Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Anyukám kiírathat a suliból...

Anyukám kiírathat a suliból ha még egy hónap kell hogy 18 legyek?

Figyelt kérdés
Nagyon kivagyok idegileg. Eléggé kivagyok borulva. A suliba néhányan elérték hogy idegileg tönkre menjek. Egyébként se vagyok az a lelkileg erős típus. Szóval már nem járok be viszont még csak 1.5 hónap múlva leszek 18 éves. Ha bemegyünk kiírnak ha anyukám irat ki. ugye erővel nem tarthatnak ott. Főleg nem arra az egy hónapra. Végül is úgyse mennék be. Nem volnék rá képes.
2009. febr. 3. 16:45
1 2 3
 11/29 A kérdező kommentje:
Az utolsó válaszolónak tetszik az ötlete, lehet hogy megfogadom a tanácsát és magántanuló leszek.
2009. febr. 4. 14:26
 12/29 A kérdező kommentje:
Tudom hogy mindenhol vannak hülyék de én nem vagyok valami jó konfliktus kezelő. Sajnos elég hamar kiborulok
2009. febr. 4. 14:27
 13/29 anonim ***** válasza:

A tankötelezettség annak a tanévnek a végéig tart, amikor betöltöd a 18-at (régebben 16 volt)

Tehát ha most márciusban töltöd a 18-at, ebben a tanévben még tankötelezett vagy.

A hiányzásokkal vigyázz, mert egy bizonyos óraszám felett évet kell ismételned(!) és akkor elveszted ezt az éved!

Ha nem találsz másik sulit, ahova mehetnél(mennél) a tanév végéig, akkor próbálj meg minél hamarabb magántanuló lenni (nem feltétlenül ott, ahol most tanulsz)

Nem tudom, milyen típusú suliba jársz (ad-e érettségit), de mindenképp próbáld befejezni valahogy, mert 3 középiskolai osztállyal úgy vesznek, mintha csak 8 általánosod lenne. Ha be tudnád fejezni valahogy (másik suli, magántanuló, legrosszabb esetben a következő tanévben), akor legalább ez a végzettséged, amire most jársz, meglenne.

Kitartás!

2009. febr. 5. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/29 A kérdező kommentje:
Sajnos az állapotom miatt nem mehetek közösségbe egy darabig. Anyukám eldöntötte hogy kiírat ha nem írnak ki akkor se enged be. A következő évet valószínűleg magántanuló ként kezdem.
2009. febr. 5. 16:44
 15/29 anonim ***** válasza:
Sajnálom ami veled történt, ennek nem lenne szabad megtörténnie. A tanárok semmit nem vettek észre? Próbálj másik suliba átmenni (idén!!!!, ha még nem hiányoztál túl sokat), és menj magántanulónak még idén, az új sulidba. És ha majd úgy érzed, hogy lenyugodtál, mondjuk március vége fele, akkor esetleg elkezdhetsz bejárni néha 1-1 órára, és ismerkedni, ott biztos barátokra lelsz majd. Fontos, hogy próbáld összeszedni magad. Biztos sikerülni fogsz, ha kikerülsz ebből a közösséből. Koncentrálj az érettségire, és pihengess. Sok sikert és kitartást. Ne add fel az életed...
2009. febr. 5. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/29 A kérdező kommentje:
A tanárok is nagyrészt szerepet játszottak benne hogy idáig jutottam. Nem nagyon becsültek meg.
2009. febr. 6. 13:44
 17/29 anonim ***** válasza:
93%

..lehet lepontozni.

1) A tanárok nem becsültek meg

2) A többiek kikészítenek.

3) Túl komoly vagyok a többiekhez

4) Nem jó a nappali tagozat, MÁSHOL sem.

5) Anyukám nem enged be, úgyis kivesz..

6) Úgysem járok be.

7) Majd a felnőttképzésben jobb lesz.

8) ...és nem bánod, kérdező, ha elúsznak az éveid az érettségi előtt kevéssel...



Kérdés: BIZTOS, hogy a többiekkel van a baj..? Mert ha nem, akkor a felnőttképzésben sem érzed majd jobban magad. Meg az Életben sem.

2009. febr. 7. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/29 anonim ***** válasza:
90%
Nem pontozlak le, teljes mértékben egyetértek veled!
2009. febr. 7. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/29 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat. Igaz nem nagyon tudhassátok miken mentem át. Már döntöttünk otthagyom az iskolát már nem is járok be. Nem tudom mi lesz de most valahogy nem is érdekel.

Ellehet ítélni emiatt mert gyenge vagyok, lelkileg. De az vesse rám az első követ aki még nem érezte úgy hogy kicsúszik a lába alól a talaj. Könnyű úgy pálcát törni a másik felett ha nem is ismerjük a helyzetét. Az az igazság hogy engem sehol nem becsültek meg eddig. Mármint a korombeli diákok. Mindig gúnyoltak, csúfoltak. Csak mert nem olyan voltam mint ők. Igazából lassan 11év után ebből lett elegem

2009. febr. 9. 11:33
 20/29 anonim válasza:
"nem igazán tudhassátok"--> Talán nem kellene otthagyni a sulit, ha nem tudsz írni...Lényegesebb kérdés: ha ennyire rossz volt évek óta, akkor mért vártad meg, hogy idegroncs legyél??? Erre az ókorban zseniális megoldás született, neked is javaslom figyelmedbe; Taigetosznak hívták. A problémákat megoldani kell, nem elmenekülni, amúgy meg nemsokára érettség szünet is lesz nálatok, gondolom én. Szval ne légy nyuszi!!!
2009. febr. 9. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!