Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Továbbtanulás kérdés: pontok,...

Továbbtanulás kérdés: pontok, duplázás, stb. (? )

Figyelt kérdés

Szóval az a lényeg hogy most 10.-es vagyok...komoly terveim vannak a továbbtanulás terén, de nem mindennel vagyok tisztában...Fogorvosira szeretnék menni , Debrecenbe.

1.: Az egyetem egy emelt bioszt és fizikát vagy kémiát kér. Én kémiából és bioszból fogok emelten érettségizni. Szeretném megkérdezni, hogy ha földrajzból érettségiznék, azt beszámítanák-e?

2.: A jegyekért kapott pontok csak nyelv, magyar, töri, matek és választottból számítanak? És 5-ért, 4-ért, 3-ért .... hány pont jár?

3.: A duplázás hogy megy? Amit kaptam pontszámot, azt simán meglehet duplázni?

4.: Hány pont kell a fogorvosira? van itt olyan aki ott tanul? Mennyivel jutott be?

5.: Az érettségin a %, a pont vagy a jegy számít? És ha a %, akkor annyi pont ahány százalék? és a pontoknál is? És a jegynél?:)

6.: Hány pont jár középfokú (angol) nyelvvizsgáért?


Huhh több nem jut eszembe..:) Remélem érthető volt:)

És tudom nagyon sokmindent nem tudok, de segatenétek?

Előre is köszönöm!


2011. jan. 19. 20:46
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

1. A három tárgy közül csak egyből kell érettségizni, és ez a három a felvételi tárgy is. Tehát a földrajz érettségid NEM számít!


2. Igen. A jegy*2 pont jár értük.


3. Nyilván nem:D Duplázásnál a két felvételi tárgyad érettségi eredményének a %-át duplázzák meg. Pl. egy 80%-os biosz + egy 90%-os kémia (80+90)*2 pontot ér, tehát 340 pontot, és ehhez jön hozzá a max 80 pluszpont.


4. Felvi.hu-n megtalálod a ponthatárokat. De 420-430 körül voltak a ponthatárok.


5. % számít. Annyi pont, ahány %.


6. 28 pont, de nyelvekért max 40 pontot lehet kapni (tehát ha 3 középfokú nyelvvizsgát csinálsz, az is csak 40 pont).

2011. jan. 19. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:

Nagyon köszönöm! Akkor nem fogok földrajzból érettségizni....jövőre lehetett volna, de akkor inkább a többire koncentrálok..:)

Nagyon szépen köszönöm!

2011. jan. 19. 21:12
 3/12 anonim ***** válasza:

1. nem számítják be, mivel a földrajzot nem kérik.

2.felvi.hu pontszámító kalkulátor!

3.érettségit duplázhatsz. mondjuk tegyül fel, hogy az egyetemnek, ahova mész, kell a magyar meg a biosz, az mondju számoljuk mind a kettő 80%-os lett, összeadod a kettőt. 80+80=160, megduplázid 320. ez lesz a pontod.

4.sok! kb 430 de nézd meg: ponthatarok2010.hu

5.ezt már leírtam, meg nézd meg a pontszámító-kalkulátort, fejből nem tudom, hogy hány százaléknak számítanak a jegyek.

6.28pont. emelt szintű érettségiért pedig 40. összesen 80többletpontod lehet.

2011. jan. 19. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
Nagyon helyes, gyere DE-FOK-ra :)
2011. jan. 19. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat! És lenne még egy kérdés: Szóval hogyha duplázok két tantárgy pontjából csak az lesz a pontom? tehát ha 80, 80 akkor csak 320 pontom lesz?:/


De jó, te is odajársz?:D:)

2011. jan. 20. 19:38
 6/12 anonim ***** válasza:

Igen, oda járok. :)


Ha 2 középszintűt duplázol, és nincs semmi pluszpontod, akkor igen, csak 320 pontod lesz. Nekem sem volt olyan sokkal több tavaly.

2011. jan. 20. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Utolsó: Ha nem sokkal volt több pontod, hogy vettek volna fel?:D
2011. jan. 20. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

Költségtérítésesre járok...

Ne beszélj hülyeségeket.

2011. jan. 20. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Bocs, nem jutott eszembe a költséges. Talán azért, mert baromi sokba kerül. Igazán kevés ember engedheti meg magának:)
2011. jan. 20. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Hidd el, én sem engedhetem meg magamnak, anya és apa fizetik, ők is orvosok, aztán így muszáj volt nekem is annak mennem. Az elején annyira nem akartam fogorvos lenni, de most már megszerettem :)
2011. jan. 20. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!