Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Ha lenne lehetőséged egy...

Ha lenne lehetőséged egy olyan szakot választanál amit mindig is szerettél volna tanulni vagy egy olyat amivel biztosabb, hogy munkát találsz?

Figyelt kérdés
2023. júl. 1. 16:28
1 2
 1/19 A kérdező kommentje:

Bocsánat, az kimaradt, hogy direkt nem írtam szakot. Csupán kíváncsiságból kérdezem.

De, hogy egy példát említsek.. ha minden vágyad az lenne, hogy pl. kínai szakon tanulj, azonban félsz, hogy nem lenne piacképes akkor azt választanád vagy inkább egy olyan szakot (pl. mérnöki) amivel (valószínűleg) hamarabb/jobban fizeti munkát tudsz majd találni?

2023. júl. 1. 16:31
 2/19 A kérdező kommentje:
Fizető*
2023. júl. 1. 16:31
 3/19 anonim ***** válasza:
ezek elég távol álló szakok egymástól, nem feltétlenül hivatott mérnöknek aki a kínai szakban gondolkodik
2023. júl. 1. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 A kérdező kommentje:
Mint mondtam csak egy példa volt. De ugyanúgy mondhattam volna az orvosi, gyógyszerész szakot
2023. júl. 1. 16:51
 5/19 anonim ***** válasza:
100%
Én olyat, amit mindig is szerettem volna tanulni. Ha elég jó vagyok benne, biztos találok vele munkát.
2023. júl. 1. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
100%
Hasonló dilemmában vagyok. Erősen gondolkozok a sorrend módosításon, mert jelenleg a kutató zoológus van első helyen, állatorvosi a másodikon. Mindkettő nagyon érdekel, de az állatorvosiról már kicsit lemondtam amikor jelentkezni kellett, mert oda nagyon magas a ponthatár (ezért van jelenleg a zoológus elöl), most mégis úgy alakult, hogy akár még oda is esélyem lehet bejutni (elég közel vagyok a tavalyi ponthatárhoz). Zoológusként nem lenne annyira biztos az elhelyezkedés mint állatorvosként, de közben bennem van, hogy abban a munkában talán kicsit jobban el tudom képzelni magam mint állatorvosként. Szóval én is eléggé tanácstalan vagyok, így várom mások véleményét erről a kérdésről.
2023. júl. 1. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
100%

#6 állatorvosi szakon is tudsz kutatni (személyesen ismerek ilyet) ha amiatt vannak kételyeid, hogy nem biztos hogy bejönne a klinikai része a szakmának.

Zoológusként viszont tényleg kevesebb a lehetőség, szerintem akkor válaszd azt, ha nagyon elkötelezett vagy a kutatás mellett és nem olyan fontosak az anyagiak:)

2023. júl. 1. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
64%
Ennek nincs értelme, hogy a pontok alapján sorolsz, mivel bekersz az első helyre a listádon ahova felvesznek. Azaz ha zoologiara biztos felvesznek, allatorvosira talan, es azt akarod inkabb akkor tedd elore az allatorvosit, es akkor talan felvesznek oda, ha pedig nem akkor felvesznek a masodik helyedre biztosan.
2023. júl. 1. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
100%
8-as ez igaz, de szerintem a 6-osnak az a gondja, hogy nem tudja hogy melyiket szeretné, mert zoológusként jobban el tudja képzelni magát de az állatorvos biztosabb munkalehetőség
2023. júl. 1. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
100%
Én mindenképp vállalkozásban gondolkodtam mindig is, szóval én a szívem után mennék és abból építenék valamit.
2023. júl. 1. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!