Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Érdemes 35 év fölött érettségi...

Érdemes 35 év fölött érettségibe kezdeni?

Figyelt kérdés

35 éves vagyok,van három szakmám, szakmunkás végzettségek.Családi és anyagi okok akadályoztak a tovább tanulásban.Sokan javasolták, hogy érettségizzek le, jobb állás reményében.Úgy gondolják, és én is úgy érzem,volna hozzá eszem, de most már a korom miatt aggódom.Mire elvégezném,már 40 év körüli leszek,akkor meg már lehet,hogy a korom miatt úgysem fogok kelleni sehová, bármilyen bizonyítványaim is vannak.

Arra gondoltam,hogy munka mellett csinálnám,lehetőleg levező érettségi érdekelne,mert így az lenne a legkevésbé megterhelő.

Mit gondoltok,érdemes lenne belevágni? Vagy már felesleges?

Esetleg tudna valaki tapasztalatot írni,aki 40 éves kora körül érettségizett?


2010. okt. 25. 08:22
1 2
 11/11 anonim ***** válasza:
100%

ma 10:01 vagyok

Még valamit.Ha okosabb lettem volna anno annak idején akkor nem az évi 40.000 forintos érettségire készültem volna,és nem koptattam volna 2 évet a padban ,hanem a jogosítványt szereztem volna meg..(sajnos nekem ez sincs) A jogsival sokkal többre mehettem volna.El se hiszed hány munkahelyen lehettem volna esélyes,de mivel nincs jogsim....Ma meg képtelen vagyok elintézni,azt hogy valahogy hazamenjek és letegyem.Sajnos 1-2 hónapra nem tudok hazamenni,itt kint meg elég drága,és elég bizonytalan is lennék vezetés terén..(meg hát az ember ilyenkor leblokkol,és magyarul se mer egy szót sem kinyögni.Valószínű,hogy meg se mernék szólalni angolul,és amennyire parázok,még az egyszerű szavak sem jutnának eszembe)

2010. okt. 25. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!