Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Lehetséges, hogy diszkalkuliám...

Lehetséges, hogy diszkalkuliám van?

Figyelt kérdés

Mielőtt írnátok, TUDOM, nagyon sokan csak "divatból" meg nem tanulási célból szereznek diszkalkuliás papírt, de nekem tényleg nem megy a matek.


Jelenleg 9.es vagyok, 1,67-re állok. A 2-eseimet is csak a fogalmas tesztekből szereztem vagy ha volt a tesztben olyan, hogy írd le pl. az Abszolút érték 3 szabályát, akkor ott szereztem pontokat, de így nagyon ritkán van meg a kettes.


Egyszerűen mikor számolok, mintha elfelejteném a számokat és kb 3 percet ülök egy egyszerű egyenlenten. Lustának nem nevezném magam, apukámmal minden nap tanulok akkor NAGYJÁBÓL megértem de másnapra teljesen elfelejtem, hogy mit vettünk tegnap. Konkrétan már a sírógörcs kerülget, egyszerűen nem birom megcsinálni a feladatokat. Mint írtam, mint ha folyamatosan elfelejteném a számokat. Általánosban egy kedves matek tanárom volt, aki próbált segíteni, de ott is folyamatosan 2-es voltam. A szorgalmam miatt nem buktatott meg sose, mert mindig csináltam otthon apukámmal feladatokat.


Minden másból 4-5-s vagyok, kivéve matekmatikából. Fizikának is csak az elmélet részét értem, mikor számolni kell, ott is ez az elfelejtősdim van.


Ha tényleg diszem van, valaki eltudná magyarázni hova kell menni tesztet csinálni?


febr. 6. 01:03
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

Előfordulhat, de az is lehet, hogy a tanulási módszered rossz. A középiskolai matek nem egy eget rengetően nehéz dolog, persze ettől még lehet, hogy rajtad kifog.

A nevelési tanácsadót kell felkeresni, ő tud ilyen vizsgálatra elirányítani.


Magántanárhoz mennyire jártál? Lehet, hogy sokat segítene a helyzeteden, már csak azért is, mert nem biztos, hogy teljes felmentést fogsz kapni, így érettségizned fog kelleni belőle.


Azt sem tudom, hogy apukád mennyire kompetens a matekoktatásban, és az is lehet, hogy ő is rossz módszert használ. Olyan sok az ismeretlen ebben az egyenletben, hogy egzakt választ nem lehet adni.


Milyen anyagot vesztek éppen?

febr. 6. 01:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

Nem tudom, segít-e, amit írok vagy hogy egyáltalán kialakítható-e tudatosan, már felnőttkorban ez, ami nekem van. Én nagyon jó matekos vagyok, még régen egy munkatársammal beszélgetve derült ki, hogy az én képzeletemben van egy spirál, amin minden számnak megvan a helye és számolásnál erre a spirálra pakolom fel a számokat. (Neki nem volt ilyen, ő sehogy nem képzelte el a számokat.) Ez arról jutott eszembe, hogy írtad, hogy számolás közben elfelejted a számokat.


Egészen pontosan azt is tudom, hogy miről mintáztam ezt a spirált még kicsi koromban (nem tudatosan): a Gazdálkodj okosan! nevű játék táblájáról. Elindul 1-től jobbról balra, 10-nél kanyarodik fölfelé, 20-nál jobbra, 30-nál le, 40-nél balra megint. Ez volt az utolsó mező, a pálya itt körbeért a játékban. A a fejemben innen továbbmegy balra 10000-ig, mert az 1000-es lesz az "új" 1-es. 10000-től újra fel, 20000-nél jobbra, 30000-nál le, 40000-nél balra 10 millióig. És így tovább fölfelé.


Anyukám is jó matekos, megkérdeztem tőle, hogy neki is van-e ilyen képzeletbeli spirálja, vagy valami, amire számoláskor felpakolja a számokat és igen, kiderült, hogy neki is van. :) Csak ő másról mintázta, neki máshol kanyarodik a spirál. Szóval nem tudom, hogy lehetséges-e saját magadtól egy ilyet kialakítani a fejedben - mert mi nem tudatosan csináltuk, hanem spontán alakult ki nálunk - és megtanulnod számolás közben használni. Biztos vagyok benne, hogy én emiatt is vagyok jó matekos, mert enélkül el sem tudnám képzelni a számolást, hogy nem látom a számokat, nincs egy "kézzel fogható" (:D) helyük, értékük, jelentésük.

febr. 6. 05:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:

1# Szia, igazából nem nagyon jártam magán tanárhoz, mindig apukámmal tanultam


Apukám elèggé jól tud magyarázni, és egyébként mérnök, szóval tudja is, hogy miről beszél.


Jelenleg nevezetes azonosságok, egyenletek, szorzatra alakítás.

febr. 6. 06:32
 4/12 A kérdező kommentje:

2#

Hű, én sosem gondoltam ilyenbe, de én csak számolgatok, nálam sincs semmilyen spirál, én csak számolok.


Elégge zavar, hogy nem birok rendesen számolni :(

febr. 6. 06:36
 5/12 anonim ***** válasza:
Elmész a nevelési tanácsadóba vagy más szakértő szervhez és csináltatsz egy felmérést a diszkalkuliádról. Aztán majd kiderül hogy diszkalkuliás vagy e vagy sem.
febr. 6. 07:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
#4 Én sem gondoltam bele, amíg a munkatársammal el nem kezdtünk dumálni erről. :) Kérdezd meg apukádat, hogy ő hogy képzeli el a számokat, kíváncsi vagyok. :)
febr. 6. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem van rá esély. Amiket leírtál a diszkalkulia tipikus tünetei. De azt ajánlom járj utána
febr. 6. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:

6#

Rendben, hazaérek megkérdezem :)


Ma szólok szüleimnek, hogy hívjuk fel a kerületi nevelési tanácsadót.

Kb mennyi idő míg tudnak fogadni? Vagy egyből mehetek?

febr. 6. 08:57
 9/12 anonim ***** válasza:
Amennyire én tudom, eléggé várólistás ez is, lehet, hogy csak hónapok múlva kerülsz be, de ez országrészenként változhat.
febr. 6. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Anyukám felhívta a kerületünkben lévő nevelési tanácsadót, es azt mondták, hogy az iskolámnak kell kezdeményezni. Mit csináljak most?
febr. 6. 13:33
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!