Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Milyen esélyem van bejutni az...

Milyen esélyem van bejutni az orvosira? (többi lent)

Figyelt kérdés
Tudom,hogy ilyeneket,pl.ponthatárok nem lehet előre kiszámolni,két év múlva (2013) érettségizek.Szerintetek be lehet jutni egy német és egy angol középfokú,plusz egy német felsőfokú nyelvizsgával,E mellett még ha lenne egy DSD német nyelvvizsgám (Deutsche Sprachdimplom,nem tudom,a név kinek mennyit mind,felsőfoknak felel meg,de a német egyetemeken is elfogadják),ha lenne OKTV eredményem németből és bioszból/kémiából,normális (5-ös) vitt jegyeim,90 % körüli érettségi a középszintű általánosakból (matek,magyar,töri),egy normális emelt németből és kémiából,esetleg bioszból közép vagy emelt,de ezt még nem tudom pontosan.
2011. jan. 11. 15:51
 1/8 anonim ***** válasza:
76%
biztos,hogy biosz emelt kell. De ha ilyen jó vagy nyelvekből miért az orvosi?
2011. jan. 11. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Szia,ezek még nincsenek meg,csak a német közép,de ez a tervezett,mert nyelves osztályba járok,aúgy annyira jó nem vagyok nyelvekből (rossz se,de nem szeretnék ezzel foglalkozni hosszú távon).Amúgy úgy van,hogy bioszból vagy kémiából kell (most) emelt,a másikból közép,mindegy melyik a biosz.(Ismerősöm emelt kémiával,közép biosszal került be majdnem elsőként állítólag).
2011. jan. 11. 16:19
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Egy német felsővel vagy a két középfokúval már alapból megvan a max 40 pluszpontod nyelvekből, hiába csinálsz mellé még 100 db nyelvvizsgát, akkor sem kapsz érte több pontot.

Német emeltért szintén nem kapsz pontot, mivel nem felvételi tárgy.

A bioszra és a kémiára gyúrjál rá, mert ha azok nagyon szarul sikerülnek, akkor semmire nem mész a nyelvvizsgáiddal.

Nézd át a pontszámítást, és csak annyit vállalj be, amennyi feltétlenül szükséges, és aminek van értelme.

Mert ennek így nem sok van.

2011. jan. 11. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Amúgy a "nem annyira jó" alatt azt értem,hogy nem vagyok nyelvzseni,de érzékem azért van hozzá.
2011. jan. 11. 16:23
 5/8 A kérdező kommentje:
Második válaszolónak!Mintha azt nem tudtam volna,hogy csak egyszer adnak érte pontot,bocsi...amúgy nyelves osztályban tőlünk ezt ELVÁRJÁK! Van elég nyelvórám alapból egy héten,bioszból meg kémiából pedig fakultációra fogok járni,és hidd el,hogy nem ezért készülök az orvosira,mert sík vagyok belőlük.Járok szakköre,versenyzek belőlük,érdekelnek.Amúgy OKTV-ért is lehet plusz pontot kapni a nyelvvizsgák mellett.De azért köszi a választ!
2011. jan. 11. 16:29
 6/8 anonim ***** válasza:
79%

Most miért vagy felháborodva? Csak annyit mondtam, hogy ennek így nincs értelme. Felesleges ezen megsértődnöd. Szerintem nem volt benne semmi bántó.

Csak segíteni akartam, de ha nem kell, akkor nem kell.

2011. jan. 11. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem is felesleges volt ez a kirohanás. Tökmindegy, hogy kapsz-e OKTV-re pluszpontot vagy nem, nem ez a lényeg, hanem, hogy a nyelvekkel már kimerítetted a max. pluszpontot!! Ha 25 OKTV-t nyersz meg, akkor sem kapsz érte pontot.
2011. jan. 11. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
77%

Pontosítok:

Vagy bioszból vagy kémiából emeltezned kell, mivel a szakon előírás.

Emellé teszel egy felsőfokút vagy két középfokút, és megvan a max 80 pontod.

Ha a felsőfokú mellé teszel még egy közepet, akkor azért már nem kapsz pontot.

Ha csinálsz egy emeltet németből, azért szintén nem kapsz pontot.

És hiába nyered meg a német és a biosz OKTV-t, azokért sem kapsz pontot.

Remélem így már érthető, hogy miért tartom feleslegesnek. Csak energiát pazarolsz olyan dolgokra, amikért nem kapsz pluszpontot.

2011. jan. 11. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!