Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Ha Angliában szeretnék dolgozn...

Ha Angliában szeretnék dolgozni, hogyan, milyen módon tudom honosíttatni a diplomámat?

Figyelt kérdés
Még nincs meg, csak szeretnék utánajárni jó előre, hogy mit kell csinálni. Szociális munka BA diplomáról van szó. Mit kell tennem, hogy Angliában a végzettségemnek megfelelően dolgozhassak? Néztem az álláshirdetéseket, kérik hozzá a diplomát, de a BA-s is jó, szóval ezzel nincs gond. Csak nem tudom, mit kell tennem, hogy az itthon szerzett diplomámat ott is elfogadják.
2011. febr. 13. 16:45
 1/4 anonim ***** válasza:

Elvileg elég kéne legyen egy hivatalos fordítás (bármely fordítóirodában csak aláírás és bélyegző legyen rajta).

Ha nem elég, akkor NARIC.

(tapsikolni fognak érte, a saját diplomásaik száma elenyésző)

2011. febr. 13. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen!

Remélem tényleg elég lesz csak a hivatalos fordítás és nem kell más. Csak az egyik barátnőm most költözik ki egy skandináv országba, és mondta, hogy ahhoz, hogy ott is dolgozhasson (neki mérnöki diplomája van), ahhoz ott újra kell államvizsgáznia az ország hivatalos nyelvén.

Hát.. nem mintha nem tudnám megcsinálni, ha már egyszer magyarul sikerült, de azért ha nem muszáj, akkor inkább nem szeretnék újra átesni ezen :)

2011. febr. 13. 19:04
 3/4 anonim ***** válasza:

Na azt tuti nem kell :-D

Én 2 éve voltam kint tanári állásért, be voltak ájulva, hogy főiskolai meg egyetemi diplomám is van, ráadásul 2 szakból (itthon ez nem nagy kunszt), szó sem volt különbözeti meg egyéb vizsgákról. Másnap kaptam volna munkát.

Abban a szektorban is kb. ugyanez a helyzet, ahova te mennél, meg még ápolókat keresnek ezerrel.

2011. febr. 13. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
ez nagyon szuper,köszönöm szépen! akkor nem lesz olyan hosszas procedúra ez a része :-)
2011. febr. 14. 12:41

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!