Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Elveszítettem a diplomámat!...

Elveszítettem a diplomámat! Ilyen esetben kérhetek újat?

Figyelt kérdés
2010. okt. 7. 21:11
 1/10 anonim ***** válasza:
90%
Igen. TO-dra bemész, valamennyit biztos fizetned is kell majd és kiadják megint.
2010. okt. 7. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
51%

első!


sajnos ez nem így van ...


Jogszabály mondja ki, hogy sajnos nem adják ki újra a diplomát, mert ugye visszaélésre ad lehetőséget, úgyhogy csak egy egyszerű, A/4-es papíron a TO-tól kapsz egy igazolást, ami tartalmazza a diploma adatait, mi a végzettséged stb, de ennyi, keményfedeles diplomát úgymond többet nem állíthatnak ki már ...

:(

Ez van, elszomorítalak tudom, de én is így jártam az egyikkel, és ez jogszabályilag bizony le van korlátozva sajna már nagyon régóta

2010. okt. 7. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

1. vagyok

Ja én ennyire nem tudom, csak olvastam nálunk is, hogy diploma pótlás x ezer forint, azt nem tudtam, hogy ennyire korlátozva van, köszi a felhomályosítást.

2010. okt. 7. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Bocsi az offért! 21:21! Olyankor mi van, ha meg van az eredeti, be is tudom mutatni a tanulmányi osztályon, csak kicsit sérült? Tudom, hogy nem szép dolog, de véletlenül ráborult a kávé és így nem szalonképes (nem az én hibám: be kellett vinnem a munkahelyemre, mert voltak visszaélések és mindenkinek be kellett mutatnia a diplomáját, pechemre az enyém pont az asztalon volt egy pohár kávéval együtt, amikor a kollégám bemászott az asztalom alá, hogy bedugjon egy nyomtatót és beverte a fejét és a rázkódástól kiborult a kávé - ami nem is az enyém volt - és így a széle kicsit kávéfoltos lett.
2010. okt. 7. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Igen szépen köszönöm a segítségeteket.
2010. okt. 7. 21:49
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

21:35

figyusz, ez jogszabályi kötöttség .... önthetsz rá kávét meg mustárt, tök mindegy, ha megrongálódik vagy elveszik, semmiképpe sem állítanak ki még egy ugyan olyat úgymond.

Amit hivatalosan kiállítanak, az egy "másodlat" megnevezésű papírka, ami végül is tartalmazza ugyan azokat az adatokat, de mint mondtam, még egyszer olyan oklevelet nem kaphatsz sajnos!!! Úgyhogy jobb vigyázni rá!

Én is így jártam egyszer, na azóta mint a szemem fényére, úgy vigyázok rá, és nem érdekel, ki kéri, én az eredetit ugyan nem adom ki a kezemből, most már rutinos vagyok, és a a másik diplomámról csináltattam 50 db fénymásolatot, és a TO-val lepecsételtettem, hogy "hiteles másolat", és ennyi ... azokat adogatom, de az eredetit semmiképpen, senkinek. ha nagyon ragaszkodnak hozzá, akkor szépen színesben bescannelem, ez a maximum. Nyelvvizsgámat pl a kedves nagykövetség vesztette el, és mégse kaphattam abból se másikat, abból is csak egy egyszerű salátapapaírom van, szal abból se adnak másikat.

Hidd el, ez így van, de ha mégse hiszel, kérdezd meg a TO-t, majd meglátod ! Az meg nem érdekli őket, te hol és miért öntöd le kávéval, ne viccelj :))

2010. okt. 7. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
21:55. Köszi. Én csak arra gondoltam, hogy így talán megoldható csere, hiszen az eredetit elkérhetnék (például hivatalos jegyzőkönyv felvétele mellett) és szabályosan megsemmisíthetnék. Így nem lehetne visszaélni vele. Amúgy annyira nem fontos, mert csak éppen hogy kávés lett, maximum ha új munkahelyre megyek, akkor lesz egy a kínos magyarázkodás (ha egyáltalán kérik).
2010. okt. 7. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Hát, én TO-n dolgozom és kiállítunk másodlatot. Ugyanazok az adatok szerepelnek rajta, mint az eredeti oklevélen, csak feltűnő írással szerepel rajta, hogy ez egy másodlat.

Ja, és persze pénzbe kerül.

2010. okt. 8. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim válasza:

Sanos én is elveszítettem a diplomámat a költözködés miatt, azt szeretném megkérdezni, hogy azon a tanulmányi osztályon kell kérelmezni a diploma másolatot ahol vizsgáztam, illetve mi az a TO, valamint a diploma másolatból keménykötésűt adnak-e vagy csak egy sima A/4-es lapot.

Válaszaitokat előre is köszönöm

2014. febr. 22. 07:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:
Bocsi a TO kérdésemért!
2014. febr. 22. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!