁT AD 20EMBERNEK.


MIKOR GÉZA MEGKRITIZÁLTA DIÁNÁT HOGY29ÉVESEN NEM KÉNE MÁR DOLGOZNI DIÁNA REAKCIÓJA HASONLÓ VOLT MINT A TIÉD.....

GÉZA A JÓLMENŐ VÁÁLLALKOZÓ AKINÉL AZ UTCÁN A ZSEBBE IS MILIÓK VANNAK ÍRIGYKEDIK A 29ÉVESEN EGY PERCET SEM DOLGOZÓ DIÁNÁRA MERT NEKI DIPLOMÁJA VAN GÉZÁNAK MEG NINCS.

TERMÉSZETESEN DIÁNA MAGÁT A TÁRSSADALOM FONTOS RÉSZÉNEK TARTJA HISZEN DIPLOMÁJA VAN ÉS Ő ÉRTÉKES.


GÉZÁNAK NINCS DIPLOMÁJA DE AZ EGYIK LEGMUNKANÉLKÜLIBB RÉGIÓBA 20EMBERNEK AD MUNKÁT EZÁLTAL KENYERET A SZÁJUKBA ÉS MÉGCSAK KI SEM ZSÁKMÁNYOLJA ŐKERT MERT KORREKT PÉNZT FIZET HOLOTT TUDJA LENNE MÁSIK 500EMBER AKI KEVESEBBÉR IS ELVÁLLALNÁ.


ÉS EZ A TIPIKU EGYETEMITA GONSOLKODÁS HOGY A MUNKANÉLKÜLI DIÁNA AZ ATYAÚRISTEN AZ ÉRTÉKES EMBER GÉZA MEG A SENKIHÁZI RONGY HISZEN NEKI NINCS DIPLOMÁJA.


BOCS AZ OFFÉRT DE UTÁLOM AZ ILYET.


15:42-NEK IGEN NAGYON SOKAN MAGUKRA VETTEK PEDIG NEM IS ÁLTALÁNOSÍTOTTAM HANEM4KONKRÉT SZTORIT ÍRTAM LE NÉVVEL EGYÜTT.

DE GONDOLOM HOGY EZEK AZ EMBEREK SZINTÉN EZT CSINÁLJÁK A SZÜLEIKKEL ÉS FÁJ NEKIK AZ IGAZSÁG.

2011. ápr. 30. 15:52
 19/56 anonim válasza:

Ez azért van mert a paraszt már azt se tudja hova szarjon , kínjában!

Rázzák a rongyot mert divat és azt hiszik valami imponáló dolog elmesélni a szomszédnak , barátnőnek, h a gyereke egyetemre jár.

Ezek a kölkök pánpéter szindrómások mindannyian akiket felsorolták, tetőzve a legújabb le se carom degenráció tüneteivel.

A szüleik a hibásak mert nem vagdosták nyakon őket eleget annak idején és még most is hagyják magukat copatni általuk. Az ilyen egyedek ÉLETKÉPTELENEK,akik majd sok kudarc és csalódás árán válnak egyszer majd önfenntartókká valahogy. Ha nem lesznek közben emósok , vagy teljesen leépült alkoholisták és drogosok .

Ahogy észrevettem manapság a látszat számít csak, bármibe kerüljön is de ha a felszínt kicsit megkapirgálod kibukik a véres genny az adósság és a szégyen..A fejükben nincs semmi a mai felsőoktatásban résztvevők 90%ának.Csak a buli és a marhaságok érdeklik őket.Amit az egyetemi éveik alatt el sikerül sajátítaniuk ,az nem más mint egy felsőbbrendűségi tévképzet.

Nálunk másképp van, itt csírájáéban lett elfojtva minden, huncutkodás és átverési kísérlet.Rongyrázás nincs,mert nincs semmi alapja ,de azért mormonok se vagyunk.Meg lett mondva , az iskola egy lehetőség a képességeik kibontakoztatására. Ha nem megy vagy döcögve , vannak jól fizető szakmák is. De abból is csak akkor fog tudni megélni, ha kedvvel és jól csinálja.

Rajtunk szülőkön és a tanárokon nagyon sok múlik , milyen viselkedés minta , milyen eszmények és értékrend ég be, épül bele a gyermekeink egyéniségébe.Híve vagy a tesi fenyítésnek is, indokolt esetben indulatok nélkül.Velem is szigorúak voltak a szüleim pedig imádtak és nem cicóztak ha jácottam az agyam.

Ezek a pórok akiket leírtál csinálják az eszüket még egy kicsit , de rá fognak faragni keményen, mert az ÉLET nem habostorta!

2011. ápr. 30. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/56 anonim ***** válasza:

Hu hát sztem ezek elég szélsőséges esetek, de én is sok ilyen pénzszoró embert ismerek az egyetemen, amiket leírtál pl.: diákhitelből buliznak,pókereznek mondván a szüleik majd úgyis segítenek visszafizetni....no comment. Igen ezek helytelen dolgok és sztem nagyon helyes h csökkentik az államilag támogatott helyeket, épp azért h a diákok ne csak a bulizás miatt felvételizzenek és lébecoljanak évekig hanem tanuljanak és becsüljék meg h egyetemen tanulhatnak!De azt a szülőt sem értem meg aki tisztában van h a gyereke nem szorgalmas vagy rosszabb tanuló és befizeti egyetemre...semmi értelme.


Én soha nem tudnám lenézni a szakmunkás szüleimet (apa épületgépész,anyu varrónő volt, de átképezte magát és most pénzügyi szakügyintéző egy banknban), mert nekik köszönhetem h eljutottam az egyetemig. Szüleim már általános iskolás korom óta mondogatták h tanuljak és menjek egyetemre, ne nekik tanuljak vagy másnak, hanem magamért. Nálam pl szempont volt pályaválasztásnál, h olyan helyre kerüljek ami államilag támogatott (fizetős szóba sem jöhetett) és ha elvégzem legyen esélyem elhelyezkedni.Legszívesebben kommunikációs szakra mentem volna anno,de azzal semmit sem lehet kezdeni uh most a közgazdasági elemző msc-n vagyok, amit végülis nagyon megszerettem, jövőre végzek.

Amúgy én szívesen megtanulnék vmilyen szakmát is pl.fodrász, szakács, jó ha több lábon áll az ember.

2011. ápr. 30. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!