Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Hogy lehet agysebész valaki?

Hogy lehet agysebész valaki?

Figyelt kérdés
Milyen tanulmányi utat kell hozzá bejárni,hogy valaki agysebész legyen?
2010. dec. 8. 17:59
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Gimi után orvosi egyetem, aztán idegsebészet szakképzés.

(Orvosi egyetem 6 év, idegsebészet szakképzés szintén 6 év)

2010. dec. 8. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
gimi=középsuli. Bocsánat:) Szóval a lényeg, hogy érettségi után orvosi egyetem:D
2010. dec. 8. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
akkor orvosi egyetemen az ÁOK, majd utána így találni olyat hogy agysebészeti szakképzés? és olyat milyen iskolában tanítanak?
2010. dec. 8. 18:24
 4/4 anonim ***** válasza:
76%

Azt nem iskolában tanítják.

Elvégzed az orvosit, kapsz egy általános orvosi diplomát meg egy dr.-t a neved elé.

Utána jelentkezel szakképzésre, amit a kórházak hirdetnek meg (felvételi van + az egyetemi tanulmányok alatt szerzett jegyeid + diplomát nézik úgy tudom). Ha felvesznek, akkor elkezdesz dolgozni a kórházban (de csak szakorvosi felügyelettel!, fizetést kapsz. Ha lehúztad a 6 évet, teszel egy szakvizsgát. Ha sikerül akkor szakorvos leszel.

De mint mondtam, idegsebészet. Az a neve, hogy idegsebészet.

De ne rohanj ennyire előre. Előbb kerülj be egyetemre, aztán majd kitisztul.

2010. dec. 8. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!