Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Mit tehetek, ha nem értem a...

Mit tehetek, ha nem értem a matekot?

Figyelt kérdés
Sziasztok. 18 éves lány vagyok, estire járok. A matek mindig nehezen, vagy egyáltalán nem ment: jártam korrepetálásra, különórákra, gyakoroltam, de nem értem. Milyen módszerekkel lehetne esetleg fejlesztenem magam?
2010. nov. 2. 19:27
 1/10 anonim ***** válasza:
Szerintem próbáld más oldalról megközelíteni a dolgot.Tedd ki a rubik-kockát,oldj meg sudoku-t kirakózzál.Lehet,hogy gyerekesnek tűnik,de a logikádat fejleszti.Így egy "kis" idő után már könnyebben megy majd a matek is.
2010. nov. 2. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
A kérdés nagyon jó. Szerintem meg kéne keresni azt a pontot, vagy határt, amettől valójában nem érted a matekot, tehát "úgymond" egy anyagrészt csak megtanultál.
2010. nov. 2. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim válasza:
Járj korrepetálásra. Hol is laksz pontosan?
2010. nov. 15. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
"... jártam korrepetálásra ..." pesten amúgy.
2010. nov. 16. 00:47
 5/10 anonim válasza:
Nagyon sok tanár korrepetál rosszul, illetve nem tanít jól azért, mert sok mindent egyértelműnek vesz, a diákok viszont nem. Így ők lemaradnak. Ha korrepetálásra jársz, akkor mindenképpen egyetemistához vagy valami ilyesmihez járj, mert ők olcsóbbak is, és jobban el tudják magyaráznia dolgokat, mert ők is nemrég estek át ezen, és tudják, mi az amit a diák nehezen ért meg, hiszen még ők is azok. Pl. én is korrepetálok, de én Dunaújvárosban lakom, az neked messze van. Kb ennyi a nyitja...
2010. nov. 20. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Olyanhoz jártam, nővérem legjobb barátnőjéhez. De nekem az isten nem tudja elmagyarázni:(
2010. nov. 20. 17:46
 7/10 anonim válasza:
Hát akkor sajnos a te oldaladon kell keresni a hibát, vagy nem figyelsz eléggé, vagy nem köt le és ezért nem veszed komolyan, vagy nem gyakorolsz eleget! Kapcsolj rá jobban, kötelezd el magad rendesen...
2010. dec. 1. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Dehogynem. Mindig igyekeztem nagyon, órákat gyakoroltam, de nem. És akarom is, de mégsem. Tanárom szerint menjek el ilyen diszkal nemtudom micsoda vizsgálatra, mert ez nem normális, de 18 évesen hová mehetnék? azt a nevelési tanácsadó végzi, ami ugye kiskorúaknak van.
2010. dec. 1. 16:53
 9/10 anonim válasza:
Hát biztos megcsinálja nagykorúaknak is. Esetleg neked fizetned kell érte. De mást nem tudok mondani, minthogy gyakorolj amennyit tudsz, és majd alakul. Talán még régen valamelyik osztályban általánosban "vesztetted el a fonalat", és azóta csak halmozódik minden. Más nem jut eszembe. Gondolom most érettségizel, letudod kettessel és örökre elfelejtheted.
2010. dec. 5. 02:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
jó lenne...:( még van 2 évem.
2010. dec. 5. 13:42

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!