Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » MATE Képi ábrázolás Bsc...

MATE Képi ábrázolás Bsc (Kaposvár) vagy SZTE-JGYPK képi ábrázolás Bsc vagy PTE MK Tervezőgrafika osztatlan mesterképzés?

Figyelt kérdés

Melyik egyetem éri meg a legjobban?

Leginkább az egyetemi oktatás színvonalára és az ott kapott tudással való elhelyezkedési lehetőségekre vagyok nagyon kíváncsi.

Mindenképp grafikát szeretnék tanulni de kicsit szorít az idő életkorban.

Emellett nem tudom, hogy ugyanúgy tudnék-e érvényesülni diploma után a munkaerőpiacon egy képi ábrázolás Bsc diplomával mint a pécsi művészeti kar osztatlan mesterképzést adó diplomájával? Azt tudom, hogy a felsorolt egyetemek között a pécsi egyetemre a legnehezebb bejutni de nagyon érdekelne a másik két egyetem képi ábrázolás szakjairól is a vélemény.

Az is érdekelne még, hogy a szegedi vagy a kaposvári képzés a jobb?

A fejemben jelenleg így áll össze az egyetemi képzések színvonala illetve nehézsége alapján a sorrend:

1. PTE MK Tervezőgrafika

2. MATE Képi ábrázolás

3. SZTE-JGYPK Képi ábrázolás


Ha bárkinek bármi tapasztalata van, nagyon érdekelne, illetve az is ha máshogy látja!

Köszi előre is!

24L



aug. 9. 14:43
A kérdező szavazást indított:
MATE (Kaposvár) Képi ábrázolás Bsc
SZTE-JGYPK Képi ábrázolás Bsc
3 szavazat
 1/6 anonim ***** válasza:
Én SZTE képalkotáson végeztem tavaly, de azóta változott a neve a képzés viszont nem…Azért, mert SZTE sajnos ez a képzése nagyon gyenge itt. Mindegyik másik egyetem sokkal erősebb.
aug. 9. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
1 a képalkotás szak semelyik egyetemen nem agysebészet szint. Az elhelyezkedés is szar vele. Szerintem bármelyikre is mész kérdező, egyik se visz sokra az életben.
aug. 9. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Nem agysebészet az igaz, de ettől függetlenül én jól keresek vele Pesten. De azt el kell mondanom, hogy én sokat tettem le az asztalra azért, hogy jól keressek vele egyébb kiegészítő képzések végeztem el az egyetem alatt.

Ettől függetlenül én nem ajánlom ezt a képzést, mert ezt a tudást máshol is megszerezheted kevesebb idő alatt is.

Mellette BGE-re járok az sem egy nagy agysebészet, de nagyon jó kiegészíti és több irányba el tudok vele helyezkedni.

A helyedben inkább kommunikáció és médiaismeretre mennék. Ott is van sok helyen grafika szakirány

aug. 9. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm mindenki válaszát! El fogok gondolkodni ezügyben akkor.
aug. 10. 09:16
 5/6 anonim ***** válasza:

Hát képi ábrázolás egy generális szak. Szakirány annyit jelent itt, hogy diplomamunkában meg kell jelenie, hogy grafikai vagy festői. Heti 5 órát jelent a szakirány.


Kaposvárról tudok beszélni, de festő. Digitális festő portfóliót adtam be, félig illusztráció. Semmi komoly. Meglepődtem, hogy felvettek ilyen alappal. Semmi analóg papír alapú munkám nem volt.


Kaposvárra mindent te hozol, mert nincs teljes értékű művész bolt, hanem hobbi és a Lidl. Géped te hozzál, mert egy rendesgéptermet a médiások használják. Látványtervezőn folyik komolyabb oktatás, de ök meg nem rajzolnak eleget.

Kaposvár nem egyetemiváros,


Órarend kevés nap, de sűrű lesz. Az egyetem szervezetsége nem a legjobb. Osztályként kell müködni, hogy tudjàtok mi van éppen. Elméleti rész kimerül művésztörivel.


Grafikáért nem éri meg idejönni. Öreg képgrafika lesz a pincében tekerős nyomtatóval. Ilyen, hogy vektorgrafika lesz, de a szintethez képest kapsz projekt feladatot. Full kezdőként sokat nem kapsz. Reklámgrafikus nem lesz itt belőlet. Géped te hozzad.


Ha végére jutsz, akkor azt mondják menjél mesterszakra. MKE képzőművész, METU tervezőgrafika, PTE tanári, MOME tervezőgrafika. MKE-t fogjáktólni a legtöbbnek. Cserébe mesterrel sokkal alacsonyabb a túljeletkezés.


Generális részt úgy értsz, hogy lesz térbeli installáció vagy flashmob, fotózás, kollázs.

aug. 13. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!:)
aug. 18. 17:03

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!