Vannak könnyebben elvégezhető szakok, amelyeknél többet ülsz a büfében, mint a könyv felett, innen jön a kifejezés.
De leginkább ezek rosszindulatú feltételezések, mert ugye nem járt mindenki mindegyik szakra, hogy meg tudja ítélni, hogy melyik mennyire nehéz.
Én Bölcsészkaron végeztem, ott voltak annak idején ilyen szakok, mint néprajz, meg filozófia, ezekkel esélyed nincs elhelyezkedni, csak egy jó időtöltés, hogy azt tanulhatod, ami érdekel. Hát, 5 évig azért elég drága mulatság, de vannak diákok bőven. Amúgy a filozófia ráadásul állat nehéz is. Én nem büfészaknak, hanem inkább munkanélküli képzőnek nevezném ezeket.
Magyar-angol szakkal volt, hogy a műszakis srácok nekem is azt mondták, hogy büfé szakra járok. Hm. Az első álláshirdetésre felvettek, ahova jelentkeztem. Oké, a tanárok nem keresnek sokat, de azért munkám lett könnyen.
Azért, mert az adott szakot órára járás nélkül, a büfében ülve is el tudod végezni és/vagy a diplomával úgysem tudsz semmit kezdeni, csak büfésnek tudsz elmenni.
Jellemzően a bölcsész- és társadalomtudományi képzéseket szokták annak titulálni, de kis túlzással bármely képzésről hallottam már, hogy büfészaknak hívták.
Teljesen önkényes, hogy ki mit titulál annak, nincs egy egységes tankönyvi kategorizálás.
Alapvetően pl. a teológia ilyen.
Tőlünk a szerényebb képességűek mentek erre a szakra és végezték is el.
Nekik nagyon nehezen mentek a reàl tàrgyak, de a humànban sem remekeltek annyira.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!