Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Egy nyilvános doktori védés...

Egy nyilvános doktori védés tényleg bárki számára látogatható?

Figyelt kérdés
elsőéves vagyok az egyetemen és egy tanárom ajánlotta, hogy menjünk el megnézni az egyik kollégája doktori védését (az MTA Teréz körúti épületében lesz, ha ez számít), de én most elbizonytalanodtam, oda tényleg csak így random beülhet akárki és megnézheti a nyilvános vitát? Kell valakinek jeleznem (akár a helyszínen), hogy be akarok menni rá? Olvastam, hogy a védésre készülő meghívhat embereket a vitájára, nem gáz kvázi idegenként ott lenni? Aki volt már ilyenen, az mesélne erről?

tegnap 22:51
 1/3 anonim ***** válasza:
48%

Nem bárki. A tanárod hívott. Menj el.

Azért a csöves Józsi a nyóckerből nem fog menni, nem tud róla, és nem engednék be.

tegnap 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
0%

Nem tudom, melyik egyetemre jársz, de a professzorod nagyon meglepődne, ha megtudná, hogy a gyakorin kérdezed meg, hogy mi a módja. Főleg, hogy ő hívott magával, hogy hallgassátok meg a doktori vitát.


Úristen, hogy kiket vesznek fel az egyetemre?!

Kellene az a kőkemény szóbeli elbeszélgetés.

Ezt nem hiszem el. Ilyen még az átkos Kádár-érában sem volt.

Jajj! :-(

tegnap 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Tanárnál kérdezz rá, hogy ott mi ennek a menete pontosan. Ahova én jártam nyilvánosan meg volt hirdetve ki, mikor és milyen témában tart doktori védést, aki ezt meg akarta hallgatni annak viszont előzetesen regisztrálnia kellett rá. Úgyhogy nem biztos hogy opció csak úgy megjelenni és beülni a védésre.
ma 01:15
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!