Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Ha ez tényleg igy lesz, nem...

Ha ez tényleg igy lesz, nem lesz esélyem továbbtanulni?

Figyelt kérdés
Májusban fogok érettségizni.Szeretnék továbbtanulni,de sajnos anyagi okokból ezt nem tehetem meg. Úgy terveztem,hogy pár évet dolgozok,és utána jelentkezek valahova. Viszont azt hallottam,hogy úgy szeretnék csinálni,hogy csak azok mehesenek egyetemre,akiknek legalább két emeltszintüjük lesz. Én viszont mindenböl közép szinten fogok érettségizni. Akkor nekem már nem lesz esélyem továbbtanulni? Köszönöm a válaszokat
2010. nov. 6. 20:10
 1/7 anonim ***** válasza:

megteheted azt, h most jelentkezel, úgy kezded h egy évet passzívon töltesz, és utána mész tanulni. (ha egy év kemény munka elég...)

nem tudom h pontosan mikortól lesz érvényes a törvény

2010. nov. 6. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Hát ez a kötelező emeltszint nem jövőre jön be, de azt azért hozzá tenném, hogy a mostani érettségik elég könnyűek, még az emeltet is meg lehet csinálni úgy, hogy nem szakadsz bele a tanulásba. Érettségi után te még tehetsz emeltszintű vizsgát, igaz azért fizetned kell, de a lehetőség megvan, hogy meglegyen a 2 emelted, vagyis van esélyed a továbbtanulásra.

21/l

2010. nov. 6. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Áprilisban fogják tárgyalni ezt a törvényt a parlamentben. Mivel a Fidesznek elég nagy hatalma van így 99%, hogy megszavazzák és ez akkor már jövőre érvénybe fog lépni. :S
2010. nov. 6. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
jövőre még nem kéne életbe lépnie, várniuk kéne. met ahhoz h emeltezzen valaki, faktra kéne járnia, ami két év. tehét elvileg úgy kéne csinálni, h miután eldöntik, az után 2 évvel vezetik be.
2010. nov. 6. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
jelentkezz idén és halassz egy évet. addig tudsz pénzt gyűjteni, ha találsz munkát...
2010. nov. 7. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Ez az érettségi után dolgozni megyek dolog nem olyan egyszerű, főleg ha nincs semmilyen szakmád. Még azok is nehezen találnak melót akiknek képzettségük van. Szóval 0 végzettséggel mehetsz multihoz polcot pakolni, esetleg mekibe.

A kötelező emelt már korábban is felmerült, annak bevezetését 2014-re tervezték akkor.

2010. nov. 7. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Amire én járok,az szakmával egybekötött érettségi,szóval szakmám az lesz. És nagyon jól tudom,hogy nehéz lesz elhelyezkednem,de mint irtam,sok választásom nincs. Ha jól tudom,diplomával sem mindig könnyű elhelyezkedni. Sajnos még ha államilag támogatottra felvesznek,akkot is vannak bizonyos kiadások amit nem tudnánk kifizetni. ( meg nem is várnám el a szüleimtöl) Köszönöm a válaszokat
2010. nov. 7. 16:26

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!