Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Nem értem a matekot, mit...

Nem értem a matekot, mit csináljak?

Figyelt kérdés
Ha órákig tanulom, akkor se megy a fejembe, próbáltam, sehogy nem értem meg.. 9.es vagyok, idén van 10 egyesem, és 1 hármasom, azt is puskázással szereztem. Általánosban is majdnem mindig megbuktam. Legtöbbször csak ülök a feladat felett, és nem tudok mit hozzászólni..Mit tegyek?
2011. jan. 19. 18:09
 1/10 anonim válasza:
87%

Hogyha már az alapok sincsenek meg, akkor jó hogy nem érted!

Én azt javasolnám, hogyha van elég időd, és eléggé elszánt vagy akkor kezd az alapoknál a tanulást!

2011. jan. 19. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
70%
Lehet, hogy diszkalkuliáns vagy, menj el egy kivizsgálásra, ha van róla papírod, akkor órára nem kell bejárnod, és a matek érettségi alól is felmentést kapsz. Nyilván nem lesz belőled alkalmazott matematikus, de más helyen, ahol nem kell a matek, ott el tudsz a későbbiekben helyezkedni.
2011. jan. 19. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
81%
Javaslom, hogy keress valakit, aki el magyarázza neked az egészet a alapoktól és ülj le vele heti 2-3-szor egy órára.
2011. jan. 19. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
84%
járjál magántanárhoz
2011. jan. 19. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
69%
Hát ne kongassuk a vészharangokat, először még sztem csak a hozzáállásodon kellene változtatni, ha úgy állsz hozzá, hogy nem érdekel, kínszenvedés, időpazarlás, akkor nem is fog menni soha. Meg valakitől kérj segítséget, hogy rávezessen, hogy hogyan is kezd el.
2011. jan. 19. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Magántanárra nincsen pénzem, ezért ez kilőve..
2011. jan. 19. 19:09
 7/10 anonim ***** válasza:
77%
Kérd meg valamelyik osztálytársadat vagy bárki nálad idősebb vagy veled egyidős ismerősödet
2011. jan. 19. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
91%

Magántanár szerintem nem jó... legalábbis nem hinném, én sose próbáltam.

Nos képzeld el, engem is úgy rugdaltak át matekból általánosban. Középiskolában örültem matekból a 2-esnek is első két évben, utána kaptunk egy laza matektanárt. Végül önszorgalomból elkezdtem tanulni érettségire, mert rájöttem, hogy mi akarok lenni, és egy mérnöknek azért ez alapvető dolog. Most kezdtem szeptemberben az egyetemen (ahogy terveztem, mérnöki szakon) és matekból, és geometriából 4-es vagyok, ami szerintem elég nagy szó mérnökin.


Én azt tanácsolom hogy az elméletet hagyd a fenébe. Ha nem tudod felfogni, ne erőlködj. Csinálj sok feladatot azok közül, amiket tanultok. Ha megakadsz, akkor nézz utána, közben olvasgasd az elméletet. A hangsúly a feladatmegoldáson van, a matek ilyen, nem elméleti tantárgy elsősorban. Erre egyetemen jöttem rá, amikor elkezdtem bepánikolni attól, hogy nem értem a matekot, ezért feladtam az elmélet tanulását, és csináltam a feladatokat. Mostanra már értem az egészet. A gyakorlat alapján valahogy összeálltak a dolgok. Lényegében ha sokat gyakorolsz, még az elmélet elolvasása nélkül is levonod az összefüggéseket.

2011. jan. 19. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Nekem általános hetedikben állapította meg a kémia tanárom, hogy semmi érzékem nincsen a reál tárgyakhoz, foglalkozzak inkább nyelvekkel, történelemmel, irodalommal, amihez nem kell gondolkodni. A fizikát is hihetetlenül utáltam. Ehhez képest ma már egy fizikus diplomával rendelkezem:) Szóval ezek a dolgok csupán annyit jelentenek, hogy valamire nem éreztél rá. Pl. esetemben az volt a fő hiba, hogy én kisebb koromban, semmit nem szereltem, meg semmi műszaki érdeklődést nem mutattam, ezért hülyébbnek tűntem, mint egy józan paraszti ésszel gondolkodó egyén, de aztán amikor kicsit nagyobb lettem kiderült, hogy igenis van hozzá affinitásom, amiért úgy gondoltam, hogy hülye vagyok az leginkább amiatt volt, mert én nem szereltem autót, motort, nem foglalkoztam semmi áramkörrel kapcsolatos dologgal, mint pár lurkó, aki azt már nagyon fiatalon csinálja. Így semmi gyakorlati dologra nem tudtam asszociálni, amit vettünk elméletben. Sokat segít, ha valami elkezd érdekelni, ha agyalsz, és jönnek az első sikerek, amikor kijön valami. Onnantól más a hozzáállásod.
2011. jan. 22. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:
69%
A matematika egy olyan tantárgy, amit nem elég érteni vagy bemagolni, hanem alkalmazni is tudni kell. Ebből a szempontból matematika egy "fekete bárány", mert nem olyan mint a magyar, történelem, biológia, földrajz. Ha nem érted a matekot, tudnám ajánlani a magánba dolgozó matektanárokat. De egyébként ha valaki érhetően elmagyarázza, akkor is megérted. Remélem, nem az alapoknál vesztetted el a fonalat, mert akkor felmerülhet az egész éves, sőt az utóbbi 2-3 év tananyag ismétlése is. Sok sikert!
2019. febr. 14. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!