Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Melyik lehetőséget választanátok?

Melyik lehetőséget választanátok?

Figyelt kérdés

Nem tudom eldönteni, hogy kimenjek-e dolgozni Ausztriába, vagy maradjak itthon tanulni...

A munka mellett szól, hogy gyakorolnám a nyelvet, külföld, új város, új emberek, szóval egy majdnem teljesen új élet, saját magamat is kiismerném, hogy boldogulok egyedül, hol vannak a határaim, tudjátok...(és őszintén szólva a fizetés sem kevés, megalapozhatnám a saját önálló életemet)

Viszont a suli...annyi minden van ami érdekelne, de akkor meg itthon maradnék, a szokásos életvitel, semmi izgalom, se idegen nyelvek, se pénz...persze járhatnék suli mellett...de azért mégsem ugyan az a fizetés, mint kint.

A harmadik lehetőség: járok kint suliba, angol nyelvterületen, persze előtte némi pénzt összeszedek, ott megvan a suli, megvan a nyelv is. (mondjuk ez mindenképpen csak Ausztria után lenne, a németet már hosszabb ideje tanulom, jó lenne már azt letudni) Tehát az a fontos, hogy sok pénzetek legyen, biztos megélhetés, de nem azt csináljátok amit korábban szerettetek volna...vagy tanultok tovább, reménykedve benne, hogy majd egyszer végre beindul a karrieretek és addig vhogy eléldegéltek. Szóval...ti?


2010. okt. 2. 18:09
 1/5 anonim ***** válasza:

nézd. ha tanulsz, utána úgyis ki kell menned, ha nem akarsz éhbérért melózni és a szüleidnél héderelni, amíg meg nem halnak, és utána megöröklöd a házat.

akkor már inkább most, tanulni tudsz kint is, majd valamikor, igazából ráér.

2010. okt. 2. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Én az elsőt választanám, és utána mennék tanulni. Gondolj csak bele, mennyi pénzt félre tudnál tenni.... mindig jól jön, ha van tartalékod.
2010. okt. 2. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Én is Ausztriába mennék, ha lenne rá lehetőség, ott is rengeteget tanulsz, az itteni iskola meg megvár. Te is azt akarod, tedd amit a szíved diktál.
2010. okt. 2. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Én is Ausztriába mennék. Gyakorolnád az új nyelvet, a saját lábadra állnál, pénzt keresnél. Tanulni bármikor tudsz. Sehol nincs előírva, hogy pl. csak a húszas éveid elején járhatsz fősulira, egyetemre. Menj ki, élvezd az életet, közben eldöntöd, akarsz e továbbtanulni itthon. Az is lehet, hogy közben még jobb lehetőséget kapsz kint és nem is akarsz majd hazajönni.
2010. okt. 3. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
aranyosak vagytok, hogy bíztattok, köszi:)
2010. okt. 4. 10:14

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!