Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » ETR-ben segítene valaki?

ETR-ben segítene valaki?

Figyelt kérdés
Az lenne a kérdésem, hogy mikor lesz a státuszom aktív. Az első félévben akkor lett, mikor lezártam a kurzusfelvételt. Most nem akar aktiválódni. :S Honlapra felraktak egy tájékoztatót, hogy nappali tagozatos státusza akkor lesz aktív, ha felvesz a 2. félévből legalább 1 kredit értékű, kötelező tantárgyat, és az előző féléve le van zárva. Már felvettem 2 db kötelező tárgyat(több nincs is meghirdetve), 5 kredit értekben, le is zártam már hétfő reggel óta a kurzusfelvételt, csak 1x szoktam naponta felnyitni, hogy vannak-e fent új órák. Miért nem leszek még sem aktív? :S Csütörtökön szeretnék bemenni az ingyenes, féléves busz bérletemért, mert febr. 5-én lejár, de ahhoz meg kell az aktív státusz. :S
2011. jan. 25. 11:08
 1/9 A kérdező kommentje:
Még annyi, hogy az összes tantárgyamat sikeresen teljesítettem, az utolsó tegnap volt, szóbeli, azonnal be is írta ott a jegyet.
2011. jan. 25. 11:09
 2/9 anonim ***** válasza:

És honnan veszed, hogy nem vagy aktív?

Én amúgy úgy tudtam, hogy aki még nem aktiválta az új félévet, az nem is vehet fel tárgyat, de ezek szerint ez nem így van. Amúgy nekem kb. 1 hónapja vinnyogott az etr, hogy aktiváljam a félévemet. Neked ez elmaradt? Igazából tényleg nem nagyon értem, hogy mi bajod...

2011. jan. 25. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

a "2010-2011-2" ciklusban az ön állapota: Bejelentkezésre vár.

Ez a bajom.... Az első félévben aktív voltam, most is annak kell majd lennem, hogy bármit is intézhessek. Az aktívság feltételeit fent leírtam, hogy min 1 kredit értékű kötelező tárgy felvétele, + lezárt első félév. Ezek a feltételek a kar honlapján lettek közölve, de szerintem megfelelek nekik. Pedig a honlapon is írja, hogy "ha ezek a feltételek hiányoznak, bármelyik, akkor a státusz "bejelentkezésre vár" lesz addig.

2011. jan. 25. 11:37
 4/9 anonim ***** válasza:
Ez eddig rendben van, amit írsz, de csak a félév első napjától kezdve aktiválják a hallgatókat. Jelenleg még az előző félév vizsgaidőszaka van. Vasárnap estétől él az a szabály, hogyha egy éjjel le van zárva az etr-ben a jelenkezésed, akor automatikusan aktivál az ETR. Február 5 még messze van. Türelem. Most csütörtökön még semmit nem fogsz tudni intézni.
2011. jan. 25. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a segítséged, közben kezdtem én is erre rájönni, mert a 2010-2011-es félévre írja még, hogy aktuális. :D Akkor rendben van, remélem nem lesz olyan brutális megrohamozás az tanulmányi központban, mint tavaly. :D (kb 300 ember)
2011. jan. 25. 11:57
 6/9 anonim ***** válasza:
De, tuti az lesz. Már 10 éve az van minden egyes félévben :) Csak most már tanárként szemlélem messziről, és nem kell sorban állnom :)
2011. jan. 25. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Nálunk egy úgy van ETR-ben, hogy az ügyintézésénél magunkat aktívra állítjuk és csak utána lehet tantárgyat felvenni.


Pl pont most állítottam magam aktívra:

Ügyintézés- állapotváltás- ott van hogy bejelentkezésre vár, alatta két lehetőség aktív v passzív, a választott elé rakod a pöttyöt, ellenőrzöd az adataidat, jóváhagyod és kész.

Hívd fel a TO-t, mert lehet még nincs engedélyezve az állapotváltás (nincs ott a választási lehetőség), általában tantárgyfelvétel előtt egy héttel már engednie kéne.

2011. jan. 25. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Nálam az ügyintézés menü alatt az jön ki hogy: Pénzügy, Jelentkezés szakosodásra, Visszavonulás kurzusteljesítéstől. :) Lehet más az ETR felületünk. :D SZTE-re járok amúgy. :) Még várok hétfőig, akkor kezdődik a szorgalmi időszak, hátha akkor átáll aktívra. :)
2011. jan. 25. 19:15
 9/9 anonim ***** válasza:

Ennyit az Egységes Tanulmányi Rendszerről....

egy PTE-s

2011. jan. 25. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!