Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Igy megéri orvosira menni?

Igy megéri orvosira menni?

Figyelt kérdés

Évvesztes vagyok, és a középsuliba az első év az előkészitő volt. Igy vesztettem két évet. Idén sajnos nem fognak felvenni orvosira (reálisan 380-390 pontom lesz), és ugy gondoltam hogy elmegyek biológiára. És majd újra érettségizem majd. De ekkor már három évet vesztettem.

Engem az öregedés kutatás érdekel, és ehhez szerintem orvosak kéne tanulnom.


2011. jan. 3. 22:20
 1/9 anonim ***** válasza:

A kérdés: neked megéri-e?


Ha a 6 évben nem csúszol, még sokakat be is hozhatsz ;)


Nem lesz könnyű, úgyhogy gondold át!

2011. jan. 3. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Ha ezt akarod tanulni, akkor meg. Vannak nálad idősebbek is. De minek mész el bioszra? Csak pazarolod a féléveid.
2011. jan. 3. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Én 20 éves vagyok, itthon ülök, készülök az orvosira. Bennem egy pillanatra sem merült fel az a kérdés, hogy megéri-e. Ha nem vesznek fel idén, akkor majd jövőre. De már nagyon el szeretném kezdeni, 1,5 éve ez minden álmom.
2011. jan. 3. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

én ha minden jól megy 22 évesen kezdem..ha nem,akkor 23 vagy ki tudja...

Engem nem érdekel mások mit gondolnak,egyetemet nem csak 18 évesen lehet elkezdeni. Nekem akkor nem volt rá lehetőségem.

2011. jan. 3. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Szia! Nem vagy lekésve semmiről. Van több évfolyamtársam, aki másik szakról jött át egy év után. Sőt olyan is van, aki már túl volt a harmincon amikor elkezdte.

Ami a bioszt illeti ha orvos akarsz lenni, akkor baromság két állami félévet elpazarolni bioszra. A kedvenc orvostanhallgató szállóige is úgy szól, hogy az orvosi valójában hétéves, csak sokan elsietik. Kellenek azok a félévek hidd el nekem.

Ami az öregedés kutatását illeti ahhoz igazából elsősorban molekuláris sejtbiológia, biokémia és élettan kell. Az a probléma, hogy még nem hiszem, hogy nagyon belelátnál a komolyabb biológiába. Így nem hiszem, hogy átlátod, hogy mit jelent az öregedés kutatása. Őszintén szólva nem biztos, hogy később is fog tetszeni ez a téma.

Viszont tételezzük fel, hogy tényleg ezzel akarsz foglalkozni. Akkor a molekuláris sejtbiosz könyv lesz a Bibliád. Ez esetben a SOTÉ-t mint egyetemet máris kizárhatod, a megjelölendők listájából, ugyanis ők csak minimális (gyakorlatilag 0) hangsúlyt fektetnek a sejtbiosz oktatására. Pécs (én ide járok) és Szeged viszont tudtommal jó a témában, Debrecenről nem tudok nyilatkozni. A pozitívum viszont az, hogy sejtbiosz mindjárt az első félévben van, tehát hamar ki fog derülni, ha nem szereted.

Amúgy még ne add fel azt az érettségit. még van négy hónapod, azalatt nagyon sok mindent meg lehet tanulni.

Remélem tudtam segíteni, és HAJRÁ! :-)

2011. jan. 3. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Ha az öregedés érdekel, akkor nem is baj, ha öregszel még egy évet. Bocsi. Szóval nem késel le semmiről.
2011. jan. 4. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
76%

Én Debrecenben járok orvosira, itt is nagyon erős a molekuláris biológia, sejtbiosz és biokémia. Én még Szegedről hallottam, hogy ott is erősek ezek a területek, a SOTE és PTE-ről nem tudok nyilatkozni.


Abban egyetértek a többiekkel, hogy felesleges a biológiára felvételizned, ha utána ígyis-úgyis az orvosin akarod folytatni, mert így tényleg csak pénz, energia és államilag támogatott félév pazarlás... Inkább próbálj elsőre bekerülni, ha pedig nem jön össze, akkor nyugodtan tudsz készülni a javítóvizsgákra és legalább "kipihenten" fogod az orvosit kezdeni.


A kutatáshoz pedig annyit fűznék hozzá, hogy szerintem, az orvosin az első 2-3 év után tudja az ember eldönteni, hogy valóban kutatással akarja-e tölteni az életét a klinikum helyett. Mert a középiskolában szinte semmi belelátása nincs az embernek, hogy miről szól a kutatás a gyakorlatban.

Még azt hozzáteszem, hogy nehezebb kutatóként "érvényesülni", mert ahhoz nem elég elvégezni az egyetemet, hanem JÓL kell végezni és mellette elég sok "egyéb" elfoglaltságot is be kell vállalni (pl. TDK), ami szintén tovább csökkenti az ember amúgy is kevés szabadidejét...


De ha nem jön be a kutatás, attól még lehetsz gerontológus, az is keresett szakma :)

2011. jan. 4. 00:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
hát köszönöm nektek most ezt jó volt elolvasni én most végzek majd ugye 18 vagyok és hát próbálok pozitívan hozzáállni de ha reálisan nézem sztem nem fogok bekerülni mert csak egye emeltet tennék nincs nyelvvizsgám és akk csak 40 pluszpont így elég gyatra, viszont akkor lesz egy évem felkészülni kémiára meg nyelvvizsgára de eddig idegeskedtem hogy úrsiten 20 évesen elkezdeni, de inkább várok minthogy olyat csináljak ami nem érdekel
2011. jan. 5. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

gondolom, a szükséges érettségiket nem írtad még meg, így nem nagyon értem, hogy honnan tudod ennyire, hogy csak 380-390 pontod lesz. májusig rengeteg idő van, addig meg hajrá, nyelvvizsgát is tehetsz, amivel növelheted a pontjaid, stb, stb...

én szurkolok!

2011. jan. 30. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!