Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Ki érettségizett rajz és...

Ki érettségizett rajz és vizuális kultúrából középfokon mostanában? Segítségre lenne szükségem.

Figyelt kérdés
Olyanok segítségét kérném, akik rajzból érettségiztek középszinten. A szóbeli részről lenne szó, pár dolgot szeretnék megtudni. Előre is köszönöm. Ha valaki jelentkezne hogy tud segíteni, akkor feltenném konkrétan a kérdéseimet, mert így hosszú lenne.
2011. ápr. 7. 17:35
 1/5 anonim ***** válasza:
Én nem érettségiztem, de lehet, hogy tudok segíteni, ha mégis rászánod magad a konkrét kérdésekre. Miből gondolod, hogy az tud a legjobban válaszolni, aki mostanában érettségizett?
2011. ápr. 7. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Hát gondoltam aki tapasztalta az jobban el tudja mondani, de ha tudsz segíteni, hálás lennék.

A kérdéseim azok lennének, hogy:

-a negyedik szempont "olyan munka mely egy tárgy tervezését dokumentálja"

mi ilyet 4 év alatt nem csináltunk rajz órákon, ezt hogy kell megcsinálni?


-5. szempont: egy olyan munka amely látvány alapján készült tanulmányrajz, festmény vagy plasztika (fotója)

ez azt akarja jelenteni, hogy lerajzolok vagy festek egy olyan művet ami létezik és mellékelem a fényképét az eredetinek? vagy mi? :S


-aztán ugye kikötés, hogy "ellenőrzött keretek között, lehetőleg az utolsó két tanév során készült munkák legyenek" ennek ellenére én csinálhatok olajfestményt a portfólióba festővászonra?


-"A végeredmény eléréséig vezető gondolatmenetet a jelöltnek vizuálisan dokumentálnia kell (pl munkanaplóban)

Ennek hogy kell kinéznie, mit kell beleírni?


Egyelőre kb ennyi kérdésem lenne, ha tudsz segíteni, vagy esetleg bárki más akkor nagyon hálás lennék :)

2011. ápr. 7. 19:45
 3/5 anonim ***** válasza:

Egy kérdésedre tudok biztosan válaszolni, aminek utána tudtam nézni: az ellenőrzött keretek között azt jelenti, hogy az iskolában, ahol a tanárod látta, hogy te csinálod. Ez nem az anyagra vonatkozik. Ha még szeretnél festeni valamit, akkor kérd meg a tanárodat, hogy megcsinálhasd órán, vagy délután odamehess a rajzterembe, amíg ő mást csinál, de lát téged. Ha ez hosszabb idő, próbáld megbeszélni vele, hogy tudjátok több részletben megoldani. Ennek pusztán az a jelentősége, hogy ez biztosítja, hogy a saját munkádat mutasd be. Esetleg várd ki az érettségi szünetet, amikor be tudsz menni egész délelőttre, amíg ő órát tart másoknak, és ad neked egy helyet, ahol más nem festhet bele.


A vizuális dokumentációra nekem inkább az a tippem, hogy tanulmányokat, vázlatokat jelenthet. De a tanárod biztosan pontos választ ad az összesre.

2011. ápr. 10. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Az a probléma, hogy a rajztanárunk nem valami segítőkész, különben nem fordultam volna ide segítségért. Sőt, azt mondta hogy az sem probléma ha olyat adunk be, amit nem ott csináltunk a szeme előtt. Csak mivel az olajfestés nincs a tananyagban, arra lettem volna kíváncsi, hogy lehet e olajfestményt beadni. Köszönöm a segítséget! :)
2011. ápr. 12. 13:41
 5/5 anonim ***** válasza:
Sajnos konkrétan a rajzhoz nem értek, csak az érettségihez, de az biztos, hogy az anyagokat és technikákat a vizsga leírása nem korlátozza.
2011. ápr. 12. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!