Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Jól vettem észre, h már nem...

Jól vettem észre, h már nem olyan a magyar érettségi feladat szempontjából, mint volt?

Figyelt kérdés

Mikor én mentem pár évvel ezelőtt még esszét kellett írni, ma meg már inkább,ahogy néztem szövegértős feladatok vannak benne.

Jövőre is így lesz?


2011. jan. 25. 14:17
 1/4 anonim ***** válasza:
A magyar nyelv és irodalom érettségi középszinten két részből áll. Az első részben, ami talán egy órás (vagy 45 perces, ezt majd megmondja az, aki mostanában érettségizett), egy szövegértési feladatlapot kell kitölteni. A második része az, ami ismerős lehet régebbről: meg van adva három különböző fogalmazás címe és témája, abból kell egyet választani és megírni. Ez lehet elemzés, érvelés, esszé, illetve bármi, amit középiskolában tanítanak.
2011. jan. 25. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Igen, jövőre is lesz benne szövegértés, továbbá azt is pontozzák, h le tudod-e írni rendesen azt a szót, h h.
2011. jan. 25. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Igen?? és mibe ha petőfi nyomott volna egy ilyet már bevizeltél volna a bugyidba és helyeselnél, h milyen igaza van a mesternek, h rövidít!

Szánalmas!

2011. jan. 25. 16:21
 4/4 anonim ***** válasza:
Vesztettél, nyomikám. És egyébként nem hordok bugyit. :)
2011. jan. 25. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!