A feladat: egy háromszög oldalai egy számtani sorozat szomszédos oldalai. A háromszög legnagyobb szöge kétszerese a legkisebbnek. Mekkorák az oldalak, ha szorzatuk 15 egységnyi?
Nem a megoldásra lennék kíváncsi, hanem a feladat megoldásának lépéseire. Előre is köszönöm!
2011. ápr. 23. 12:01
1/3 anonim válasza:
A középső oldalt jelölve b -vel: b(b-d)(b+d)=15
sin-tétel: (b-d)/(b+d)=sin(alfa)/sin(2*alfa) (ez sin(2*alfa) azonossággal egyszerűsíthető).
cos-tétel: (b-d)^2= .....
Ezekből nekem megvan, ha kell segítek tovább is.
2/3 anonim válasza:
3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm, a segítséget, nagyon sokat segítettetek vele!
2011. ápr. 25. 08:53