Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulás külföldön » Amerikában tovább tanulás...

Amerikában tovább tanulás (egyetem) tovább lent?

Figyelt kérdés
A colulumbia university-n vagy a New York universityn szeretnék továbbtanulni..ha lehet kíméljetek a nagy kiábrándításoktól,tisztában vagyok vele hogy drága stb..nem arra vagyok kíváncsi hogy mért nem lehet hanem hogy hogyan lehet,ösztöndíjakat,oldalakat,blogokat meg mindent amit tudtok írhattok...hogy hogyan megy ez az egész procedúra...köszi:)
2011. jún. 24. 18:52
 1/1 anonim ***** válasza:

Szia:)


Én is érdeklődtem ezután, amit tudok leírom. Szóval, az első és legfontosabb dolog, hogy ott NEM az érettségi eredményedet nézik. Le kell tenned egy amerikai típusú vizsgát (pl. SAT), ami kb olyan, mint itt az érettségi, valamint (ha jól tudom) az adott egyetem felvételijét is meg kell írnod. Ahhoz hogy elfogadják a jelentkezést le kell tenned egy nemzetközileg is elismert felsőfokú nyelvvizsgát (pl. TOEFL). Ezekután minden iratodat át kell íratnod, érvényesítened, vízumot kell kérned, hogy ott tartózkodhass (állampolgár azt hiszem csak 5 évv folyamatos ott tartózkodás után lehetsz). Ja és bizonyítanod kell, hogy lesz egy személy aki odakint eltart, vagy valami ilyesmi...tehát hogy nem maradsz az "állam nxakán", remélem érted.

Az iratokkal lehetnek gondok, mivel itt Magyarországon háát...nem valami segítőkészek, majd meglátod. A nyelvvizsga is elég drága, szóval javaslom, hogy menj biztosra és ne bukj meg.:)

Remélem tudtam segíteni.

2011. jún. 24. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!