Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Hogy néz ki egy orvosi képzés?

Hogy néz ki egy orvosi képzés?

Figyelt kérdés
Első és második félévben melyek a fő tantárgyak. Utána abtöbbi félvben hogy épülnek egymásra a további tárgyak?

szept. 11. 19:11
 1/2 anonim ***** válasza:
85%

Google a barátod

Az egyetemek oldalán is ott a tanterv

Ha komolyan érdekel akkor három kattintásodba telik megtalálni

szept. 11. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
60%

Félévre lebontva nem tudom leírni neked, mert mind a négy egyetem máshogy csinálja egy kicsit, illetve pár évente variálnak a tanterven, de nagy vonalakban mindenhol így néz ki:


Az első 2 év az elméleti modul. Itt vannak az ilyen alapozó- és szórótárgyak, hogy anatómia, (bio)kémia, élettan, biofizika, szövettan, molekuláris biológia, stb. Tehát alapvetően azt tanulod meg, hogy az egészséges emberi szervezet hogyan épül fel ésműködik. Ezek alighanem a legnehezebb évek, de ha túléled, onnantól kb. sínen vagy. Az anatómia, a biokémia és az élettan szerintem mindenhol szigorlattal végződik és ezeken dől el, hogy ki hullik ki és ki jut tovább, illetve sokan ezek miatt csúsznak.


A harmadév a preklinikai modul. Itt kezdik el tanítani, hogy a betegségek mi fán teremnek. Főbb szigorlattal végződő tárgyai a patológia, kórélettan, mikrobiológia. Vannak még ilyenek, hogy immunológia, genetika, esetleg második félévben már bejön a belgyógyászat I. Újabban a SOTE ide hozta le a farmakológiát negyedévről, ami valahol logikus, mert egy preklinikai tárgynak mondható, viszont a patosz és a mikrobi mellett így már sok, nem tudom, hogy a mostaniak hogy csinálják meg.


Negyed-ötödév a klinikai modul, ez már tényleg a szűk értelemben vett orvoslásról szól, tehát hogy a betegségeket hogy lehet megelőzni, felismerni és kezelni. Olyan tantárgyak vannak, mint pl. belgyógyászat, sebészet, fül-orr-gégészet, meg kb. minden, amiről kórházi osztály is van elnevezve. Rengeteg tárgy van és sok az anyag, de a vizsgáztatók itt már nem arra mennek rá, hogy szórják a népet.


A hatodév az ún. szigorlóév. Ez már nem úgy épül fel, mint egy rendes egyetemi tanév, nincsenek előadások, szorgalmi- és vizsgaidőszak. 6 tárgyból van gyakorlat: belgyógyászatból, sebészetből, neurológiából, pszichiátriából, nőgyógyászatból és gyerekgyógyászatból. Ezek egyenként 4-6 hétig tartanak, papíron minden hétköznap bent kell lenni osztályon kb. 8 órát (általában ezt mondjuk lazán értelmezik, gyakran elengednek hamarabb szakdolgozatot írni, mivel azt is ilyenkor kell). A gyakorlat végén kell letenni a szigorlatot az adott tárgyból.


A záróvizsga egy feleletválasztós tesztből, egy gyakorlati és egy szóbeli részből áll. A teszthez nyilvános a kérdésbank, szóval azon elég nehéz megbukni, a szóbeli és gyakorlati rész pedig már szinte csak formaság, nagyon ritka a bukás.


Ha ez megvan, akkor leszel általános orvosdoktor. Ezután mehetsz rezidensképzésre, hogy szakorvos legyél, vagy igazából azt csinálsz az életeddel, amit akarsz. Erről már nincs kedvem írni.

szept. 11. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!