Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Mennyire van esélyem az emelt...

Mennyire van esélyem az emelt matek érettségin?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Most kezdtem a 12. osztályt és szeretnék továbbtanulni villamosmérnökként, viszont nem ártana a matek emelt szint. 9-10-be 4-es 5-ös voltam matekból, viszont elment az iskolából az akkori matektanár, így 11-be egy új jött a helyére akinél semmit nem értettem. Év végére 2-es lett az átlágom, próbáltam visszahozni de nem sikerült. Szerintetek lenne esélyem emelt szintű matek érettségin? Mennyire nehéz?

szept. 3. 21:38
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Beleraksz napi 1-2 órát és van hozzá egy kis érzéked 60%-ot megüthetsz, ha a tanár nem is annyira jó.
szept. 3. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Hát ha már középiskolában ilyen problémák vannak, és még azt is a tanárra fogod (pedig az internetről mindent megtanulhatnál), akkor majd pont az egyik legnehezebb mérnöki szakra akarsz menni?
szept. 4. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
2/2-es válaszoló, érdekes módon 2 évig normális jegyeim voltak matekból, egyszerűen nem értettem meg a matekot annál a tanárnál. Szerintem nem annyira elképzelhetetlen…
szept. 4. 21:46
 4/5 anonim ***** válasza:
És a többiek eredménye hogy alakult?
szept. 5. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Szorgalommal, kitartással, sok otthoni felkészültssel (már rengeteg internetes anyag van ami segít pl videók) jó esélyeid vannak. Az írásbelivel nem hiszem hogy gondod lesz ha tényleg készülsz rá, és a szóbelit is max az izgulás nehezíti majd. De az is megoldható.

Én inkább azon agyalnék hogy oké hogy sikerül az érettségi de elég az elég e a villamosmérnökire.

Egyetemen sok olyan tanár van aki nem igazán tud tanítani. Leadja az órán a tananyagot, te jegyzetelesz és majd otthon magadnak kell nagyon ráfeküdni hogy megértsd. És még úgy is nehezek a zh-k.

Nekem volt olyan ismerősöm aki bár mindig is jó volt matekból, az emeltje is jól sikerül de sose volt az egyetem a jobb tanulók között mert neki is sokat számított a tanítási módszer, ami az egyetemeken nem ép 10/10-es

Szóval hajrá, az érettségivel nem lesz gond, majd az egyetem első éve dönti el hogy akkor most neked merre hány méter.

szept. 8. 00:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!