Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Valaki elárulja hogy miért...

Valaki elárulja hogy miért tanulunk nyelvtant?

Figyelt kérdés
A magyar érettségiben csak irodalom van. Akkor mi értelme van nyelvtant tanulni? nem értem
2011. ápr. 23. 19:18
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:

A kérdés alapvetően rossz megközelítésű! Az érettségi nem valami olyasmi, amihez igazítani kell mindent. Egy csomó olyan dolog kell érettségire, amit az ember soha nem fog használni, és pár év múlva el is felejt. Szóval ami érettségin van, az sem szent. Megkérdezhetném, mire jó az irodalom meg a töri, mert ugyan vannak az érettségin, de felmerül bennem, mennyi gyakorlati haszna van.


A nyelvtan nagy része nem jó semmire, de nem azért, mert nincs érettségin (szóbelin sajnos van), hanem azért, mert értelmetlen tudni. Odáig oké, hogy helyesírás, de hogy azon felül mi hasznát veszem a való életben...


"4 jegyből jön össze a magyar érettségi jegy."

Ennek nincs sok értelme, semmire nincs külön jegy, csak pontszámok, csak egyetlen jegy születik.

Mellesleg a felosztásod sem helyes.

Az írásbelin eleve két rész van, az első rész megoldókulcsos, és nincs felosztva irodalomra és nyelvtanra (helyesírásért viszont pontlevonás adható). A második rész a kifejtés, ott van egy tartalmi és egy formai pontozás, de a formai nem csak a helyesírást foglalja magában.

A szóbelin meg ugyan két tétel van, de az értékelés közös. Tehát abszolút nincs olyan, hogy külön pontozás irodalomra és nyelvtanra. A pontozás ott is tartalmi és formai részre tagolódik.


"itt vannak az idei nyelvtan tételek:"

Ennek sincs semmi értelme, ugyanis a középszintű szóbeli minden iskolában más és más tételekből áll össze. Szóval nincs ilyen, hogy "idei nyelvtan tételek".


"huha, remélem nem egy hét múlva érettségizel...."

Nem értem, ezt mire érted.

2011. ápr. 24. 01:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:
Lesz szóbeli tétel nyelvtanból.
2011. ápr. 24. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:
én azt utáltam, hogy évekig tanultuk a nyelvtant stb....szófajok, ilyesmi, már nem is emlékszem, hogy mik, és kb. 5 percet kellett beszélni egy valamiről és kész, több évet tanulsz, hogy aztán 5 perc alatt elmondj abból egy mikrorészletet....totál értelmetlen. Én az egyetemen a középiskolában tanultak kb 5%-át tudom hasznosítani, mérnök szakon...
2011. ápr. 24. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!