Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Egyetemről hogy működik a...

Egyetemről hogy működik a hiányzás,vigyek orvosi igazolást?

Figyelt kérdés

Ma egész nap lázas voltam,kikelni sem bírtam az ágyból, így nemhiszem hogy holnap vissza tudok menni kollégiumba.

Csak az a probléma,hogy gyakorlatokon szoktak katalógust iratni,és egy tárgyból már ez lenne a második hiányzásom (az elsőnél orvosnál voltam),amiről elvileg csak egyszer lehet hiányozni.

Ha viszek orvosi igazolást a tanárnak akkor azt elfogadja,vagy mit lehet ilyenkor csinálni,írjak emailt a tanároknak? (Most vagyok elsőéves,még nem igazán tudom hogy működik ez a dolog)



tegnap 18:22
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
nálunk (BME) ez úgy működik hogy hivatalosan nem számít miért hiányoztál óráról, de ha a tanár normális lehet meg tudod beszélni vele. (ha vizsgáról hiányzol akkor van értelme igazolásnak mert különben megbüntetnek)
tegnap 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Nem írtál egyetemet és szakot, így konkrét választ nem fogsz kapni, mindenhol mások a szabályok. De általában nem szokta őket érdekelni, hogy igazoltan vagy igazolatlanul hiányoztál-e, ez már nem dedó. Félév elején elmondják, hogy mennyit lehet maximum hiányozni. Ha azt bármilyen okból túlléped, akkor nem kapod meg az aláírást, nem mehetsz vizsgázni és következő félévben újra fel kell venned a tárgyat.
tegnap 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Nálunk volt olyan óra, ahol ugye az órák.. 30%-át lehetett hiányozni (azt hiszem 30%, de most a pontos érték lényegtelen a kérdés szempontjából), de ezenfelül még lehetett ugyanennyit orvosi igazolással, DE ez ritkább volt. Szóval a betegség miatti hiányzás az külön kategória volt. De igen, általában az volt, hogy x hiányzásod lehet, mindegy milyen hiányzás.
tegnap 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Melyik egyetem? De ha a tanár azt mondta, hogy 1 hiányzás, akkor az elég necces, hogy megadja e.
tegnap 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Miskolci egyetemről van szó,ÁJK
tegnap 23:33

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!