Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Minek járunk iskolába?

Minek járunk iskolába?

Figyelt kérdés

Pl. mi hasznát veszem abból az életben, hogy megtudok oldani egy másodfokú egyenletet? Semmilyen munkahelyen nem kell ilyet tudni. Nem értem. De egy csomó dolog ilyen. Pl. kémia.

Mért kell tudni azt hogy mi az az ion? nem értem. Ha pl. jó esetben egy hipermarket igazgatója leszek, mi a fenéért kell tudnom másodfokú egyenleteket megoldani, minek kell tudni a fizikai képleteket stb...........


2011. ápr. 24. 10:25
1 2 3
 11/28 anonim ***** válasza:

Utolsó tudtad, hogy mindennek az alapja a matematika? Nézz utána hány festő használta az aranymetszés szabályát művei elkészítésénél.

Kérdezőnek meg: Ha te egy "hipermarket igazgatója leszel", akkor nem árt tudnod jól számolni. Szóval neked is igencsak szükséged lenne rá.

2011. ápr. 24. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/28 anonim ***** válasza:
*bocsi nem utolsó, hanem 11:26-os
2011. ápr. 24. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/28 anonim ***** válasza:

Régebben érettségivel ugyanúgy eltudtak helyezkedni, sőt még normális állást is kaptak és ugyanolyan műveltek voltak az emberek. Na meg arról inkább nem is beszélek, hogy minimálbérért dolgoznak többségben.

Egyetemre meg nem mindenkinek van pénze, így az kilőve. A szakma az még ok, azt szeretnék, csak nem tudom mit még egyenlőre kérdőjeles.

2011. ápr. 24. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/28 anonim ***** válasza:

"Utolsó tudtad, hogy mindennek az alapja a matematika? Nézz utána hány festő használta az aranymetszés szabályát művei elkészítésénél. "


Nem festek, rajzolni szoktam. De azt elmondhatom, hogy ismerőseim mikor festenek akkor baromira nem matematikai módszereket használnak hozzá, hanem a művészi tehetségüket.

2011. ápr. 24. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/28 anonim ***** válasza:
Nem a festésen van a hangsúly. Te is csak azt nézed, hogy köthetnél bele, nem azt hogy mit akarnak mondani neked ezzel. De természetesen rajzra is áll. Nézz utána 1-2 híres művész munkájának.
2011. ápr. 24. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/28 anonim ***** válasza:

'" Nem a festésen van a hangsúly. Te is csak azt nézed, hogy köthetnél bele, nem azt hogy mit akarnak mondani neked ezzel. De természetesen rajzra is áll. Nézz utána 1-2 híres művész munkájának."


Figyelj. Nem érdekel. A matematika úgy hagy idegen ahogy van. A másik meg, te kötsz bele mindenben nem én.

Én nem leszek híres művész, nekem nincs erre szükség. Magamnak szeretek rajzolni, és matek nélkül is ugyanolyan jók a műveim. Sőt, akik festenek ismerőseim közül ők sem használnak hozzá matekot, még is kíválóan tudnak festeni.

Az aranymetszés szabályairól hallottam már, beleolvastam de nem érdekel. Ugyanúgy elvagyok nélküle, és ha mondhatom szebb is az életem matek nélkül. Már az elnevezéstől is írtózom, de ez már más téma. Maradjunk a kérdésnél.

2011. ápr. 24. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/28 A kérdező kommentje:
de ha valaki vegyész akar lenni akkor minek kell tanulni pl. törit? xD még mindig nem értem. mért nincs az hogy középiskolába eldöntöd h pl. vegyésznekk akarsz tanulni, és akkor csak kémiát tanulsz?,???
2011. ápr. 24. 11:48
 18/28 anonim ***** válasza:
100%

egyrészt azért, mert az emberek többsége még nem tudja gimiben, hogy merre akar továbbmanni. Aki már akkor tudja, azoknak ott vannak a szakközepek, ahol kifejezetten azokra a tárgyakra gyúrnak rá, a többire kevésbé.


Másrészt mert az agy olyan, mint bármely más testrészed, ha használod, akkor fejlődik. Ha nem, akkor visszafejlődik. A különböző dolgok tanulása amellett, hogy az esetleges későbbi karrieredre is felkészít, különböző módon fejleszti a gondolkodási készségeidet és az agyi képességeidet (pl. memória, koncentráció, terhelhetőség). Ha pl. egy másodfokú egyenletet nem vagy képes megcsinálni (ami egy rutin dolog, viszont remek gyakorlat a sematikus gondolkodásra, hogy a tanult módszert hogyan kell alkalmazni), akkor nem csak azzal lesz gondod, hogy még egyes bölcsészszakokon is ez szükséges alaptudás, de egyszerűen agyilag nem leszel alkalmas összetettebb munkák elvégzésére, amiknél át kéne látni a dolgokat, egy picivel összetettebb irodai munkára sem (volt szerencsém ilyen emberekhez, akik egyszerűen nem voltak képesek átlátni, hogy mit is csináltak, ezért csak arra lehetett őket használni, hogy előre megadott lépéseket - nem túl sokat- elvégezzenek megfelelő felügyelet mellett, tehát pl. fénymásolni, összefűzni tudtak papírokat, rendszerezni már nem).


Harmadrészt: alapműveltség is van a világon, ami az ember más emberekkel való kapcsolataiban néha jól jön (pl. nem nézik sültparasztnak a munkahelyén, így könnyebben léphet előre, csak hogy egy példát mondjak)


Negyedrészt: még senki nem halt bele abba, hogy egy kicsit meg kellett erőltetnie az agyát - ha valamire is akarsz jutni, erre a képességre még szükséged lesz, függetlenül, hogy milyen irányba akarsz menni.


Nem értem, hogy mostanában miért lett ilyen kínzással egyenértékű az ifjúság körében, hogy az embernek néha meg kell erőltetnie az agyát.

2011. ápr. 24. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/28 anonim ***** válasza:

"de ha valaki vegyész akar lenni akkor minek kell tanulni pl. törit? xD még mindig nem értem. mért nincs az hogy középiskolába eldöntöd h pl. vegyésznekk akarsz tanulni, és akkor csak kémiát tanulsz?,???"


- Irigyellek, ha Te már középiskolában tudtad, mi szeretnél lenni. Én még 24 évesen sem tudom. Ha annak idején választanom kellett volna, most még nehezebb helyzetben lennék.

2011. ápr. 24. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/28 anonim ***** válasza:
68%

Mi haszna az egyenleteknek? Megtanít egy-egy gondolkodási-megoldási stratégiára amit fejleszthetsz, kombinálhatsz az éppen aktuális élethelyzetben. Bármilyen helyzetben. Problémamegoldó készséget fejleszt, új szemszögből nézed a dolgokat, ergo szintén fejlődsz.


Kémia? Egy atomfizikus sem azért tanulta a szakmáját, hogy egy hipermarketben hencegjen a tudásával, hanem mert érdekelte, és megtanulta, célja volt vele. Ha meg nem érdekelte az elején, megtanulta úgy látni az atomfizikát, hogy érdekes legyen. Kémia egy szinten, mint minden más is az ALAPműveltséghez tartozik.


Ha meg hipermarket igazgató leszel, jobb ha tudod a matekot, már ha sokáig igazgató akarsz maradni (SWOT analalízist a figyelmedbe ajánlom)......


De ha te olyan szemszögből nézed a világot, hogy minek ez, meg ez se fog kelleni, és ez se lesz jó... akkor nem látod a lényeget vagy legalábbis nem jól. Tehát a válaszom a kérdésedre: ha nem jársz iskolába, nem fejlődsz. Vagyis:


A status quo kényelmes lehet ugyan, de miközben napról napra a megszokott kerékvágásban haladsz, nincs lehetőséged a fejlődésre. Ahogyan Brian Tracy barátom mondta egyszer: "A mindennapi kerékvágás és a sírgödör kizárólag a mélységében különbözik egymástól...és ha mégis belezökkensz egy kerékvágásba, az első dolgod az legyen, hogy abbahagyod az ásást!"

2011. ápr. 24. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!