Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Tehetek info érettségit ebben...

Tehetek info érettségit ebben az esetben?

Figyelt kérdés
9-es vagyok (lány). A szüleim azt hallották, ez az utolsó év az előrehozott érettségik világában, vagyis jövőre megszüntetik. Ez igaz? Ezért most felötlött bennük (és bennem is) hogy tavasszal megcsinálhatnám. Már 6-ik/7-ik óta középszintű feladatokat gyakorlunk. Szerintetek? Hülyeség? Ha nem sikerülne, nincs mit vesztenem (csak a ráfordított idő) viszont ha meglenne, akkor később ezzel már nem kéne foglalkoznom (vagyis 12-ben).
2011. szept. 14. 15:41
 1/4 anonim ***** válasza:
elvileg 2 évig kell tanulni egy tantárgyat(legalább), hogy lehessen érettségizni(előre hozottra is érvényes), de azt nem tudom ,hogy számít-e hogy általánosban szerzett ismeret számít(szerintem egyébként nem,de valaki biztos jobban tudja)így ki kell várnod a 11-et, és akkor tehetsz infoból érettségit.
2011. szept. 14. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

- Nem kell két évig tanulni, ez népi babona. Utoljára 2004-ben volt igaz.

- Akkor érettségizhetsz, ha a saját iskolád tantervében foglalt követelményeket teljesítetted. Ez történhet úgy is, hogy időben osztályozóvizsgát teszel az idei anyagból meg esetleg még a következő évekéből is. Pontos választ csak az iskolában kaphatsz, a helyi tanterv ismeretében, hogy hány évből. Amit az osztályozóvizsgán kapsz, az lesz az év végi jegyed, függetlenül a dolgozatoktól.

- Febr. 15-ig kell jelentkezni a jövő tavaszira, és ápr. 30-ig meg kell lennie az osztályozóvizsgának.

- Veszíthetsz is vele, mert ha nem jól sikerül, akkor az érettségiig már csak emelt szintűvel javíthatsz, és amit kapsz, az lesz a pontszámod, ha ezt akarod beszámítani a felvételinél, ami százalékra megy, nem jegyre.

- Volt olyan elképzelés, hogy az előrehozottat megszüntessék, de szerintem csak az ötletroham szintjén. Nem valószínű, és ha mégis, akkor időben be kell jelenteniük, tehát akkor még mindig jelentkezhetsz az utolsóra.

2011. szept. 14. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

köszi a válaszokat.

igazából úgy van hogy ebben a suliban 5ik óta tanulok, kisgimiben, most meg már rendes gimiben. így ebben itt ez az ötödik évem

2011. szept. 14. 17:53
 4/4 anonim ***** válasza:
Jogi szempontból nem az számít, hány éve tanulsz, hanem hogy hány évig kéne. Tehát ha mondjuk 11-ikig tart a tárgy, akkor idén 3 év anyagából kéne osztályozóvizsgát tenned.
2011. szept. 14. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!