Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Hogyan tanuljak egyetemen,...

Hogyan tanuljak egyetemen, lejegyzeteljem a ppt-ket otthon?

Figyelt kérdés

Kezdő egyetemista vagyok és nem igazán tudom hogyan lenne érdemes tanulnom. Vannak előadások, amiken olyan gyorsan váltja a diákat az előadó, hogy nem lehet ott jegyzetelni.

Eddig azzal próbálkoztam, hogy otthon lejegyzeteltem az összes ppt - t e - learningről, de ez így rengeteg és egy csomó idő elmegy vele, ami alatt tanulhatnék is.


Ti mit írtok le, mit nem? Honnan tanultok, általatok írt jegyzetből, vagy magából a ppt - ből?



tegnap 22:02
 1/9 anonim ***** válasza:
Milyen szakról van szó?
tegnap 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Igazából engem az ösztönzött az ilyen ppt-k leírasakor, hogy már eleve tudtam, hogy ez majd melyik tételhez kell majd. Esetleg ennek te is utánakereshetsz, hogy máregvan-e ez a tételsor. Igazából azt kéne jegyzetelned, amit újként meg mond hozzá a tanár, esetleg ki is nyomtathatnád, S arra jegyzetelni könnyebb lenne. Vagy csak tényleg az új infót írd le.
tegnap 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
*bocsi a helyesírasért, gyorsan írtam
tegnap 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
60%
De egyébként igen, mindenképpen írd le a füzetedbe, most még nem látod, de év végén sokkal könnyebb lesz ebből felkészülni mint 1000 diából, ami egy oldalon van.
tegnap 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
1. Állatorvosi
tegnap 22:59
 6/9 anonim ***** válasza:
Akkor ott biztosan vannak tételek is, kérd el az előző évfolyamtól, S hidd el sokkal nagyobb lesz a motivációd, hogy úgy írod ezt le, mi tha egy tétel része lenne. Pl. 2. Tétel ..
tegnap 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Gondolj arra, hogy ebvől a jegyzetből fogsz tanulni vizsgaidőszakban. Legyen saját, szép, ötletes, legyen benne ami a dián is rajta van, meg amit tanár is hozzámond,s igen legyen tételcím is ha van.
tegnap 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Most még távolinak tűnik, de el sem tudod képzelni, hogy milyen jó érzés letisztult tételekből tanulni, mint diákat "átnyálazni". Elképesztően stresszcsökkentő, s ez a hatékony tanulás lényege. ( Végzett gyógyszerész :) egyébként). Én is elrontottam az elején, amikor még nem csináltam jegyzetet, mert időpocsékolás, nem tudok tanulni, tanulni, már ennyi idő alatt megtanultam volna... De nem, nagyon nagy segítség.
tegnap 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Az az időpocsékolás, ha nem írnád le, S vizsgaidőszakban kéne. :) Csak tényleg próbálj tételként leírni, ha van már nektek esetleg tetelsorotok.
tegnap 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!