Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Minek járunk iskolába?

Minek járunk iskolába?

Figyelt kérdés

Pl. mi hasznát veszem abból az életben, hogy megtudok oldani egy másodfokú egyenletet? Semmilyen munkahelyen nem kell ilyet tudni. Nem értem. De egy csomó dolog ilyen. Pl. kémia.

Mért kell tudni azt hogy mi az az ion? nem értem. Ha pl. jó esetben egy hipermarket igazgatója leszek, mi a fenéért kell tudnom másodfokú egyenleteket megoldani, minek kell tudni a fizikai képleteket stb...........


2011. ápr. 24. 10:25
1 2 3
 1/28 Gress ***** válasza:
88%
Szerintem meg az ének a legfölöslegesebb.Mert tényleg minek?Ha valaki ilyennel akar foglalkozni menjen olyan iskolába.Kérdésre válaszolva,fogalmam sincs:D
2011. ápr. 24. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/28 anonim ***** válasza:
97%
Mert vannak, akik nem egy hipermarket igazgatói lesznek, hanem mezei orvosok, vegyészek, műszerészek stb.
2011. ápr. 24. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/28 anonim ***** válasza:
95%
Azért, hogy egy kicsit tudjunk összetettebben gondolkodni, és ne tegyünk föl ilyen kérdéseket...Nem kívánom részletesen kifejteni a véleményem, mert igen hosszan írnék. Légy oly szíves, és erőltesd meg egy kicsit az agyad...
2011. ápr. 24. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/28 anonim ***** válasza:
100%

Mindennek hasznát veszi az ember előbb-utóbb. Ha nem másodfokú egyenleteket kell konkrétan megoldanod, akkoris szükséged lesz a logikára az élet minden helyzetében, jgy elengedhetetlen a matematika.

A kémia is az alapműveltség része, bármikor rákérdezhetnek, hogy mi az az ion, és ha ezt nem tudod, akkor lejáratott hipermarketigazgató leszel... Mert ez hetedikes anyag...

2011. ápr. 24. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/28 anonim ***** válasza:
100%

ja és a "hüjetanár" meg verseket is megtanultat mi?

szerintem jó érzés ha egy beszélgetéshez , munka utasításhoz hozzá lehet füzni egy irodalmi sort.

2011. ápr. 24. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/28 anonim ***** válasza:
100%

Azért, hogy felnőtt korodban ne kelljen éhezve, szakadt ruhában a 4 fal között ülnöd 10 gyerekkel, ahol el sem fértek.

Ilyen rosszMagyarországon a törvény, tehát ha tanulsz, akkor esélyed van hogy ki menj külföldre, ott sokkal szabadabb országok vannak, nem kell ilyen felesleges dolgokat tanulni, később kezdik a tanítást, és sokkal kevesebb, és a leglényegesebb dolgokat tanulják.

Na ezér tkell tanulni, hogy ne legyél rászorulva erre az elcseszett országra.


A tanulás tudást hoz, a tudás szakmát, a szakma pénzt


Tanulás->Tudás->Szakma->Pénz

2011. ápr. 24. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/28 anonim ***** válasza:
50%

Magyarországon nem a tehetséget keresik, vagy nem úgy tanítanak , hogy aki ebből a tantárgyból jó akkor arra ráerősítenek. M.o-n az a céljuk, hogy minden egyes tantárgyból kíválóan végezzél, színtiszta 5-ös legyél. Na most, nekem jó darabig nem ment a matek megbuktam belőle aztán eljártam tanárhoz és utána szereztem 4-eseket meg ötösöket is. Aztán rájöttem arra, hogy ahhoz, hogy én matekból legalább egy 4-es szintet elérjek, ahhoz nekem vért kell izzadnom. Megéri ezt? Nem. Így újra 2-es lettem, amit nem bánok, mert nagyon nem érdekel a matematika. És pont ezt érik el ezzel, hogy megutáltassák velünk az adott tantárgyakat. Mert mire jó az, ha olyanra kényszerítem a gyereket, ami egyáltalán nem is érdekli és nem is ért hozzá hiába jár matektanárhoz(ILyen is van, aki jár különtanárhoz de még sem érti és folyamatosan szerzi az egyeseket.) Azon már nem lehet segíteni.

Nekem pl a magyar a jobb, meg a rajz. Rajzolni jobban szeretek, és a verseket is jobban szeretem.

Amerikában nem csodálom, hogy szinte majdnem mindenki egyetemre meg fősulira megy. Mert ott olyan tantárgyakat vesznek fel amilyet akarnak, ami kell ahhoz , hogy továbbjussanak.

Mellesleg , mégmielőtt nem tudtam a matekot, azelőtt is ugyanolyan tisztán láttam a dolgokat, logikusan maximum annyi a különbség, hogy most gyorsabban megy ez a gondolkodásom de akkor is rájöttem előbb vagy utóbb, és ez volt a lényeg. Baromira nincs szükség a matekra , hogy az életben eltudj igazodni. Tudod mi szükséges ehhez? Önismeret, emberismeret, és tapasztalatok.-Ennyi az egész. Lehet, hogy nekem sem azért lett gyorsabb a gondolkodásom(logikusabb), mert akkoriban matekból jobb lettem, hanem mert akkoriban csaptak össze felettem a hullámok elég sok minden történt de ezt nem részletezem, és talán emiatt is minden összegyűlt bennem évről-évre.

A lényegre visszatérve, ha a matek tanár nem képes felfogni, hogy nem vagyok jó matekból vagy szimpán nem érdekel, akkor szívesen odaadok neki egy A3-as lapot ceruzákat és megmondom neki, hogy rajzoljon le egy életszerű portrét. :) Szívesen megnézném ő mennyire jeleskedik rajzból. :) Ez kb ugyanaz, amit velünk csinálnak M.o.-n. Az oktatás egy kalap sz@rt sem ér. Még a sz@r is értékesebb, mint ez az oktatás ami itt folyik.

2011. ápr. 24. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/28 anonim ***** válasza:
79%
Az alapműveltség miatt kell meg hát a legtöbb munkahelyre minimum elvárás az érettségi bizonyítvány amire rá tudsz építkezni ha egyetemre mész akkor ugye tudod az alapokat. Ha szakmát akarsz ahhoz is kell az érettségi nem mindenhez de legtöbbhöz igen. És az érettségi is ezekből áll. Érdemes ebbe most belevágni mert később megfogod bánni. Én 25 éves létemre esti gimiben tanulok hogy lehessen érettségim mert így nagyon nehezen tudok elhelyezkedni. Hidd el most ezt kihúzod és aztán már tanulhatsz olyat amit szeretnél.
2011. ápr. 24. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/28 anonim ***** válasza:
Ja és az lemaradt, hogy a suliba járás az fontos dolog. Persze, ha nem lenne ilyen sz.r a tanítás akkor még élvezettel is járnék be iskolába. :) Még annyi jutott eszembe, hogy mire megyek az érettségivel ma Magyarországon? Semmire. Így legyen életképem, meg jövőm, célom, hogy a semmire tanulok? Tesóm is csak ismerőssel tudott elhelyezkedni, anélkül nem ment. A semmire tanulunk.
2011. ápr. 24. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/28 anonim ***** válasza:

"mire megyek az érettségivel ma Magyarországon?"


- Egyetemre, szakképzésre...

2011. ápr. 24. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!