Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » A középiskolások nem ismerik...

A középiskolások nem ismerik azt a szót, hogy köszönöm?

Figyelt kérdés

Szoktam nézegetni a házi feladatos kérdéseket és szerény kivételtől eltekintve a középsulisok felteszik a kérdést (jó esetben magyarul és nem valami kibogarászhatatlan hülyegyerek-nyelven írva), hogy jaj, de fontos, segítsetek. Majd ha megkapták a segítséget még egy köszönömre se telik.

Persze tisztelet a kivételnek.

Vagy lehet, hogy túl magasak az elvárásaim?


2010. nov. 10. 08:45
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Ezt én is észrevettem. Feltesznek egyesek olyan kérdéseket, hogy "sürgős választ kérek, s.o.s., stb.". Aztán ha válaszolsz is neki, köszönet helyett vagy újabb kérdést tesz fel, mert nem jut el az agyáig a válasz, vagy semmit. Ez van.:)

Ja és általában rettentő helyesírással...

2010. nov. 10. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
94%
Én ezért nem is szeretek válaszolni az ilyen kérdésekre.
2010. nov. 10. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
95%
Mondok valamit.Már lassan a felnőttek is elfelejtenek köszönetet mondani.
2010. nov. 10. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Én azt sem értem miért válaszolnak ilyen kérdésre...

Pontosabban azt nem, hogy miért oldják meg helyettük a feladatot.

Én is szoktam segíteni, de csak elmagyarázom hogy kell, aztán oldja meg.

De a legtöbb kis hülye még arra is lusta, hogy utánanézzen googleban. Nem egy olyan kérdést láttam már, amit gyorsabban megoldhatott volna, ha veszi a fáradtságot egy kis keresgélésre...

Aztán persze "elfelejtik" megköszönni.

Szánalmas.

2010. nov. 10. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Ezen én is rettentően fel vagyok háborodva. Nemcsak a középiskolások nem köszönik meg, hanem szinte senki. Pedig a válaszadás öröméhez hozzátartozik az, hogy tudjunk róla, hogy célbaért és hasznosították. Egyesek azt hiszik, hogy mi itt az ingyen cselédségük vagyunk...

Pedig sokszor időbe telik egy pontos válasznak utánanézni, megfelelő linket találni, hibáktól hemzsegő házi feladatot javítani és magyarázni!

2010. nov. 10. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Engem nem is zavar, ha nem köszönik meg... Inkább tényleg az, hogy utánanézhetnének. Én is tettem már fel ide kérdést, igaz arra nem érkezett válasz. Nem nagyon szeretik az egyetemi geometriát az emberek. De én előtte letöltöttem hozzá geometriai programokat, megszerkesztettem, megnéztem, nem az jött ki még úgy se aminek ki kéne, így megkérdeztem, hogy jól csináltam-e? Persze azóta már rájöttem, hogy a példatárban a megoldások nem feltétlen fedik a valóságot, sok hiba van benne.
2010. nov. 10. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Abban is van igazság, hogy miért kell itt valakinek teljesen megoldani egy gyerek háziját. És is ha segítek, mindig csak az elindulási ötletet mondom meg. Ha valóban foglalkozik a dologgal, akkor így hozzá tud kezdeni.


És valóban. Nagyon sokan nem köszönik meg a segítséget, nem csak a középiskolások, csak éppen ezen bukott ki most nekem.

2010. nov. 11. 11:44

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!