Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Igaz hogy az orvosi egyetem...

Igaz hogy az orvosi egyetem (konkrétan sote) inkább hasonlít egy gimnáziumra a tanulás mennyiségét és intenzitását és folytonosságát illetően?

Figyelt kérdés

sote-s ismerőseimtől azt hallottam hogy éjt nappallá téve tanulnak nem számítva hogy épp vizsgaidőszak van vagy sem..na most tudom hogy az orvosi nem piskóta..de azért tényleg nem lesz egy szabad percem sem?

oké,azt megértem hogy lesznek zh-k (mondjuk hetente két hetente kb..ugye?) de azt h napról-napra kelljen készülni és ne legyen mondjuk napi 5 órám szabadon magamra mint ahogy most sincs gimiben?így kell elképzelni az egészet?ergo a gimis aszkézis tovább folytatódik?


aki tud erre vmi használhatót mondani,annak megköszönném:)

puszi


2011. jan. 4. 23:06
1 2
 11/15 A kérdező kommentje:
és egy óra kb. mennyi ideig tart?:)
2011. jan. 6. 23:59
 12/15 anonim ***** válasza:

Októbertől gyakorlatilag hetente van demó (1, 2, de volt, hogy 5 is egy héten).

Egy óra tarthat 45/70/90/180 percig is.

Tavasszal érettségiztem; 85% emelt biológia, 85% közép kémia; de majdnem a maximális pontot vittem gimnáziumból, és az össz. érettségim átlaga 90% lett, és volt nyelvvizsgám...

2011. jan. 7. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:

Egy óra ugyanúgy 45 perc, mint gimiben. Csak itt általában az előadások két órásak (tehát 2*45 perc, és a tanártól függ, hogy van-e szünet), a gyakorlatok pedig 2-3 órásak (anatómia pl. nálunk 3*45 perc és nincs szünet).


De a 31-32 órát 45 úgy számoltam, hogy egy óra=45 perc.

Nekem most így voltak demóim:

október 4., október 12. (itt kettő), október 14., november 2., november 5., november 9. (itt kettő is:D), november 29., december 2., december 9., december 14.

Egyébként egy tárgyból nálunk egy félévben általában kettő-három demó van. Csak ugye ezeket nem egyenletesen osztják el, hanem olyankor elkezdek vmire tanulni, és egy hónapig nincs megállás:D


461 ponttal jutottam be még 2009-ben, 95% emelt biosz, 91% fizika, két középfokú nyelvvizsga.

(Nem duplázással mentem, azért nem jön így ki a pont:D)


Mondjuk én SZOTE-s vagyok, de talán nincsenek a sulik között túl nagy különbségek.

2011. jan. 7. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
Az órák száma tényleg elég változatos, nekem volt most olyan napom, hogy reggel 8tól este 7ig suliban voltam, minden órám gyakorlat volt, de az órák között volt, hogy volt akár 2óra szünet is. De volt, hogy csak fél12re kellett bemennem, és 4ig, de mivel volt benn előadás az lógható volt, ha olyanom volt:)
2011. jan. 7. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:
Jah, és előző vagyok, nekünk 2 demó időszak volt, egy a 6.-7. héten, a következő a 11.-12. héten, de pl anatómiából volt több kisebb számonkérés, olyan felelés, dolgozat szintűek.
2011. jan. 7. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!