Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Oroszosok! Egy kis segítségre...

Oroszosok! Egy kis segítségre lenne szükségem. Valaki?

Figyelt kérdés
Mi alapján kell egyeztetni a "Ez Kiss Gábor névjegykártyája" féle mondatokat?(remélem ti értitek mire akarok kilyukadni, nem tudom mi ennek a szabálynak a pontos neve) Van erre valahol valami táblázat?
2010. okt. 23. 19:20
 1/7 anonim ***** válasza:
Ragozási táblázatra gondolsz?
2010. okt. 23. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Konkrétan az a kérdésed, hogy személynevet hogyan kell ragozni? Azt nem érted?
2010. okt. 23. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
A "névjegykártya" szó alanyesetben marad, a "Kiss Gábort" viszont birtokosba kell tenni, azaz "a" végződést kap. Ez volt a kérdésed?
2010. okt. 23. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Eto vizítnaja kartocska Gabora Kissa.


(Látom, válaszolt más oroszos is, másik oroszos, neked mi a véleményed? Jól írtam?)

2010. okt. 23. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Igen, szerintem arra gondolok mint ti, van valahol ilyen táblázat? Azért vagyok ilyen értetlen, mert a tanár nem mondott erről semmit, csak adott egy példát.
2010. okt. 23. 19:42
 6/7 anonim ***** válasza:

Nincs könyved? Az enyém végében van (Kljucs).

De lehet, hogy a neten is találsz.

2010. okt. 23. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Itt is megvan a táblázat:

[link]


De ez nem ennyire egyszerű, hogy hímnem, nőnem semlegesnem, hanem azt is figyelni kell, hogy kemény, vagy lágy mássalhangzóra végződik-e a szó, amit ragozol.

2010. okt. 23. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!