Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Igaz az az állítás, hogy...

Igaz az az állítás, hogy alvás közben érik, és rendeződik a megtanult anyag a fejben?

Figyelt kérdés

Arra lennék kíváncsi, hogy míg éjszaka alszok, tényleg többet fogok e tudni?

Még régen a nagymamám mindig javasolta, hogy verset minél előbb kezdjem el tanulni, mert akkor jobban leülepszik és alszok rá, akkor jobban megy. Nem vers jellegű tanulmányoknál is így működik?

köszii


2011. jan. 9. 19:05
 1/3 anonim ***** válasza:
Hát én azt a tapasztalatot tudom levonni, hogyha pihen rá egyet az agyad, akkor könnyebb lesz. Ha én tanulok valamit, és a fenéért se tudom teljesen felfogni, csak igen lassan megy, végül elérek a végére, de még mindig homályos, akkor másnap alvás után egyszer elolvasom, és minden megvilágosodik.
2011. jan. 9. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Igen, igaz. Egy biológus.
2011. jan. 9. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Én is megerősítem, hogy igaz. :)

Pl. sokkal több minden megragad, ha 3 napig fél-fél órát tanulsz (tehát összesen 1,5-et), mintha egy napon egyhuzamban 2,5-3-at. :)

2011. jan. 9. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!