Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Hogyan lehet megtanulni több...

Hogyan lehet megtanulni több ezer oldalt?

Figyelt kérdés
Nem tudom,de gyerek fejjel nekem néha még 20-30 oldalt is elég megtanulni.Akkor egyetemen hogyan lehet több ezret úgy,hogy egy vizsgán is vissza tudjam mondani?Tudom,hogy nem mindenhol,de vannak egyetemek,ahol ennyit kell bevágni.Tudom,hogy ez agy meg idegzet kérdése is,és lehet,hogy mire oda kerülök (és felnőtt leszek),ez már nem lesz probléma csak most gondolom így.Amúgy nem vagyok rossz tanuló középsuliban(4-5-ös),de egy kicsit félek.
2011. jan. 20. 16:36
 1/8 anonim válasza:
Hát 1-2 bukás után belejössz.. nekem 10 vizsgám van a félévben és mindegykre 400-800 oldalt kell bevágnom.. a kényszer csodákra képes
2011. jan. 20. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Azért több ezret szerintem egy vizsgára sem kell tanulni.
2011. jan. 20. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Nem tudom,mert nem oda járok,de az orvosin meg a jogin állítólag lehetséges...
2011. jan. 20. 16:55
 4/8 anonim válasza:
Pszichológián nálunk van olyan ahova több 4-800 oldalas könyv kell
2011. jan. 20. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Orvosira járok. Azért azt a több ezer oldalt nem úgy kell érteni, hogy szó szerint az egész.

Persze sok dolgot kell szó szerint tudni, de van benne némi logika is:) A kényszer tényleg nagy úr:D

2011. jan. 20. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Utolsó vagyok.

Jahj, hagyjuk már ezt:D Oké, hogy 800 oldalas a könyv, de nem kell minden egyes betűjét megtanulni. Ha kijegyzetelnéd a lényeget (persze nincs rá idő, de ha megtennéd), akkor azért közel sem 800 oldal lenne.

Sokat kell tanulni, az tény. Sok mindent kell részletesen megtanulni, az is tény.

De azért oldalszámokkal dobálózni butaság.

2011. jan. 20. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Ha elolvasod értő olvasással, és saját szavaiddal el tudod mondani, mit olvastál, akkor megtanultad. De nem ilyen egyszerű a helyzet, mert tele van idegen szavakkal, amiknek esetleg nem tudod a jelentését =P. Na mindegy.


Többiek itt tanulásról beszéltek, igazuk is van. De amikor két vizsga szorosan követi egymást, akkor nem tudsz mindkettőre tanulni, tehát akkor jön az "esélykiegyenlítés", a puskázás. Ez is hozzátartozik az egyetemi évekhez. Ott fogsz megtanulni igazán puskázni, vagy ha nem is, vérprofikat látni.


Nem kell mindent megtanulni egyetemen. Legyen inkább egy átfogó képed a tanultakról, tudj hozzászólni minél több dologhoz, de nem érdemes leülni és beseggelni több száz oldalas könyveket, mert soha nem érsz idő előtt a végére. Vállalni kell a felelősséget azért, hogy van amit megtanulsz, van amit nem. Valakik sok felelősséget vállalnak =), valakik kevesebbet.


És igaz, egy-két bukás után belejössz majd.

2011. jan. 20. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Szakfüggő. Nálunk ELTE jogon elvárják hogy többé-kevésbé szó szerint tudd, de értsd is. Tehát önmagában sem az értés, sem a bemagolás nem elég.

Gimiből nagyon nagy a váltás, tizenkettedikben az érettségi is brutálisnak fog tűnni az addigiekhez képest, de a pofon az első vizsgaidőszakban jön, amikor annyi minden van, hogy azt sem tudod, hogyan kezdj neki. Csak az van, amit a többiek már írtak: a kényszer. Meglepő dolgokra képes az emberi agy :)) ne parázz, még ráérsz parázni, élvezd ki a gimit :))

2011. jan. 20. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!