Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Egyetemi szakon a képzési idő...

Egyetemi szakon a képzési idő másfélszerese alatt diplomát vagy abszolutóriumot kell szerezni? (államilag támogatott hallgatóként)

Figyelt kérdés
Egy 6 féléves egyetemi szakot végeztem el 8 félév alatt államilag támogatott formában. A 8. félév végén abszolváltam, jelenleg a 9. félévnél járnék azonban nem biztos hogy le tudom adni a novemberi határidőig a szakdolgozatomat, ezáltal kicsúsznék a képzési idő másfélszereséből. A kérdésem az lenne, hogy ilyenkor keletkezik valamilyen fizetési kötelezettségem, esetleg elbocsátanak, avagy ez a szabály az abszolválás következtében már nem releváns és még x ideig leadhatom a szakdolgozatom és záróvizsgát tehetek?

ma 15:07
 1/5 anonim ***** válasza:

Oklevelet kell szerezni.

Felsőokt tv. 48§ A)

ma 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Azért nem tiszta ez teljesen számomra mert az abszolválást követően a hallgató jogviszonya passzívra vált, a passzív félévek pedig nem számítanak bele a képzési idő másfélszeresébe.
ma 15:31
 3/5 anonim ***** válasza:

Attól függ, hogy mire vagy kíváncsi.


A tandíjhoz oklevelet kell szerezni ennyi időn belül. Nem néztem utána rendesen pár éve, szóval meglepődtem, amikor kaptam egy levelet az oktatási hivataltól 1,5 évvel az abszolválás után. :D


Viszont semmi extra nem történt. Annyi következménye van, hogy hamarabb el kell kezdened Magyarországon dolgozni (pár év haladékot kérhetsz, ha újabb tanulmányba kezdesz külföldön, nálam ez érvényes volt) vagy visszafizetni a tandíjat. Nincs rá 20 éved, mint normál esetben.


"esetleg elbocsátanak"


Az ELTE TTK-n 5 évem volt államvizsgázni az abszolválást követően. Viszont lehet egyetem válogatja és máshol pl csak 3 éved van vagy akármi. Az biztos, hogy ez független a másik határidőtől.

ma 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Köszi! Jól értem, hogy neked a visszafizetés mellett még mindig megmaradt a ledolgozás mint opció, bármilyen anyagi visszatérítés nélkül?
ma 16:49
 5/5 anonim ***** válasza:
Igen, csak a határidő módosult 20 évről azonnalli kezdésre (amit egy kérvénnyel módosítottam pár évvel későbbre, mert külföldön tanultam). De ha év végén visszaköltöznék Magyarországra, akkor ledolgozhatnám a tandíjat még mindig fizetés helyett.
ma 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!