Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Igaz hogy az orvosi egyetem...

Igaz hogy az orvosi egyetem (konkrétan sote) inkább hasonlít egy gimnáziumra a tanulás mennyiségét és intenzitását és folytonosságát illetően?

Figyelt kérdés

sote-s ismerőseimtől azt hallottam hogy éjt nappallá téve tanulnak nem számítva hogy épp vizsgaidőszak van vagy sem..na most tudom hogy az orvosi nem piskóta..de azért tényleg nem lesz egy szabad percem sem?

oké,azt megértem hogy lesznek zh-k (mondjuk hetente két hetente kb..ugye?) de azt h napról-napra kelljen készülni és ne legyen mondjuk napi 5 órám szabadon magamra mint ahogy most sincs gimiben?így kell elképzelni az egészet?ergo a gimis aszkézis tovább folytatódik?


aki tud erre vmi használhatót mondani,annak megköszönném:)

puszi


2011. jan. 4. 23:06
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
Naponta kell jobbára tanulni, ez igaz. Alapból sok a gyakorlat, amikre nem árt készülgetni, egy fél év alatt kétszer van "ZH-hét" (itt demónak hívják), és egyszerre a 6-7 tárgyból nem fogsz tudni felkészülni. Másrészt az anatómia teljesen új tárgy lesz, aminek a latin kifejezéseit be kell magolni, hogy ne felejtsd el, ez tényleg napi foglalatosságot igényel. Szóval, igen, elég durva. Az első időszakban talán a legnehezebb, mert nem tudod, mire mennyi időt szánj, mit hogyan tanulj. Második félévre azért már kialakul egy stratégia, ami megkönnyíti a dolgot, de onnantól meg nehezebb az anyag, szóval ördögikör. Én is még csak az elején vagyok, szóval ennyit tudok mondani:)
2011. jan. 4. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
valamennyi orvosira igaz. rendszeresen kell tanulni, ha jól osztod be az időd marad szabadidőd, de sok múlik az órarenden.
2011. jan. 4. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
94%

Azért ezt nem mondanám. Orvosira járok, és az orvosik között nem igen van különbség.

Nyilván sokat kell tanulni, és főleg az elején érdemes folyamatosan, hiszen sok az anyag, ráadásul nehéz is.

De azért bele lehet jönni. Szerintem nem kell éjjel-nappal tanulni. Persze, demók előtt van, hogy két hétig tanulás van, de azért egyszer-egyszer belefér egy kis lazítás....anélkül be is kattannék.

Csak jól kell beosztani az időt:) De persze ez az egyéni képességektől is függ (pl. attól, hogy milyen gyorsan tanulsz, milyen gyorsan felejtesz).


Én pl. személy szerint nem készültem még soha napról napra, max első év elején anatómiából. De akkor sem minden nap, hanem következő gyakorlatra átvettem az anyagot. Mindenből nem is tudtam volna rendszeresen tanulni, mert elsőben még elég sok tárgyam volt.

Demó előtt nekiálltam, aztán megtanultam az anyagot (itt persze nem egynapos tanulásra kell gondolni...).

Mondjuk próbáltam már én is rászokni arra, hogy minden nap egy kicsit, de nem tudok:)


Mindenesetre másodéves vagyok, és még csak közel sem állok a kibukáshoz:D


Az meg köztudott, hogy az orvosisok a legnagyobb partiarcok és a legnagyobb alkeszek. Mondjuk akik túlzásban viszik, azoknak általában a jegyeiken is meglátszik.

Meg kell találni az egyensúlyt és kész:)

2011. jan. 4. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
82%
Gimnáziumban mióta kell éjjel nappal tanulni? Az egy vicc csak a sznob gyerekek hiszik, hogy a gimnázium borzasztóan nehéz. Valójában az egész gimnáziumi tanulmány az egyetemen egy félévnek felel meg. Nem kell másképp tekinteni rá mint az általános iskolára.
2011. jan. 5. 05:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
63%

Ég és föld a gimnázium, és az orvosi. Én most vagyok elsőéves a SOTE-n, és egyenlőre ezek a tapasztalataim:

- Anatómiából MINDEN hétköznap kell tanulni, legalább másfél-két órát, hétvégén 3-4-et. Nekem egészen könnyen megy a tanulás, mert hamar megragad, de az anyag mennyisége igényel ennyi időt.

- A többi tárgyból is legalább demó előtt pár napot (pl. kémiából, fizikából legalább egy hetet).

- Pár óra szünet belefér. Pl. hétvégente belefér mondjuk egy mozi, esetleg bulizás, de ha nem akarsz lemaradni, akkor gondosan meg kell tervezned az időt.

- Ha a gimit nehezen bírtad (úgy gondoltad sokat kell tanulni), nem ez a megfelelő egyetem számodra. Tavasszal érettségiztem, és mondhatni a biológia emelten és a kémián kívül nem sokat készültem másra (de év közben figyeltem, így azok is jól sikerültek), de azt gondoltam, hogy húzós volt. Aztán az első anatómia demóra dupla annyit kellett tanulni, mint az egész érettségire. Mérföldkövekkel sokkal nagyobb, és nehezebb az anyag. A gimiben felfogtam az órán, tz előtt egyszer átnéztem az anyagot, és megvolt az 5ös. Itt esélytelen, hogy rögtön felfogd az órán (legalább is anatómiából).

Egyszóval ezek tudatában mérlegelj. Az első 2-3 év még tényleg a feszített tanulásról szól, ha jól akarsz szerepelni.

2011. jan. 5. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
82%
Most nézem csak, napi 5 (!) óra? De édes :D Napi 5 órád akkor sem lenne, ha nem tanulnál semmit, csak minden nap bejárnál rendben az előadásokra, és a gyakorlatokra, hiszen valamikor aludni is kell (én általában 11 körül fekszem le)... Ki lehet fogni 1-1 ilyen napot, (maxiumum 1-et, annyi tárgy van). Ha nem jársz be előadásokra, akkor természetesen lehet, de akkor miért is akarnál egyetemre menni.
2011. jan. 5. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
66%
Bár én btk-s vagyok, de azzal értek egyet, aki azt mondta, ha a gimiben éjjel-nappal tanulsz, és számodra egy aszkézis, akkor lehet, hogy az orvosi túl erős lesz. Én kitűnőre érettségiztem, pedig nem töltöttem sok időt tanulással, de a btk-ba így is majd' beledöglök - És ez csak egy komolytalan btk, egy rendes egyetemről, mint az orvosi, sztem egy hét után sírva menekülnék.
2011. jan. 5. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:
köszönöm az eddigi válaszokat..és egyébként órarend szempontjából mennyire kemény, mindennap vannak óráitok?és ha igen,mennyi és kb mikorra végeztek?:)
2011. jan. 6. 23:20
 9/15 anonim ***** válasza:

Első évben nekem egy héten 31-32 órám volt.

Most másodévben kevesebb.

Nem mindig egyenletes az eloszlás egyébként. Volt olyan napom, mikor reggel 8-tól este 6-ig órám volt, de volt olyan nap is, mikor csak délelőtt volt órám...


De egyébként szerintem az összes orvosi egyetem honlapján van órarend, vagy legalább vmi tanterv.

2011. jan. 6. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:

és milyen időközönként vannak zh-itok?:)

milyen eredményekkel vettek fel Téged,hogy sikerült a biosz és kémia érettségid?:

2011. jan. 6. 23:57
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!