Matek érettségi feladat. Hogyan tudnám megoldani?


A feladat: egy háromszög oldalai egy számtani sorozat szomszédos oldalai. A háromszög legnagyobb szöge kétszerese a legkisebbnek. Mekkorák az oldalak, ha szorzatuk 15 egységnyi?

Nem a megoldásra lennék kíváncsi, hanem a feladat megoldásának lépéseire. Előre is köszönöm!


2011. ápr. 23. 12:01
 1/3 anonim ***** válasza:

A középső oldalt jelölve b -vel: b(b-d)(b+d)=15

sin-tétel: (b-d)/(b+d)=sin(alfa)/sin(2*alfa) (ez sin(2*alfa) azonossággal egyszerűsíthető).

cos-tétel: (b-d)^2= .....

Ezekből nekem megvan, ha kell segítek tovább is.

2011. ápr. 23. 14:10
 2/3 anonim ***** válasza:

Az előző válaszhoz egy kis segítség:


[link]

2011. ápr. 23. 15:39
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm, a segítséget, nagyon sokat segítettetek vele!
2011. ápr. 25. 08:53