Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Ilyet csinálhatnak egyáltalán...

Ilyet csinálhatnak egyáltalán az egyetemen?

Figyelt kérdés

Most vagyok első éves, és problémám akadt.


Jelentkeztem még korábban az egyetemen meghirdetett szociális alapú ösztöndíjra. A szociális helyzetfelmérő adatlapot is kitöltöttem, minden lapot bőven határidő előtt eljuttattam.


Az akkori értesüléseim szerint az utolsó szociális helyzetfelmérő adatlapot automatikusan elfogadják... Kiderült jóval később, hogy ez egyáltalán nem igaz, külön el kellett volna fogadtatni, amiről természetesen egy szót sem írtak. Emiatt elestem ettől az ösztöndíjtól, és azt a pályázatot sem nyertem meg, amelynek az a lényege, hogy nem kell fizetnem a kollégiumi díjat. Az alaptámogatást viszont megkaptam. Havi 16600 forintot, a hónap elején a szeptember havival együtt kaptam meg. Viszont a mai nap érkezett az email, hogy "tévedésből pozitívan bírálták el", fizessem vissza november 5-éig a valamivel több, mint 32 ezer forintot.


Már ha csak az lenne, hogy a további hónapokban nem kapok pénzt, is elég nagy probléma lenne, ugyanis nem véletlenül adtam be...de az, hogy az egyedülálló, nem éppen jól kereső anyukámnak a hónap végén vissza kell fizetnie egy ilyen nagy összeget a 19500 forintos kollégiumi díj mellett... Az nekem már egyenesen igazságtalannak tűnik.


Van itt valaki, akivel történt hasonló? Esetleg aki tudna segíteni abban, hogy mivel lehet még próbálkozni?



tegnapelőtt 15:57
 1/5 anonim ***** válasza:
50%

Érdemes minden ilyen adminisztratív ügynek a hivatalos tájékoztatóit alaposan átolvasni és odafigyelni a részletekre. Akkor nem fordulhat elő olyan, hogy "nem mondták el". Sajnos sok mindent nem, vagy nem pontosan/jól mondanak el.


Mindegy is, hogy szóban ki mit mond, számon kérni azt fogják rajtad, ami le van leírva a szabályzatban és reklamálni is csak az alapján tudsz, ha valami nem úgy történik, ahogyan a leírt szabályzat szerint kellene. Még ha tudnád bizonyítani, hogy ők nem tájékoztattak megfelelően, akkor is az az alapelv, hogy a hivatalos szabályozás az irányadó, nem az ő tájékoztatójuk. A szabályok nem ismerete nem mentesít azok betartása alól. A saját helyzeteden tudsz vele javítani, ha utánajársz a hivatalos szabályozásnak és nem csak arra hagyatkozol, hogy mit mondanak.


A visszafizetésre is ugyanez igaz. Olvasd át a szabályzatot és keress rá jogalapot, ami alapján a már odaítélt támogatást mégsem kell visszafizetni. Egyáltalán létezik-e a szabályzat szerint olyan, hogy egy támogatás odaítélése lehet téves, amit visszafizettethetnek.


Az egyetem már nem olyan, mint a középiskola. Itt nem fogják a kezedet, hogy biztosan jól csinálj mindent. Magadnak kell kideríteni, hogy mi hogyan működik. Neked kell róla gondoskodni, hogy biztosan megfelelj a feltételeknek, tartsd a határidőket, stb.

tegnap 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Kedves egyes. Az olvastuk az egyetem oldalán, hogy elfogadják, tehát nem valami random embertől volt az információ. Mindent bőven határidő előtt küldtünk el, és figyelmesek voltunk, mégis ez történt.


Természetesen minden követ megmozgatunk, de azért jó lenne kis segítség, hogy merre menjünk. Én nagyon igazságtalannak érzem, hogy augusztus vége óta több emberen ment keresztül a dolog, és valamiért csak október végén kapnak észbe, hogy jah, hát ők visszakérnék. Ha még én lennék az egyetlen, akivel ezt eljátszák, akkor sem tűnik nekem igazságosnak, de még egy másik barátnőmmel is ugyanezt csinálták. Ugyanaz az egyetem, ugyanúgy első éves... Nekem őszintén azért kicsit furcsa, hogy így hirtelen MINIMUM két embernél derül ki, hogy hibáztak. Emellett az is zavaró, hogy indoklást nem is kaptunk, ami azért jó lett volna, hogy ha neadj' Isten mégis elrontottunk valamit, akkor tudjunk róla, hogy mi volt a hiba.

tegnap 11:50
 3/5 anonim ***** válasza:
44%

Pontosan ezért kell a hivatalos és részletes szabályozásnak utána nézni, hogy legyen mire hivatkozni.


"Az olvastuk az egyetem oldalán, hogy elfogadják"


Az csak egy weboldal, nem jogszabály.


Pontosan mi a jogalapja és indoklása az elfogadás visszavonásának? Pontosan milyen jogszabályi hivatkozás alapján követelik vissza a pénzt? Milyen határidővel? Milyen jogorvoslati lehetőségeid vannak?


Az egyetemi szabályzat, illetve a törvények tudnak segítséget nyújtani.

tegnap 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
54%
TO
tegnap 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
4 a tanulmányi osztályunk arra nem volt képes, hogy az orvosi vizsgálat időpontjáról informáljon minket, ami miatt 9000 helyett 25 ezret fizethettünk...
tegnap 18:01

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!