Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Ha valakinek nincs érettségije...

Ha valakinek nincs érettségije, mennyi az esélye annak, hogy miután összehozta, bejut az orvosi egyetemre és meg is bírja?

Figyelt kérdés
egy hozzám közel álló ember kikérte a véleményem ezzel kapcsoltban... Az érettségit sem tudtam összehozni 10 év alatt. Most lett egy kis önbizalma mert beiratkozott egy olyan képzésre, amit megcsinált érettségi nélkül. De ha akar dolgozni abban a hatáskörben kelleni fog. Segítsetek...
szept. 10. 16:36
 1/3 anonim ***** válasza:
83%

Az érettségit sem tudtam összehozni


Itt elírtad... Nem értem, miért kell hazudni, miért nem lehet bevallani, hogy te vagy az. :(

szept. 10. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Ó Istenem na.... miért kell kombinálni? Mi értelme lenne itt hazudozni? Ha rólam lenne szó mi értelme lenne a kérdésemnek? Annyiban szeretném megkérni a további kommentelőket, hogy abban segítsenek hogy hogyan adjam tudtára hogy ennyi idő után nincs sok esélye erre, úgy hogy ne bántsam meg?

Köszönöm.

szept. 10. 16:52
 3/3 anonim ***** válasza:
63%

Én ugyan nem vagyok orvos, de vannak orvosit végzett ismerőseim, és én magam orvosi karon tartok gyakorlatokat PhD hallgatóként. A válaszom az, hogy ha valakinek az érettségivel meggyűlik a baja, akkor az orvosi felejtős. Rengeteget kell tanulni, és vizsgán elvárjuk, hogy a hallgató értse is amiről beszél. Legalábbis a mi intézetünk ilyen. Mi nem kifejezetten szórótárgyat tanítunk (élettan, értsd: nem vagyunk nagyon szigorúak, nem szívatjuk direkt a hallgatókat), de van egy szint amiből nem akarunk engedni, már csak azért se, mert a hallgató a ráépülő tárgyakat se fogja érteni, ha az élettant nem tanulta meg rendesen.


Az érettségi az orvosihoz képest könnyű. Igazából bármilyen valamire való egyetemi szaknál lényegesen könnyebb. Egyetemen sokkal többet kell tanulni, egy olyan információmennyiséget, amire érettségi előtt középsuliban volt négy éved, könnyen lehet, hogy egyetemen egy félév alatt kell elsajátítanod. Lehet, hogy minden félévben, szakja válogatja.


Orvosin például első két évben van biofizika, biokémia, sejtbiológia, anatómia, élettan. Nekem személyes tapasztalatom csak az élettannal van, de amennyire én látom, ezek a tárgyak egyesével is meghaladják az emelt biosz érettségi szintjét nehézségben. A biofizika és a sejtbiológia talán nem, de a másik három tuti.

szept. 10. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!