Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Anyukám kiírathat a suliból...

Anyukám kiírathat a suliból ha még egy hónap kell hogy 18 legyek?

Figyelt kérdés
Nagyon kivagyok idegileg. Eléggé kivagyok borulva. A suliba néhányan elérték hogy idegileg tönkre menjek. Egyébként se vagyok az a lelkileg erős típus. Szóval már nem járok be viszont még csak 1.5 hónap múlva leszek 18 éves. Ha bemegyünk kiírnak ha anyukám irat ki. ugye erővel nem tarthatnak ott. Főleg nem arra az egy hónapra. Végül is úgyse mennék be. Nem volnék rá képes.
2009. febr. 3. 16:45
1 2 3
 1/29 anonim ***** válasza:
18 éves korodig tanköteles vagy, ha 98/99es tanévben vagy az után kezdted az iskolát. Max átíratni tud másik suliba, de kiíratni biztos, hogy nem. TANKÖTELEZETTSÉG
2009. febr. 3. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/29 anonim ***** válasza:
Igen... Másik suli a megoldás. Én is pont így jártam anno, csak akkor 17 voltam és harmadikos. Új suliba menj, ahol tolerálni fogják, hogy kiborulva érkeztél oda. Együttérzésem.
2009. febr. 3. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/29 A kérdező kommentje:

Átíratni arra az egy hónapra. Te se gondolod komolyan? Meg remélem ők se fogják így gondolni. Tök mindegy úgyse megyek be. Ha betöltöm a 18-at felnőttképzésen fogok részt venni.

Nincs értelme hogy erre az egy hónapra átpakoljanak egy másik suliba.

2009. febr. 3. 16:59
 4/29 anonim ***** válasza:
Ennek az egésznek nincs értelme! Nem hiszem el, hogy nem bírnád kivárni azt a pár hónapot, mire vége lesz a sulinak! Mire kezdesz érettségi nélkül?! Az osztálytársaid miatt tönkretennéd a további életed? Képzeld z én osztályom is katasztrófa, undorral megyek iskolába, de nem azzal foglalkozom, hogy ki mennyire utál és ki mennyire adja az alkoholistát stb. A dolgomat csinálom, hogy le tudjak érettségizni és tovább tudjak tanulni! Megértem, hogy nem szívesen jársz oda, én sem, de ha nem bírod ki őket, iratkozz át! Ha ezt nem látod át sajnállak!
2009. febr. 3. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/29 anonim ***** válasza:

De, komolyan gondolom, hogy irasson át erre az egy hónapra! Nagyon is.

Már csak azért is, mert azt is meg kellene tanulnod, hogy nem minden közösség készít ki. Igen, naná, hogy végigcsinálnám- és csináltam is!- amit elkezdtem.

Leérettségiztem az új iskolámban. Nem a tanulás elől menekültem el, hanem az akkori iskolámból ez kettő.

Kérdés, hogy Te mit vársz el magadtól.

Megteheted, hogy haza menekülj az iskolából, "úgysem járok be" jelszóval, de tudod, akkor nagyon-nagyon gyenge emberke vagy így 18 évesen, ha egy új közösségben sem óhajtod befejezni ezt a pár hónapot...

2009. febr. 3. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/29 anonim ***** válasza:
Jah. nem szeretnél tanulni- ez a véleményem. Úgy fogalmazol: egy hónapra nincs értelme. Az érettségidig azért nem egy hónap van még...
2009. febr. 3. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/29 A kérdező kommentje:

Látom könnyen ítélkeztek, csak azt nem tudom mi jogon? Nem tudjátok miken mentem keresztül éveken át. Milyen érzés minden este remegve gyomorgörccsel lefeküdni éjszaka sírva ébredni. Lehet hogy ti erősek vagytok de én nem vagyok az.

Ez van, attól még nem biztos hogy nem lehet egy szakmám vagy bármim. Elvégezhetem gyorstalpalóin vagy estin is.

2009. febr. 3. 18:02
 8/29 anonim ***** válasza:
Senki nem azt mondta, hogy maradj az iskoládban, hanem hogy bírd ki az érettségiig máshol, nappalin. Felnőttképzésbe ez után is mehetsz. Na, ahogy jól esik. Szia.
2009. febr. 3. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/29 anonim ***** válasza:
56%
Látom még mindig nem érted! Nem ítélkezünk, csak mondjuk, hogy mi lenne a leghelyesebb mód! Igen, lehet, hogy nem tudjuk miken mész keresztül, de te azt hiszed, hogy csak neked nehéz! Meséljek az osztályomról? Majdnem 40-en vagyunk, köztünk vannak, akik lebuktak, szerinted mennyire viszik jó irányba az osztály (nem az a baj, hogy buktak)? Vagy egy másik részbe tartoznak, akik minden reggel úgy jönnek, hogy előtte iszogatnak "kicsit" a szomszédos kocsmában, tegyük hozzá, hogy a fű ellen sem tiltakoznak! Aztán vannak azok, akik helyből irigyek a másik sikereire és ott tesznek neki keresztbe, ahol csak tudnak, mindenféle hazugságokat terjesztenek róla! Aztán vannak a szimplán nyomorékok, akik 17 éves létükre fogócskáznak szünetben! Na hogy tetszik? És még nem is mondtam a mindennapos hangzavart, fegyelmezetlenséget, amik miatt persze kollektív büntetés jár, ezért 3* annyi dolgozatot írunk, mint más osztályok, persze azok is, akik nem tehetnek semmiről! Szerinted csak neked vannak problémáid az osztályoddal?
2009. febr. 3. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/29 anonim ***** válasza:

Kérvényezd, hogy magántanuló légy. Így csak vizsgázni kell bemenned. Mellesleg felnőttképzésen csak érettségivel vehetsz részt. Hidd el, jobb ha most befejezed, később, munka mellett nem olyan egyszerű. Anyukám is most készül estin az érettségire, alig van ideje, és nagyon fáradt.


Másrészt, ha négy éve húzódik a dolog, nem értem, miért nem léptetek előbb. A tankötelezettség pedig az adott félév végéig tart, tehát nem csak egy hónapod van.

2009. febr. 3. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!