Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Ha ott tartunk, hogy számos...

Ha ott tartunk, hogy számos diáknál diagnosztizálható a "matematikai szorongás" és arra gondolnak, hogy "túlélni a matekérettségit", akkor kimondható, hogy a jelenlegi matematika oktatás egy kudarc?

Figyelt kérdés
ma 09:54
1 2
 11/17 Szándékos Bendegúz ***** válasza:
0%

A MATEMATIKA tanításával kezdődik a probléma.

A matematikát magyarul MENNYISÉGTAN-nak nevezik.

Nagyon kifejező szó.

Az embereket a dolgok mennyisége érdekli.

A mennyiség két dologból áll össze:

A dolog fizikai tömegéből, és hogy hányszor van ott.

A fizikai forma sem bonyolult.

Lapát, vagy vödör, vagy köbméter, vagy méter.

De a legegyszerűbb fizikai forma a DARAB.


A számtan pedig az összeadás-kivonás-szorzás-osztás

Ez az alapszintű matematika.

ma 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 A kérdező kommentje:

#10


Pont ez a lényeg, hogy nem túlélni kellene, hanem megtanítani rendesen.


Miről kérsz pontosan tanulmányt?

ma 11:36
 13/17 anonim ***** válasza:

10-es vagyok. Ezt írtad:"számos diáknál diagnosztizálható a "matematikai szorongás"

Ha ez így van akkor arról csak van valami infó, elvégre hozzád is eljutott. Én még nem olvastam róla, ezért érdekel

ma 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
Igen, abszolút kimondható. A legtöbb matematika tanár teljesen alkalmatlan arra, hogy másokat tanítson. Az még rosszabb, hogy elitisták is, tehát az alapból gyenge matekos tanulókkal nem foglalkoznak, csak a jó matekos gyerekeket szeretik és azokat fejlesztik.
ma 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 A kérdező kommentje:

Tessék, 13-as:


[link]

ma 13:09
 16/17 anonim ***** válasza:
A tanárok legtöbbje alkalmatlan az oktatásra, szerintem nagyrészt innen ered a probléma.
ma 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 A kérdező kommentje:

A linken ezt olvasom:


"Számos országban a leendő matematikatanároknak elegendő a vizsgákon 51%-ot elérniük, tehát adott esetben egy tanárjelölt, aki a matematikai tanterv 49%-át nem érti, még oktathat, és gyakran oktat is. Félelmei és a megértésének hiányosságai viszont átszállnak a diákjaira is."


Hmm vagyis még a matek tanárok sincsenek a toppon teljesen?

ma 13:37
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!