Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Érdemes 35 év fölött érettségi...

Érdemes 35 év fölött érettségibe kezdeni?

Figyelt kérdés

35 éves vagyok,van három szakmám, szakmunkás végzettségek.Családi és anyagi okok akadályoztak a tovább tanulásban.Sokan javasolták, hogy érettségizzek le, jobb állás reményében.Úgy gondolják, és én is úgy érzem,volna hozzá eszem, de most már a korom miatt aggódom.Mire elvégezném,már 40 év körüli leszek,akkor meg már lehet,hogy a korom miatt úgysem fogok kelleni sehová, bármilyen bizonyítványaim is vannak.

Arra gondoltam,hogy munka mellett csinálnám,lehetőleg levező érettségi érdekelne,mert így az lenne a legkevésbé megterhelő.

Mit gondoltok,érdemes lenne belevágni? Vagy már felesleges?

Esetleg tudna valaki tapasztalatot írni,aki 40 éves kora körül érettségizett?


2010. okt. 25. 08:22
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Ne így gondolkodj!!!Soha nem késő!!!Estin már 2 év alatt lehet érettségit szerezni.És ne félj annyira tőle.Nem egy nagy durranás.Meg inkább abba gondolj bele hogy még vagy 20 évig dolgoznod kell valahol.És abban igazad van, hogy 40 éves kor körül nehéz munkát találni, de lesz egy érettségi a kezedben amivel hátha könnyeben fog menni.Sőt akár még főiskolára is mehetsz utána.
2010. okt. 25. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Sosincs késő a tanuláshoz, hajrá, vágj bele!:)
2010. okt. 25. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

Érdemes! 2-3 év múlva már a kezedben lehetnek a papírok.

Én egyetemre járok és nem is egy olyan évfolyamtársam van, aki bőven az anyukám lehetne. Sőt anyukám is most tervezi, hogy végre nagyok a gyerekei, sok szabadideje lett, jön egyetemre. Vicces lesz, mert ugyanoda jön majd, ahov én is járok, ráadásul két évvel fölötte fogok járni :D


Van ez a mondás, nagyon igaz: Tanulni sosem késő!

2010. okt. 25. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

33 évesen érettségiztem le.Gyorsított eljárásban.vagyis 4 évet 2 év alatt tettem le..

Soha nem késő tanulni..

2010. okt. 25. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

Anyukám 44 évesen kezdte, az idén végzett 48 évesen!

A fizetése 3000 ft-tal nőtt, mert a többit ugyan úgy levonták, mint mindenből, munka mellett csinálta, esti gimiben, heti 2 alkalommal kellett mennie.Mindenképpen megérte, és büszke rá, hogy ilyen idős fejjel erre is képes volt.Mi is büszkék vagyunk rá.Szerintem tanulni sosem késő, mert az a tudás a tied marad és senki sem veszi el tőled!!!

Hajrá, tessék belevágni:)

2010. okt. 25. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
Én a 49. születésnapomon vettem át az érettségi bizonyítványom. Előtte -álláskereséskor, 28 év szakmunka után- nyomták az arcomba, hogy "mit akar, még érettségije sincs"! Nem jelent semmit, de az önérzetem javult!
2010. okt. 25. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

35 évesen érettségiztem le,mert mindenhol azt hallottam,hogy érettségi nélkül már esélye sincs az embernek,hogy munkát találjon.Már 3 éve megvan az érettségim,de eddig semmi hasznom nem volt belőle.A munkahelyemen nem igazán foglalkoznak vele,hogy van vagy nincs.Ha új állást keresnék akkor meg most avval jönnének,hogy diploma nélkül semmi esély..

38 évesen sajnos anyagilag nem engedhetem meg az egyetemet magamnak,így maradok csak érettségizett szakmunkás..

2010. okt. 25. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

Kicsit megoszlanak a vélemények,de mindegyik nagyon elgondolkoztató.A biztatást köszönöm!

Hát igen, ez csak az egyik aggodalmam,hogy már nem vagyok olyan fiatal, a másik,amin aggódom,az, hogy a fizetésem talán érettségivel sem lesz sokkal jobb.Az egyik hozzászóló írta is,hogy 3000 Ft-tal emelkedett meg anyukája fizetése érettségi után.És lehet,hogy nem is kapok vele jobb állást.

Talán,ha egyszer összejönne egy külföldi munka,amit nagyon szeretnék,akkor ott érnék vele valamit.

2010. okt. 25. 11:26
 9/11 anonim ***** válasza:
100%
Külföldön senkit nem érdekel az érettségid. A rádbízott, általad vállalt munkát kell elvégezni!
2010. okt. 25. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%

ma 10:01 vagyok

El foglak keseríteni,külföldön semmit nem ér az érettségi.Tudom,mert én kijöttem Angliába(és azóta is kint vagyok) és az érettségimet sehol nem tudtam felmutatni.Nem érdekli őket..Sőt tovább megyek.Nagyon sok diploma sem érdekli őket..

2010. okt. 25. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!