Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Lehetséges, hogy diszkalkuliám...

Lehetséges, hogy diszkalkuliám van?

Figyelt kérdés

Mielőtt írnátok, TUDOM, nagyon sokan csak "divatból" meg nem tanulási célból szereznek diszkalkuliás papírt, de nekem tényleg nem megy a matek.


Jelenleg 9.es vagyok, 1,67-re állok. A 2-eseimet is csak a fogalmas tesztekből szereztem vagy ha volt a tesztben olyan, hogy írd le pl. az Abszolút érték 3 szabályát, akkor ott szereztem pontokat, de így nagyon ritkán van meg a kettes.


Egyszerűen mikor számolok, mintha elfelejteném a számokat és kb 3 percet ülök egy egyszerű egyenlenten. Lustának nem nevezném magam, apukámmal minden nap tanulok akkor NAGYJÁBÓL megértem de másnapra teljesen elfelejtem, hogy mit vettünk tegnap. Konkrétan már a sírógörcs kerülget, egyszerűen nem birom megcsinálni a feladatokat. Mint írtam, mint ha folyamatosan elfelejteném a számokat. Általánosban egy kedves matek tanárom volt, aki próbált segíteni, de ott is folyamatosan 2-es voltam. A szorgalmam miatt nem buktatott meg sose, mert mindig csináltam otthon apukámmal feladatokat.


Minden másból 4-5-s vagyok, kivéve matekmatikából. Fizikának is csak az elmélet részét értem, mikor számolni kell, ott is ez az elfelejtősdim van.


Ha tényleg diszem van, valaki eltudná magyarázni hova kell menni tesztet csinálni?


febr. 6. 01:03
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:
100%

Megkérdezheted a tanárokat, vagy a szülőd beszéljen az igazgatóval.

De a háziorvosod is tudja kezdeményezni tudtommal.

febr. 6. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 A kérdező kommentje:

Holnap lesz fogadó óra, anyukám meg apukám kérni fogja az osztályfőnöktől.


Köszönöm a segítséget! :)

febr. 6. 20:37
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!